Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, menynire tartját...

Space089 kérdése:

Jehova tanúi, menynire tartjátok biblikusnak azt az álláspontot, miszerint onnantól fogva tekinhető házasnak két ember, ha intim kapcsolatot létesít? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Olvasgattam az oldalt, és találtam egy ilyen véleményt:


"Ha volt valakinek egy barátja, akivel szerették egymást, és lefeküdtek egymással, azzal házastársakká váltak."


Ez azt jelenti, hogy a házasságkötés akkor valósul meg, ha két ember unga-bungázik egyet "szerelemből" ?:D


2013. febr. 23. 16:54
 1/8 A kérdező kommentje:
A kérdés természetesen nem provokáció, azért kérdezlek titeket, mivel a Bibliát elég gyakran idézitek, és kíváncsi vagyok, hogy ti erről mi gondolok. A helyesírási hibákért pedig elnézést.
2013. febr. 23. 16:56
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanú.

Viszont két értelmben tudom a házassságot értelmezni.

Az egyik amit írtál, hogy ha két ember szexel, onnantól kezdve házasok (persze csak ha közös akaratból történt az aktus, mivel erőszak esetén az erőszakolót meg kell kövezni).

Ha te másssal is szexelni fogsz a párodon kívül, akkor házasságot törtél....


Másik értelemben pedig amiben inkább szoktam használni:

Két ember akkor lesz házas, hogy ha elhatározták, hogy örökre együtt szeretnének lenni, családot alapítani és szerelmeskednek együtt (Isten áldását kérik a kapcsolatra).

Amihez semmilyen szertartásra nincs szükség!!!


Ami engem illet, én nem ítélem el a házasságon kívüli szexet, hogy ha senkinek sem ártunk vele, tehát két felelőség teljes ember szabad akaratából történik az aktus.

A "házasságtörést" sem ítélem el, ha a párok megállapodtak benne közösen. (habár én nem szívesen lennék ilyenben)


Azt viszont elítélem, amikor két érett fiatal szerelemből szeretkezik és mások a fejükhöz vágják, hogy bűnösek, rosszak ezért stb...


Természetesen nem támogatom az orgiákat, paráználkodást, szexuális anarchiát.

Az eszetlenség, mértéktelenség, helytelen használt minden terülen rossz...

Nincs szükség anarchiára stb..!


Azt is megértem, hogy vannak akik szeretnének várni a "házasságig" és valóban sok előnye van az ehhez hasnoló viselkedési formának.


Na de azért túlzás bűnként kezelni olyan dolgokat, amik nem ártanak más embereknek. Főleg halálos, súlyos bűnként!

Régen megvolt az oka, hogy tiltották a házasságon kívüli szexet! Isten soha nem szokott olyan dolgokat mondani, aminek nincs értelme. Ha valamit tilt, azért tiltja, mert valamilyen káros következménye van.


Mindenki mérlegelje magában, hogy amit tesz, az pszichésen vagy egészségügyi értelemben hat-e másokra vagy saját magára rossz értelemben. Azt is, hogy a jövőben befoláyolni fogja-e a tette negatív értelemben....

A védekezéssel ma már sok minden megváltozott...

2013. febr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Tanúk válaszát várom, biblikus módon alátámasztva, nem pedig kívülállók filozofiai elméleteit. Ebből gondolom megérted, hogy nem igen tudom hasznát venni a válaszodnak.

2013. febr. 23. 17:38
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező. Köszönjük a megtiszteltetést, hogy tőlünk várod a választ, illetve nem tőlünk hanem a teremtőtől


Azt nagyon jól tudjuk, hogy a házasság intézményét Jehova hozta létre.

Mivel még emberi uralmak alatt élünk a teremtő nem lát kivetni valót abban, hogy törvényesen bejegyezve összeházasodjanak a párok.Még megengedi a "hatalmak" létezését.

Így megfelelnek a Róma 13:1-nek.


(Róma 13:1, 2) 13 Minden lélek rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől; a létező hatalmak Isten által állnak fenn a maguk viszonylagos állásában. 2 Aki tehát ellenszegül a hatalomnak, az Isten elrendezésével száll szembe; akik szembeszálltak azzal, ítéletet fognak magukra vonni.


Isten törvényébe nem ütközik az, hogy törvényesen összeházasodjanak.

Isten a boldogító Igen elhangzása után és az iratok aláírása után tekinti törvényesnek a házasságot melyet két tanú előtt tettek.

S ez összhangban van a Pál által írt szigorú kijelentésnek is

(Héberek 13:4) 4 A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házas ágy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket.


Tehát ha házasság megkötése előtt nemi életet élnek akkor házas ágy már nem tiszta. Paráznaság történt.

2013. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tisztelt 17:58!


Köszönöm válaszod. Egyetértek veled.

2013. febr. 23. 18:22
 6/8 lsandor ***** válasza:

Kedves kérdező! Én is Jehova Tanúja vagyok. Ilyen elgondolásról még nem hallottam, de egyáltalán nem állja meg a helyét. Két személy akkor lesz házastárs, ha összeházasodnak, ha a világ előtt ők jogosan házastársak, akkor beszélhetünk erről. Ellenben ha két nem házas személy nemi kapcsolatot létesít, az akkor paráznaságnak minősül.

Tehát ez az elgondolás egyáltalán nem állja meg a helyét

2013. febr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes a régi időkben csak "bement hozzá" és már házasok voltak semmi szertartás...
2013. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha a világ előtt ők jogosan házastársak, akkor beszélhetünk erről. Ellenben ha két nem házas személy nemi kapcsolatot létesít, az akkor paráznaságnak minősül. ...


Ha a csendes óceán szigeteire kerül 2 hajótrott, akkor nem lehetnek gyerekeik, mert nem tudnak a jognak eleget tenni.

/kell egy hatóság, aki megmondja, mit lehet/

2013. márc. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!