Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok hogyan szoktak...

A katolikusok hogyan szoktak meggyonni azt, ha onkielegitest vegeztek; mert ugyan ha mas nemuekkel lepnek testi kapcsolatba, azt maskepp mondjak; vagy ugyanaz? Illetve sulyosnak szamitanak?

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
magamhoz nyúltam a szakkifejezés gyónásnál és külön van rá vezeklés pl 10 miatyánk és nem 2 mondjuk
2013. márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Es nagyobb bun, mintha mas nemuvel csinalnatok?
2013. márc. 6. 16:55
 3/10 Ozmium42 ***** válasza:

Üdv!


"Önkielégítést végeztem". Ezzel mi a baj?


Egyébként pap válogatja, hogy mire mennyi "vezeklést" ad, szerintem a legtöbben a legkevésbé sem foglalkoznak azzal, amiket felsorolsz. Egyszerűen nem kell ezen agyalni, csak megcsinálni amit mond, no meg azt sem kell mérlegelni, hogy mi mennyire súlyos, meg mi súlyosabb, hanem arra kell törekedni, hogy semmilyen bűnt ne kövessünk el.

2013. márc. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Es nagyobb bun, mintha mas nemuvel csinalnatok?"


Tulajdonképpen ezeken a bűnökön nincs mit megbánni és nem is nagyon lehet. Egyrészt mert nem bűn, másrészt pedig ha az is lenne, akkor azért, mert ártalmas rád vagy másokra. Tehát ha te bűnnek ítéled meg, akkor inkább leszokni kellene róla. De mit lehet megbánni valamiben, ami jó volt és rossz nem? Akkor van értelme, ha tisztázod, hogy mi a rossz. Azt hiszem az nem válasz, hogy xy szerint rossz.

Mert én erre ezt tudom, mondani, hogy ki nem sz..le.


Egyébként hetero volt, ha ez számít valamit.

2013. márc. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mustafa33 ***** válasza:
Hol van leírva a bőnök között? A gyónás végén meg kell a bűnt bánni és ígérni, hogy többé nem fogod elkövetni. Valóban megbánod? mert ha igen, akkor a pszihoszexuális fejlődésed látja kárát. Vagy csak látszatra bánod meg, akkor az nagyobb vétek. Úgyis tudod hogy újra és újra megteszed. Akkor minek ígéred az ellenkezőjét? Mert akkor hazudsz. És gyónásnál hazudni szintén még nagyobb bűn, mintha nem gyónsz meg egy olyat, ami valójában nem is bűn.
2013. márc. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mustafa33 ***** válasza:
Nem árt, ha a gyónás előt tisztázod a lelkiatyával a paráznaság fogalmát.
2013. márc. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"Vétkeztem a 6. parancs ellen." Nem nagyon szoktak belemennni a részletekbe, hogy kivel, mikor, mit.. Egy papnak ott már nem az a dolga, hogy ezt firtassa, te úgyis Istennek gyónod, ő meg úgyis tudja.
2013. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
azt modnod neki, hogy paráználkodtam. nem kell részletezni :)
2013. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Balu86MH ***** válasza:
szemérmetlenséget cselekedtem mással/magammal ... ez a legdiszkrétebb :)
2013. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bemesz a plebanyosurral hatul a sekrestyebe,bezarjatok az ajtot,es majd az atya "megmutatja" hogyan kell!!lol-lol-lol!!
2013. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!