Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Letudná ezeket forditani...

István222555 kérdése:

Letudná ezeket forditani valaki latinra? Isten óvjon a haragomtól és csak isten itélhet meg! Tetkó lenne ugyh jo lenne ha helyes!

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Deus custodiat te ab ira mea!

Solum Deus iudicare me potest.

Nem biztos, hogy pontos, nem vagyok profi.

2013. febr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm!várok még Hátha valaki megerősiti!mégegyszer köszi
2013. febr. 5. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Isten ellenzi a tetoválást, és az ő nevének hiába való felvételét, úgyhogy ez az ötleted nagyon is vitatható.
2013. febr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Solum Deus iudicare me potest." ez nekem eléggé bicegő.

Inkább kérdezd meg a Laudator temporis acti blog szerzőjét. [link] Az egy dolog, hogy lefordítja Neked nyelvtanilag jól ezt a mondatot, de ha az adott mondat sem az antik pogány latinságban, sem a középkori keresztény latinban nem fordult elő, akkor furcsán fog rajtad mutatni, és értelmes emberek tudni fogják, hogy te is csak egy prosztó bunkó falusi vagy, nem egyébb.

2013. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tetoválás az Ószövetségben volt tiltva, tehát ha zsidó vagy, ne tetoválj.

A két mondatban nem látok olyan szövegkörnyezetet, ami méltatlan lenne Isten nevéhez.

Laudator latintanár, ő már tényleg szépen fog fordítani, és nem döcögősen, mint én.

2013. febr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!