Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg nem lehetek 'igazi'...

Tényleg nem lehetek 'igazi' hívő így?

Figyelt kérdés

3 fülbevalò van a bal fülemben, a jobban egy 0,5 cm-es fültàgító. A bal oldalamon pedig egy tetovàlàs. A hajam alsó fele ki van szőkítve ès szeretem a fekete ruhàkat (szìneseket is hordok).

Olyan nagy bűn ez? Nem azt nèzi az Ùr, milyen a 'szìvűnk', ès hogyan cselekszünk?

(1 ève kerültem közel Hozzà)

19l



2013. márc. 10. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

"Olyan nagy bűn ez? Nem azt nèzi az Ùr, milyen a 'szìvűnk', ès hogyan cselekszünk? "


Egyáltalán nem vagy bűnös emiatt!!

Habár elég érdekesen nézhetsz így... (nem rossz értelemben mondom, mert engem nem zavarnál)

:)


Nagyon helyesen írtad azt, hogy az Úr a szíved és a cselekedeteidet nézi. Ez a lényeg! Legalábbis Istennek ez....

2013. márc. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Nagyszerű és dicséretes dolog, hogy szeretnél közel kerülni az Úrhoz, és Hozzá méltó életet élni. Ahogy mindannyiunknak, úgy neked is vannak még tökéletlenségeid, amelyekben fejlődnöd kell annak érdekében, hogy valóban az Úrnak tetsző életet élhess.

A te esetedben ez a fizikai tested megbecsülése, és a visszafogottság. Pál apostolnak a Korinthusbeliekhez írt 1. levelében olvashatjuk, hogy a testünk az Úr temploma. Ez pedig azt jelenti, hogy szentnek kell tartanunk a testünket, meg kell becsülnünk, úgy kell rá vigyáznunk, mint a szemünk fényére. Szerinted milyen lenne egy templomot összeszurkálni, kitágítani, összefirkálni? Tiszteletlenség volna, ugye?

A másik dolog, hogy a szélsőségek nem helyesek. Keresztény hitünk visszafogottságra, mértékletességre buzdít ahogy mindenben, úgy a külső megjelenésünkben is. A sok fülbevaló és a fültágító karika, vagy a külsőnknek más módon történő feltűnővé és szélsőségessé tétele tehát nem helyes dolog az Úr szemében.

A fekete ruhákkal semmi gond nincs, és szerintem a szőkített hajjal sem.

2013. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz

Egy keresztény miben különbözik egy nem kereszténytől, szerinted?

Ugyan is már megjelenésében sem hasonlíthat a világban levő hóbortos divatokra,hiszen akkor mi különbözetné meg a helyest a helytelentől.

egy keresztény legyen józan gondolkodású, és nem a világ szerinti.


(Malakiás 3:18) 18 Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt.”


(1János 2:15-17) 15 Ne szeressétek a világot, se a világban levő dolgokat. Ha valaki a világot szereti, nincs meg benne az Atya szeretete; 16 mert mindaz, ami a világban van — a test kívánsága, a szem kívánsága és az életben birtokolt javak látványos fitogtatása —, nem az Atyától származik, hanem a világtól származik. 17 Azonkívül a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.


(1Péter 3:3-5) 3 Ékességetek pedig ne a külsőséges hajfonogatásból és aranydíszek felrakásából vagy felsőruhák viseléséből álljon, 4 hanem legyen az a szív rejtett embere a csendes és szelíd szellem romolhatatlan öltözékében; ennek a szellemnek nagy értéke van az Isten szemében. 5 Mert így ékesítették magukat régente az Istenben reménykedő szent asszonyok is,. . .


Gondolod, kereszténynek lehet tekinteni, illetve szerény csendes szelleműnek aki kiakar tűnni az emberek közül?


Vagy azt árulja el a megjelenése, hogy lázadó, és hivalkodó, megbotránkoztató.

Pál ezt írta:


(1Korintusz 8:13) 13 Ezért, ha eledel botránkoztatja meg a testvéremet, nem eszem húst soha többé, nehogy megbotránkoztassam a testvéremet.


egy kereszténynek tudnia kell olyan dolgokról lemondani, ami a másik ember Istenhez való közeledéséét gátolná.

2013. márc. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Antimod ***** válasza:
100%
Nem a külső számít, hanem a belső. És elsősorban a tettek.
2013. márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Egy keresztény nem része a világnak, vagy is nem a világ divatja után megy.
2013. márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"

Ugyan is már megjelenésében sem hasonlíthat a világban levő hóbortos divatokra,hiszen akkor mi különbözetné meg a helyest a helytelentől.

egy keresztény legyen józan gondolkodású, és nem a világ szerinti.

"


Azért azt szeretném itt megjegyezni, hogy nem az a lényeg, hogy betegesen a világ ellen menjünk, hanem hogy Isten igazságában megmaradjunk.

Nem vádollak meg semmivel és nem állítom, hogy te betegesen a világ ellen mész. Csak gondoltam megjegyzem. Akinek nem inge, ne vegye magára.

2013. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:

Szia!


Érdekes dolgot írt János apostol a külsőddel kapcsolatban is: "Ne szeressétek a világot se a világban lévő dolgokat. Ha valaki a világot szereti, nincs meg benne az Atya szeretete; mert mindaz, ami a világban van - a test kívánsága, a szem kívánsága, és az életben birtokolt javak látványos fitogtatása -, nem az Atyától származik, hanem a világból származik. Azonkívűl a világ elmúlóban van, s ugyan így a kívánsága is, de aki az Atya akaratát cselekszi, megmarad örökké" 1János 2:15,16


Tedd fel magadnak a kérdést: Mit szólna a külsődhöz Krisztus, ha melletted lenne és kérnéd, hadd kövesd őt? Milyen tanácsot adna Neked? A tanítványainak azt mondta:"A tanítvány ne áll a tanítója felett, sem a rabszolga az ura felett. Elég, ha a tanítvány olyanná lesz, mint az ura". Máté 10 24,24. Te nem szeretnél Jézushoz hasonlítani?

Tegyél fel magadnak a külsőddel kapcsolatban hasonló kérdéseket és magad is megtalálod a helyes választ. Mindig a Jézus szempontja legyen ebben a kérdésben is a legfontosabb. Hisz Ő azt mondta: "Aki nincs az én oldalamon, ellenem van.."Máté 12:30

2013. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Szia! Istennek nem számít a külső, ahogy meg van írva az 1Sámuel 16-ban, a külsőt az ember nézi, Isten a szívet. Ha ilyen az ízlésed, élvezd! Én épp keresztény metált hallgatok és hosszú hajam van, valamint épp keresztény death metal koncertet szervezek a városomba, na bumm! (Ha érdekel a koncert, írj privit.) Mindenkinek megvan a saját ízlése, ami nem tetszik egyeseknek. Akkor azokkal a keresztényekkel legyél közösségben, akik nem kötekednek veled! A gyülekezetembe a hatvanas években tízezrével tértek meg a hippik, városomban 4 megtérő punkkal indult a gyüli... Sok keresztény felszínes és agresszív, nem látnak a fültágító mögé. Akik pedig ismerik az Urat, azt teszik, amit ő: szeretnek feltétel nélkül. Egyszerűen kerüld a konfliktusokat a felszínesekkel. Rengeteg hozzád hasonló keresztény van a világban, akik szeretik az Urat, testvéreiket, mindamellett nem válnak mások bábjaivá, azt az utat járják Krisztusban, ami személyre szabottan nekik lett készítve, ha ez nem is tetszik egyeseknek. Isten áldjon!
2013. márc. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Remélem több év után nem késtem el! Én szerintem ezzel semmi baj nincsen jó magam is keresztény vagyok és a hitben nem a külső számít, egyáltalán nem. Hogyha tényleg közel érzed magad Istenhez akkor tudnod kell hogy a külső nem számít csak a rendíthetetlen hited!
2017. jún. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!