Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A templomban a pap az ördögről...

A templomban a pap az ördögről beszélt, tényleg létezik az ördög? (többi lejjebb)

Figyelt kérdés

Bár én még személyesen nem találkoztam az ördöggel, de a templomban sokszor hallani róla.

Hogyan tudok találkozni az ördöggel? És tudok vele beszélni?



2013. márc. 6. 22:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
2013. márc. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Gyere lakjál itt a szomszédom mellett, mert az valóban egy ördög, olyan hangokat csinál, hogy még a kutyám is megugatta.
2013. márc. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%

Létezik, persze, a fejedben!

A valóságban aligha találkozol vele, de a képzelet nagy úr.

Úgy is nézheted, hogy a benned lévő vágyak, indulatok, gondolatok azok, amiket nem szerencsés követni, azok az "ördögi sugallatok".

A legtöbb vallás feloldozást ad az általad elkövetett rosszra, ezért ritkább a vallásosak között a depresszió, de az ateista nem tudja le ilyen könnyen saját gyengeségeit, amit nehéz feldolgoznia. Előfordul, hogy szakember, pszichológus segítségét kell kérnie.

Találkozhatsz is vele, csak képzeld el, beszélgethetsz is akár, de szerintem már az elég súlyos állapot.

Ha egy flaska piát benyakalsz, abból másnapra kijózanodsz, még a narkó is csak rövid ideig teszi zavarossá a kobakod, bár kétségtelen, rá lehet szokni.

Akárcsak a vallási kábulatra...

2013. márc. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Létezik és valahányszor kísértést élsz át, találkozol vele. Ha pedig engedsz is a kísértéseknek akkor "jó" kapcsolatban is vagy már vele.

Beszélni vele nem érdemes mert minden szava hazugság.


Ha érdekel a téma akkor ajánlom Don Amorth atyától a Róma ördögűzőjének tapasztalatai c. könyvet.


Nekem voltak már tapasztalataim gonosz lelkekkel ha érdekel szívesen írok róla.


Miért nem Isten érdekel inkább?

2013. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Létezik, de hidd el, nem kell őt külön keresni. Mindig megkísérti az embert, ez a célja.
2013. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
23%
Nem létezik.Ezt a mitikus lényt félelemkeltés céljából találták ki az egyházi vezetők.
2013. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

azért kérdeztem az ördögről , mert róla volt szó a templomban legutóbb.


Istent pedig mindenki ismeri, Róla mindenki tud, az ördögről meg kevesebbet tudni.


De köszönöm a válaszokat, ha még valaki tud valamit, írjon nyugodtan.

2013. márc. 7. 11:40
 8/23 anonim ***** válasza:

"Istent pedig mindenki ismeri, Róla mindenki tud, az ördögről meg kevesebbet tudni."


A gonosz lélek tervének része az hogy nem tudunk róla, nem hiszünk benne. Ha nem hisz valaki benne akkor nem tud védekezni se.

Ezért ahogy valaki viccesen mondta nem úgy szokott jönni hogy berúgja az ajtót és nagyot kiált: "Én vagyok az ördög és kísérteni jöttem!" :)

2013. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
26%

1. te a Sátánrók beszélsz , mivel 'az'-t tettál elé és egyes számban irtad

2.Lucifer a Sátán fogadott fia, mivel mikor megbukott, a Sátán elkapta a mennyből kizuhanó lucifert

3. az ördögök egy faj, olyanok, minta dámonok, és a pokolban élnek

4.szinte sose jár, a földön, max majd az Apokalipsziskor, az ördögök és démonok is ritkán, mikor segítségre szorulnak, és arra biztatják az embereket hogy adják el nekik a lelküket, hogy szellemlovas legyen belőlük és megvédjék őket más sötét erőktől, ritka ha szórakozásból.

5. a kísértést vaéóban a Sátán hozta létre, de nem bűn semmi ilyesmi, már az újítások szerint.

6.át lehet lépni a pokolba ha azt akarod, nézd meg a Constantine: a démonvadász című fimet.

2013. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Molnár Sándorné ***** válasza:

T.Kérdező!

Az ördög, azaz Sátán valóban létező személy. De nem találkozhatsz vele személyesen, mivel ő nem hus-test mint mi vagyunk, hanem egy szellem. Isten második teremtménye. Az első Jézus volt. Sátán volt az, aki az első emberpárt rávette a lázadásra, azaz arra, hogy megszegjék Isten törvényét. Ezáltal az emberiség ma is szenvedi a büntetést. Sátán a velejéig romlott, és igyekszik mindenkiut magával rántani. Ugyanis tudja, hogy neki nemsokára vége lesz. Az ő ténykedése révén lett ilyen a világ. Az ő tulajdonságait tükrözi vissza. Ezért vannak háboruk, öldöklések, bünözés, éhezés, betegség és halál is. TEhát tőle az emberiség csak rosszat kapott.

Az egyik megtévesztése az, hogy ugy tesz, mintha ő nem is létezne. Ezért mindenki Istent okolja minden rosszért. De a Szentirásból megtudhatjuk, hogy ő valódi létező szellem.

De ne is akarj találkozni vele. Amugy is itt jár közöttünk, mindenkinek tudja a "leggyengébb pontját", és ott kisért mindenkit.

Üdvözlettel: Judit! /Ha kérdésed lenne, irj privátba/

2013. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!