Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudjuk, hogy a biblia...

Honnan tudjuk, hogy a biblia helyes? Honnan tudjuk hogy a tényleges Isten szavai vannak benne?

Figyelt kérdés
2013. márc. 8. 17:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
Hisszuk, nem tudjuk. De neked nem kell, es gyozkodni sem fog senki, ugy gondolom jol megvan a keresztenyseg nelkuled is.
2013. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Van, aki ezt azzal magyarázza, hogy a Bibliába bele van írva, hogy aki hozzátesz, vagy elvesz belőle, az átkozott lesz Isten előtt.De őszintén, engem ez nem nyugtat meg, tudván, hogy mégis lehettek olyan gátlástalan emberek, akik átírtak valamit benne.Vannak részei, amik nagyon bölcs, megszívlelendő tanácsokat tartalmaznak, hitelesnek tűnnek, néhol pedig vannak kétségeim.Vannak tapasztalatok, amik ellentmondanak a Biblia állításainak.
2013. márc. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Sehonnan. Söt elárulom, hogy két biblia sem feltétlenül ugyanazt irja.
2013. márc. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
17%
Halandó ember nem tudott volna ilyen összetett könyvet írni. Vagyis, hatalmas időintervallum ellenére a mondanivalója hasonló. Kb., ezt szokták írni a legtöbbször.
2013. márc. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, köszönöm a szeretetteljes válaszod, remélem büszke vagy magadra, meg arra is, hogy keresztény vagy!! Adja Isten, hogy ne kelljen ilyen kétszínű emberekkel találkoznom mint Te!
2013. márc. 8. 17:59
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


A valóban Istentől származó prófétai beszéd „jó gyümölcsöket terem” az ember életében. Az Isten Lelkétől áthatott próféta jellemében és cselekedeteiben megjelennek a hasonlíthatatlan, csodálatos isteni jellemvonások. Bizonyságtétele közvetve is ilyen gyümölcsöket terem. Aki befogadja az igaz prófétai beszédet, annak életében ugyancsak megnyilatkozik az egészen különleges, szívet-lelket, jellemet átalakító hatalom. Ezeket a gyümölcsöket nem lehet hamisítani, az Isten Lelke nélkül való ember életében nem jelenhetnek meg. Éppoly biztos ez, mint az a természeti törvény, hogy a romlott fa nem tud egészséges gyümölcsöt teremni.


Üdv. Péter

2013. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Tudni nem tudjuk, keresztényként elhisszük. Hogy miért, azt Péter előttem nagyon jól megfogalmazta.
2013. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves első válaszoló, köszönöm a szeretetteljes válaszod, remélem büszke vagy magadra, meg arra is, hogy keresztény vagy!! Adja Isten, hogy ne kelljen ilyen kétszínű emberekkel találkoznom mint Te!"


Nem vagyok keresztény. Nem értem mi a problémád? Csak leírtam, hogy általában mit szoktak mondani/írni, ha felteszed ezt a kérdést.

2013. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Akkor miért írtad hogy "hisszük"? nem értelek..
2013. márc. 8. 19:21
 10/20 anonim ***** válasza:
15%
Mert a próféciákban le lettek írva jövendölések, amik be is teljesedtek
2013. márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!