Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e oka félnie egy embernek...

Van-e oka félnie egy embernek ha vallásos? Titkolnia kell ezt? 20F

Figyelt kérdés

Művészként (nagyon sok verset írok és rajzolok) attól félek, hogy amiatt, hogy megvan a magam világnézete, lenézhetnek, kinézhetnek engem, illetve majd halálom után (ami remélem sok-sok évtized múlva fog megtörténni) emiatt megvetik majd a művészetem. Mert gyakran alkotok az istenségeimről, persze sok más dologról is. Mi lesz, ha ismét eljön egy; a kommunizmushoz hasonló ateista rendszer?


Van-e okom ettől tartani?


2013. márc. 12. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs okod ettől tartani. Inkább az ateistákat, vagy a fundamentalista, fanatikus hívőket szokták "kinézni" a hite vagy nemhite miatt.
2013. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 schocko ***** válasza:
100%
Ha nem leszel egy kiemelkedően nagy művész, akkor senki sem fog a halálod után törődni a műveiddel...az embereket egyébként sem nagyon érdekli mostanában a művészet, verseket felnőtt korban már alig olvas valaki, esetleg olyankor, amikor a gyerekeknek keresnek valami elszavalhatót...a rajzokkal szintúgy, a legtöbb ember igényeit tökéletesen kielégíti egy bekeretezett poszter vagy egy papírra nyomott reprodukció, esetleg puzzle...a vallásos téma még esetleg segíthet...(nemcsak egy rendszer miatt lesznek ateisták az emberek, hanem mert értelmes és gondolkodó lények is egyben és esetleg nem hisznek el alaptalan dolgokat)
2013. márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Soraidat olvasva a következő jutott az eszembe.

Mt 10,32 Mindazt aki megvall engem az emberek előtt, én is megvallom Atyám előtt, aki a mennyekben van."

El kell döntened, hogy felválalod-e nyíltan, vagy nem.

Szerintem is jól érzed, nemsokára ismét keresztény üldözés fog kitörni. Már csak az a kérdés hogy vállalod-e.

2013. márc. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az emberek akkor szoktak negatívan állni egy vallásoshoz, ha ő úgy adja elő a saját hitét, mint amit nekik is hinni kellene, ha nem lennének eltévedve.


ez kb. ugyan az mint a te bajod a harcos ateizmussal.


ha valaki úgy közvetíti a nézeteit mások felé - legyen az egy vallás vagy éppen az ateizmus -, hogy abból az következik, hogy a másikkal baj van, mert nem úgy él és gondolkodik, ahogy kellene az érthetően valami védekezési pozícióba tolja a másikat, amiből esetleg vissza is támad.


szóval szerintem ha a saját hited univerzumában alkotsz az nem fog ellenkezést kiváltani. csak ha ez átcsúszik valami propaganda anyaggá. ami azt kiáltozza az ateista felé, hogy legyél már vallásos, miért vagy ilyen suta, hogy nem. a pokolba fogsz menni stb :D

2013. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hevesen bólogatok okean válaszára, nagyon jól megfogalmazta.
2013. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne törődjél vele. Sok öreg bácsi és néni lesz a barátod, de miért is lenne ez rossz :)
2013. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha te emiatt aggódsz, akkor annyira vagy művész, mint darab kő.
2013. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez természetes hogy a keresztényeket sok ember üldözi és még üldözni is fogják őket ha a világ végén tartunk majd.. ez ellen nem tudsz mit tenni, ha jó só vagy! Ha nem, akkor valószínűleg nem fogod különösebben izgatni az embereket.
2013. márc. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Van, a tudományok előrehaladtával, már bizonyítani is képesek vagyunk azt, h mindez nem egy felsőbbrendű hatalom műve, ezért a kereszténység már csak ott tud teret hódítani ahol az emebernek már csak a hite maradt: pl. dél-am., de az eu-ban az ateisták száma csak nőni fog, a köv. háborúig, ami viszont könnyen lehet h elhoz egy diktatúrát:a lehetőségek kb. 66,66666%ában rábasztál!
2013. márc. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolóval ne törődj, tele van a 6-os számokkal, gondolom te is tudod mit jelent ez.

Aki Istennel van semmitől sem fél, Jézus is mondta ti kishitűek miért féltek???

2013. márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!