Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen feltételekkel lehet...

Milyen feltételekkel lehet valaki pápa?

Figyelt kérdés
egyébkén bűn,ha keresztény vagyok,de szívesen hallgatom a Jehova tanúikat is?

2013. márc. 10. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pápává választható "minden értelemmel bíró, katolikusnak keresztelt férfi. Ha laikust választanának meg, akkor azt a bíborosi kollégium dékánja pappá, illetve püspökké szenteli. VIII. Bonifác óta VI. Orbántól eltekintve (1378.) mindig bíborost választottak pápává." (forrás: dr. Bánk József: Egyházi jog)
2013. márc. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Balu86MH ***** válasza:
52%
A 2. kérdésedre válaszolva nem bún, csak ne hagyd, hogy áttérítsenek. Légy tudatában, hogy a Jehova tanúi csak alig 200 éve léteznek mint egyház, viszont a Katolikus egyházat maga Jézus hagyta ránk Szent Péter apostol vezetésével (aki egyben az első pápa is)! Légy büszke rá, hogy a legrégibb, eredeti, egy, szent, oszthatatlan és apostoli anyaszentegyházhoz tartozol! :) A Jehova tanúi között is vannak értékes, rendes emberek ezt nem lehet tagadni, de légy tisztában vele, hogy ők máshogyan értelmezik a bibliát. Egyébként én is el szeretnék menni egy Jehova istentiszteletre (ha van ilyen) kíváncsiságból, pedig Római Katolikus vagyok.
2013. márc. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok, most vettem észre a kérdés második felét, de előttem Balu már jól összefoglalta a lényeget, amit én is gondolok a témáról.
2013. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KZitus ***** válasza:

Szia kedves Kérdező!


Csak azért írok, mert megdöbbent az, amit a második válaszban olvastam. Elmondom miért.

Katolikus családban születtem és a gyermekkorom templomba járással telt el. Amikor kicsit nagyobb lettem, és láttam mi folyik az egyházban és az emberek viselkedése ott mennyire Istentelen, abbahagytam a templomba járást.

Eltelt sok-sok év.

Megszületett az első gyermekünk és persze oda vittük megkeresztelni. Amit ott tapasztaltam akkor, meggyőzött arról, soha többé nem lesz kapcsolatom azzal az egyházzal.

Megint teltek az évek.

Kaptam ajándékba egy Bibliát karácsonyra és elég sűrű tempóban kerestem, hogyan tudnám az életemet úgy élni, hogy az Istennek tetsző legyen.

Képzeld, rájöttem,csak egyetlen módon tehetem ezt, úgy ha mint Krisztus, Isten tanújává válok. Mert Jézus volt Jehova legnagyobb Tanúja itt a földön.

Nem kerestek fel Jehova Tanúi, én kerestem meg őket, hogy ahhoz a néphez tartozhassam, akikről a Cselekedek 15:17 ír:" hogy akik megmaradnak az emberek közül, komoly igyekezettel keressék Jehovát, minden nemzetből való emberekkel együtt, AZOKKAL, AKIK AZ ÉN NEVEMRŐL NEVEZTETNEK. Ezt mondja Jehova, AKI VÉGHEZVISZI EZEKET."


Tudod milyen rendkívüli érzés és boldogság ehhez a néphez tartozni?

Na persze ez a fajta boldogság sok üldözéssel, megvetéssel, lenézéssel és ellenállással jár. De mit számít ez ahhoz képest, hogy a világegyetem Teremtőjének a nevét viselhetem és, hogy a sok milliárdból is észrevett és törődik velem!

Nincsen ehhez fogható, nagyobb boldogság!


Gyönyörű napot kívánok Neked.

2013. márc. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Balu86MH ***** válasza:

Akkor elég baj, hogy így érezted anno és ezek szerint elég hamar feladtad ... kicsit körülnézhettél volna jobban, nálunk (váci Egyházmegye) rengeteg fiatal hívő van és ebből következik, hogy pezsgő lelki élet is. Ifjúsági táborok, lelkigykorlatok, ifjúsági találkozók, Szentségimádások vagy akár közös játékok, sport 7végék, strandolások több 100 Katolikus fiatallal. Mind-mind olyan fiatallal és akár már családossal is, akik között érzem, hogy itthon vagyok, akik között érezni lehet, hogy Krisztusban testvérek vagyunk, akik között kicsit ki lehet szakadni a világi hülyeségből, akik között érezzük, hogy az a nagyszerű küldetésünk van, hogy kibontakozva tovább vigyük szüleink, nagyszüleink és dédszüleink hitét!

Sajnálom, hogy te nem így láttad és ezekben te nem vettél részt anno és, hogy ezeket nem mutatták meg neked :( nem ítéllek el, hogy Jehova tanúja lettél, csak kicsit elszomorít.

2013. márc. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rosszul lettem fel a kérdést, arra vagyok kíváncsi,hogy mi alapján választják ki, hogy döntik el,hogy ki legyen az új pápa?
2013. márc. 14. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!