Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Mik az emberfele...

Keresztények! Mik az emberfeletti erők?

Figyelt kérdés
Leginkább katolikusoktól, de más kereszténytől is. Isten és a Sátán (katolikus) hitem szerint létezik. De vajon léteznek-e emberfeletti, az előbbi kettőtől független erők? Illetve a szellemidézés mennyire igaz, avagy mennyire lehet kapcsolatot létesíteni az "angyalokkal"? Persze eszemben sincs feketemágiával próbálkozni :). Ha van vmi idepasszoló cikk is más fórumon, azt is szívesen fogadom. Köszönöm

2013. márc. 5. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Szia! Szerintem óvakodj ezektől. A mai, tudományok által uralt, "felvilágosult" világban az emberek eltávolodtak a keresztény vallástól (ugye régen egész Európa keresztény volt) de az embereknek szükségük van hitre. Mivel a kereszténységet már nem tartották "divatosnak", meg azon már "túlléptek", elkezdtek más utat keresni, és "divatba jött" a keleti misztika valamint a különféle spiritualista irányzatok. De ezek amellett, hogy kamu dolgok, még veszélyesek is! Ha kereszténynek vallod magad higgy Istenben, ha rajta kívül emberfeletti erőket keresel ajánlom a szenteket! :)
2013. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az angyali rendek. Az angyalok hierarchiája- ez van az emberi tudatállapot fölött.

[link]

Dante Isteni színjátékában részletesen ír erről

[link]

fenn van az egész, Babits fordítása, persze ez elég nehéz olvasmány:

[link]

2013. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egy érdekes cikk, ami hasznos lehet. :)

[link]

2013. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
A szellemidézéstől és más okkult dolgoktól jobb távol maradni. Az Úrnál jobban senki sem ért meg minket és senki sem tud segíteni nekünk, hiszen Ő mindentudó és mindenható. Ergo ne forduljunk más forráshoz, mert annak jó vége biztos nem lesz, maximum rossz.
2013. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Isten és a Sátán (katolikus) hitem szerint létezik. De vajon léteznek-e emberfeletti, az előbbi kettőtől független erők?"


Szerintem léteznek jó és gonosz angyalok is. Valamint a meghalt üdvözült és elkárhozott lelkek is hatással lehetnek különböző módokon. Pl. egy mennybe jutott rokon megjelenhet valakinek az álmában (velem volt ilyen) vagy egy elkárhozott valaki kísérthet szellemként. Azt hiszem a tisztítótűzben lévők is üzennek néha főleg azért hogy imát vagy a szabadulásukra felajánlott misét kérjenek.


"Illetve a szellemidézés mennyire igaz"


Vannak kuruzslók akik csak becsapják az embereket pénzért, ők nem tesznek semmit ami természetfeletti lenne.

Aztán vannak olyanok akik saját szándékukból vagy tudukon kívül egyezséget kötnek bukott angyalokkal és ilyen módon gonosz lelkeket tudnak megidézni. Ilyenkor vagy egy gonosz angyal jelenik meg aki "eljáttsza" hogy ő most egy elhunyt ember szelleme, vagy lehet hogy valóban az illető meghalt lélek jelenik meg (bár szerintem ezt Isten nem engedi meg általában és mondjuk egy üdvözült lélek fölött a gonosz angyaloknak nincs hatalma, tehát aki a mennybe jut azt biztos nem lehet megidézni).


"avagy mennyire lehet kapcsolatot létesíteni az "angyalokkal"?"


Úgy lehet hogy imádkozol és elcsendesülsz. Napi fél óra, egy óra csendes ima (belső ima) kell és egy idő után meghallod majd a Szentlélek hangját és az angyalok hangját. Ilyenkor próbáld meg hogy nem gondolsz semmire csak Istenre figyelsz. Jó ha egy rövid imát ismételsz lassan magadban vagy halkan (pl. Jézus nevét) mert ez segít a szórakozottság ellen.

De szavak nélkül is tudnak üzenni az angyalok. Javaslom kérdezd meg az őrangyalod nevét és másnap figyeld hogy milyen neveket hoz eléd az angyal. És van sok ima is angyalokhoz. Nagyon jó pl. a Szent Mihály ima. Ismered?


"Persze eszemben sincs feketemágiával próbálkozni :). Ha van vmi idepasszoló cikk is más fórumon, azt is szívesen fogadom."


Ajánlom a "Róma ördögűzőjének tapasztalatai" c. könyvet Don Amorth atyától.

És javaslom légy óvatos mert ez a téma veszélyes. Ne foglalkozz túl sokat ezzel inkább Istenre koncentrálj. Isten sokkal érdekesebb :)


Ha érdekel szívesen írok még a tapasztalataimról.

2013. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az előbbi hozzászólónak ajánlom figyelmébe az alábbi videót:

A kontemplatív ima, mint új „divat” hátterét elemzi.

Ray Yungen: Mysticism in the Church

http://www.youtube.com/watch?v=u1IX7W3R0Kk&feature=related


További olvasnivalók és az ezotéria veszélyeiről egy gyűjtemény, mely betekintést ad:

www.jezusazut.hu

2013. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"A kontemplatív ima, mint új „divat” hátterét elemzi."


Hogy érted azt hogy új divat? Keresztelő Szent János és Avilai Teréz nem éppen mai gyerekek :) Pedig tőlük származik a belső imáról a legtöbb tanítás.

Sajnálom de videokat nem tudok megnézni (gyenge a számítógépem)

2013. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pedig pont az általad említett személyekről is szó esik, sok más mellett. A hitvedelem.blog.hu-n magyarul vannak a cikkek.
2013. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Megtaláltam azt a cikket amire gondolsz.


"Az ilyen gyakorlatok ahhoz a téves, távol-keleti hiedelemhez vezethetnek, hogy az ember egyesülni tud Istennel, fel tud oldódni benne."


Az ember valóban nem képes egyesülni Istennel, de a belső ima során nem is ez történik, hanem ilyenkor Isten egyesül az emberrel. Istennek minden lehetséges.


"Az egyik ilyen, Douglass által is ismertetett gyakorlat a már említett Jézus-ima, amikor a ki-be légzés ütemére ismételgetik Jézus nevét perceken át. Ezt egyébként a hinduizmusban és a buddhizmusban mantrázásnak hívják, a célja pedig az istenség (ne szépítsük, démonok) beinvitálása."


A hinduizmusban és a buddhizmusban nem Jézus nevét ismétlik. Az imát a meditációtól szerintem az különbözteti meg hogy az imádkozó csak szól Istenhez, vár rá, a meditáló pedig azt gondolja hogy ő valamit a saját erejéből tud elérni. Tehát Jézus nevét ha valaki imaként ismétli az egészen más mint ha varázslásként. Az szerintem is igaz hogy a buddhizmusban és hinduizmusban található meditáció bukott angyalokkal való kommunikációt jelent.


"Douglass az ortodox Jézus-ima mellett pl. a rózsafüzérezést ajánlja, a hangos szűzmáriázással kapcsolatban azért óvatosságra int, mert egyes protestánsokat azért ez még idegenül érinthet."


Nem túl bölcs dolog a blog írójától hogy ilyen tiszteletlen Isten anyjával szemben. Ennek mi az oka?


"Remélem, megbocsátja nekem Herr Douglass, de az általa ajánlott légzés- és meditatív, elmekiüresítő gyakorlatok nekem ugyancsak gonosznak látszanak, és eszem ágában sincs kipróbálni őket."


Nem kötelező kipróbálni. Én kipróbáltam és elsősorban azt vettem észre hogy a gyakorlatok tartós lelki békét és türelmet adnak.


Mt 7,16 - Gyümölcseikről ismeritek fel őket. Szednek-e tövisek közül szőlőt vagy bogáncsról fügét?


És még egy dolog. A belső imát sok olyan keresztény is gyakorolja akik olyan körben mozognak ahol szabadító imát végeznek. Azok akik okkultizmussal foglalkoznak, hamar lebuknak mivel a Szentlélek megmutatja ilyenkor hogy itt szabadító imára van szükség. (pl. szentségimádás vagy közbenjáró ima során) Ha a belső ima is okkultizmus volna mint ahogy a cikk írója állítja az már rég kiderült volna.

2013. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Találkoztál az Újszövetségben ezekkel a gyakorlatokkal, hogy Jézus vagy az apostolok ezt tanították volna? Minden fontos teendő és tanítás benne van az ÚSZ-ben. Isten akkor is meghallgat, ha egyszerűen csak imádkozol hozzá. A kereszténység lényege nem az élmények, a miszticizmus, hanem a hit és a tanítások követése.

Ján 6,63

A lélek az, a mi megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet.


Még 1 hasznos írás:

Erdélyi Judit: Lelki immunológia

[link]

2013. márc. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!