Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok olyan Jehova Tanújáról,...

Tudtok olyan Jehova Tanújáról, aki a Szervezetük minden állításának utánanézett világi szakirodalomban, és rájött, hogy helytelenek a tanításaik?

Figyelt kérdés
Mi történt azzal a Tanúval?

2013. márc. 1. 18:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
70%
Olvasgass itt: [link]
2013. márc. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 KZitus ***** válasza:
16%

Szia!


Igen, én utána néztem, de nem a világi szakirodalomban, és megindokolom azt is miért nem ott.

Mivel Jézus követőjének vallom magam, igyekszem mindenben utánozni a Krisztust, persze amennyire ezt egy tökéletlen ember megteheti.

Jézus azt mondta, hogy ő nem része a világnak. Másik alkalommal pedig azt, hogy a világ fejedelme Sátán és neki(Sátánnak) nincsen fölötte(Jézus fölött) hatalma.

Nos ha ezt a két dolgot veszem alapul, ugyan nem gondolod komolyan, hogy a Sátán által terjesztett (ezzel kapcsolatos világi szakirodalom) bibliai magyarázatokat vegyem alapul, hogy a hitnézeteimet igazoljam?

Minden, amit a keresztény életemben teszek, többszörösen leellenőriztem a Bibliából, mi az amit elvár tőlem Isten?


Ha a világi szakirodalomhoz fordulnék magyarázatért, az olyan lenne, mintha Isten tanítását félretenném (nem bíznék meg benne) és emberi magyarázatokba vetném a bizalmamat.

Nem gondolod, hogy Isten (intelligenciája) magyarázata, tanítása magasabb rendű mint az embereké?


Kedves Kérdező! A világi szakirodalom magyarázatainak köszönhető a sok száz keresztény vallás, amelyeket Isten hamarosan el fog törölni a földről - erről ír a Biblia.

Igen én arra jöttem rá, hogy a világi szakirodalom helytelenül tanítja a Bibliát.

2013. márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 A kérdező kommentje:

Másodiknak:

Szia!


Ha tehát a világ a Sátán befolyása alatt van,az azt jelenti,hogy minden a Sátán befolyása alatt van,kivétel nélkül.

Ebből következik,hogy mindenkit megtévesztett kivétel nélkül,és senki sem fog örök életet kapni.(Hiszen az egész világ a befolyása alatt van.)

Szerény véleményem szerint,Isten szava a Biblia.

Az már más kérdés,hogy egy Biblia magyarázat isteni ihletettségű-e...

2013. márc. 11. 20:55
 4/95 anonim ***** válasza:
63%

"Ha tehát a világ a Sátán befolyása alatt van,az azt

jelenti,hogy minden a Sátán befolyása alatt

van,kivétel nélkül." Igen, csak hogy Istennek mindig is vaoltak/vannak hűséges szolgái, akik Jehovának engedelmeskednek, nem az ördögnek. Ismered Jób történetét?

2013. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 A kérdező kommentje:

Persze,igen,ismerem.


Hogyan lehet felismerni akkor szerinted Isten mostani igaz követőit?

2013. márc. 20. 21:22
 6/95 anonim ***** válasza:
77%

Az első, és egyben a leg fontosabb ismertetőjel a szeret. "Arról fogja tudni mindenki,hogy az én

tanítványaim vagytok,ha szeretet van köztetek

( Ján 13 : 35 )"

2013. márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 A kérdező kommentje:
Ez nem csak a Tanúkra igaz.
2013. márc. 21. 11:18
 8/95 anonim ***** válasza:
20%
És mondjuk a világ mértetű, aktív prédikálómunka, amit Jézus megjövendölt az utolsó napokra??
2013. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 KZitus ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező!


Azt kérdezed a kommentedben, hogyan lehet megtalálni Isten igaz követőit?

Akik megtalálják 'az életre vezető utat', azok Isten igaz követői. De hogyan lehet megtalálni ezt az utat?

Jézus azt mondta, hogy az igaz vallás megmutatkozik azok életében, akik gyakorolják. "Gyümölcseiről fogjátok felismerni őket...minden jó fa jó gyümölcsöt terem" - jelentette ki.(Máté 7:16,17) Más szavakkal az igaz vallás gyakorlóit a hitnézeteikről és a viselkedésükről lehet felismerni. Bár nem tökéletesek, követnek el hibákat, mint csoport törekszenek rá, hogy Isten akaratát tegyék.


Hat ismertetőjelet szeretnék leírni Neked, amely jellemző az igaz vallás gyakorlóira:

1. Isten szolgái a Bibliára alapozzák a tanításaikat. 2Timóteusz 3:16,17; János 17:17

2. Az igaz vallás gyakorlói kizárólag Jehovát imádják, és ismerté teszik a nevét. Máté 4:10; Zsoltárok 83:19; János 17:6

3. Isten népének tagjai őszintén és önzetlenül szeretik egymást. János 13:35; Kolossé 3:14; 1János 3:10-12; 4:20,21

4. Az igaz keresztények elfogadják Jézus Krisztust annak, aki által Isten megmentésről gondoskodik. Cselekedetek 4:12; Máté 20:28; János 3:36

5. Az igaz imádók nem alkotják a világ részét. János 18:36; Róma 13:1; Cselekedetek 5:29; Márk 12:7

6. Jézus igaz követői azt prédikálják, hogy Isten Királysága az emberiség egyedüli reménye. Máté 24:14; Zsoltárok 146:3; Máté 6:10; Dániel 2:44


Keresd meg e környezetedben kik feleknek meg ezeknek a bibliai elvárásoknak. Nem lesz szükség hosszas keresgélésre.

Szép estét kívánok.

2013. márc. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
95%

Két éve láttam utoljára egyet. Éppen egy anyaotthonba költözött be a négy gyermekével.

A nagy szeretet nem tartott addig, hogy bárki is segítsen neki miután hangot adott a kétségeinek...

2013. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!