Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberektől szeretnék...

Vallásos emberektől szeretnék kérdezni és segítséget kérni (keresztény), hogy szeretnék megtérni de életem során sok hibát követtem el (pl: házasság elötti szexuális élet). , hogy ennek ellenére is lehetséges, hogy Isten megbocsájtson nekem?

Figyelt kérdés
Kérem a válaszolókat,hogy ne bántsanak az estleges "tudatlanságom" miatt most kezdtem el nem rég olvasni a Bibliát valamiért késztetést érzek,hogy Istenhez közelebb kerüljek megismerjek róla és Jézusról mindent (persze hiszek bennük) de szeretném a Bibliát normálisan elolvasni,hogy tényleg megértsem mi történt hisz addig,hogy fogadjam a szívembe Jézust míg nem ismerem pontosan a Bibliát és Jézust....De félek ettől az egésztől,mert párkapcsolatban élek most is aki remélem hamarosan a férjem is lesz (de ő elkívánja az orális szexet,hogy megtegyem neki de én is szeretném ezt, tehát nem kényszerít de a Biblia szerint ez bűn)De akkor mit tegyek szeretném követni a Bibliát és megtérni de ha valamit élvezek(már bocsánat) akkor azt,hogy ne tegyem?Így már nem is lehetek igazán vallásos?Remélem megértitek kérdésemet és tudtok segíteni.bocsánat ha valahova is butaságot írtam.

2013. febr. 20. 17:47
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%

Szia

Ez már egy nagyon jó kezdés,hogy szívedben keresed Istent, mert ahogy a Biblia is írja: "Közeledjetek Istenhez és közeledni fog hozzátok."

A megtérésnek (hasonló szóval értelmezve megfordulást is jelent) épp az a lényege, hogy befogadod Jézust a szívedbe, elfogadod megváltódnak, gyógyítódnak, Istenednek. Ő ha teljes szívedből kívánod ezt a kapcsolatot és ezt el is mondod neki, ő az ÖSSZES bűnödet megbocsájtja. Az is nagyon jó hogy olvasod az Igét, nem tudom hol tartasz, de szerintem az evangéliumokkal (újszövetség első 4 könyve) kezd el vagy ez esetben folytasd. Isten meg tud változtatni, a párod szívét is meg tudja érinteni. Ha van kérdésed még szívesen segítek.

2013. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek biblia olvasok körében kedves kérdező.

Nem írtál butaságot, nem te vagy az egyetlen, aki ezekkel küszködött, küszködik.


Nos ha megengeded szeretnélek buzdítani, ne keseredj el.

viszont először azt kell magadban eldöntened, hogy kinek akarsz megfelelni,tetszeni?

Valójában mitől leszel boldogabb, ha gyakorlod a bűnt és nem tud a teremtő elfogadni, vagy ha áldozatot hozol és örökké élhetsz egy békés új világban.

Melyik a számodra kedvező?

Ezek önvizsgálati kérdések, hogy megismerd magad, mit szeretnél valójában.

Ha megválaszoltad magadnak akkor egy lépéssel közelebb kerültünk a megoldáshoz, hogy tudod-e vállalni a keresztény élettel járó "nehézségeket"(nem nagy nehézség) vagy sem.


Nos azt is kérdezd meg magadtól, miért élvezel valamit amit Isten nem tart tisztának egészségesnek.

az orális szex az perverziónak számít Isten szemében és undorítónak tartja.

Ha szeretnéd a bibliát megismerni ebben tudok segíteni, nem egy embert tanítottam már.


(Cselekedetek 17:30) 30 Igaz, az Isten szemet hunyt az ilyen tudatlanság ideje felett, de most azt mondja az embereknek, hogy mindenhol mindnyájan tanúsítsanak megbánást.

Tehát amit tudatlanságból tettél azt megbocsátja azzal a bizalommal, hogy amikor tudomást szerzel róla akkor változtatnod kell. Soha többé nem teheted, mert akkor már szándékosnak tartja, hiszen már tudod.

Persze az is igaz, hogy egyből nem fog menni, ahogy a dohányzásról sem tud mindenki egyik-napról a másikra leszokni.

Idő kell hozzá de a rendszeres ima segít, ha amit kérsz azt alkalmazod is.

Nos ha eldöntötted és szeretnéd folytatni akkor írj.

2013. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Bár nekem könnyebb dolgom van, mert házasságban élek és nem követek el bűnt, ha ágyba bújok a férjemmel.

A szex nem tiltott. Nincs benne tiltott. Annyi a parancs, hogy egymással és ne mással. Az is benne van a Bibliában, hogy egymástól ne vonjuk meg a testünket és tiszteljük egymást, tehát ha pl a nő nem akarja az orálist, akkor nem szabad erőltetni. Nem lehet erőszakkal kicsikarni a szexet. Viszont ha mindketten akarjátok, és egymást ezzel boldoggá teszitek, akkor nincs gond.


Viszont a házasságon kívüli szexet nem ajánlja, nem véletlenül. Sokan azt hiszik, hogy a Biblia szex ellenes, mert nem értik, hogy miért tiltja. Te döntésed.

Viszont Isten szeret! Ha te is szereted Őt, akkor úgyis úgy fogod élni az életed, ahogy Ő kéri, mert meg fogod érteni, hogy minden érted van, hogy neked jó legyen.

2013. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
36%
Nekem volt vallásos barátom. Tartotta a böjtöt, ministrált, gyónni járt, áldozott, mindent amit kell, de bizony mi is szexeltünk nem is keveset. Elment, meggyónt és ő ettől jobban érezte magát.
2013. febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Először is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Mindenféleképpen szeretném folytatni a Bibliát nem tudom miért még soha nem éreztem ilyet de valami azt sugallja vagy nem is tudom,hogy kifejezni,hogy megakarom ismerni Istent és Jézust is. Mindent szeretnék tudni.Mindig is hittem Istenbe de bevallom Jézusról sajnos nem sok mindent tudtam és még mivel a Bibliát nem olvastam végig nem is tudok.(de akarok többet) Talán azért alakult ez ki bennem,mert találkoztam egy nagyon kedves nővel akit megismertem és ő hívő megtért ember és rengeteget mesélt Istenről Jézusról és ahogy beszélt nekem egyre jobban meg akartam én is ismerni ő buzdított, hogy olvassam el a Bibliát.De én attól félek,hogy akivel most élek együtt párom ő is hisz Istenbe de ő sem olvasta soha a Bibliát tehát nem sok mindent tud és azt hiszem annyira nem is érdekli a téma,mint engem.De ő egy olyan ember aki élete során rengeteg bűnt nagyon súlyos bűnt követett el erre inkább nem térnék ki....Rajta is szeretnék segíteni,hogyha tiszta szívéből megbánja azt akkor megbocsájtást nyer.Szóval ő egy olyan ember aki imádja a szexet (bocsánat,hogy ilyesmiről kezdek most el beszélni de muszáj megkérdeznem) tehát előttem rengetek lánnyal volt már úgy csak és kizárólag azért.Imádja a szexet és mikor mondtam neki,hogy a Biblia mit mondd pl: az orális szexről csak nevetett és azt mondta,hogy nekünk a pár kapcsolatunk megkívánja.És mivel ő ezt szereti ha megteszem neki és nekem sincs ellenemre így én szeretek neki örömet okozni és szeretem ha élvezi.(talán azért is van ez bennem,hogy nálam találja meg ezt a boldogságot amit szeretne de kiemelném, hogy nem kényszerből csinálom hanem,mert n saját akaratomból szeretném.De ha ez tényleg ekkora bűn akkor mit tegyek? Nem tetszene neki ha én ezt már nem akarnám többet és lehet nekem se sajnálom de lehet így van.De viszont azt is érzem,hogy mióta olvasom a Bibliát pedig még nagyon az elején vagyok úgy érzem,hogy mintha változnék vagy nem is tudom...fura most ez számomra,mert azelőtt nem gondolkodtam ilyeneken,hogy én elolvasom a Bibliát.Szóval remélem értitek,hogy én szeretnék megtérni szeretnék Istennel kapcsolatban állni de Pl:az orális szexel nem hagyok fel akkor ez nem lehetséges?De ezt a kapcsolatomért teszem,mert nem szeretném elveszíteni már pedig ő ezzel nem hagyna fel tudom ismerem és lehet én sem akarok... :( Nem tudom, hogy most mi tévő legyek mindenképpen tovább olvasom a Bibliát csak ezek nagy kérdések bennem.Remélem tudtok segíteni,hogy mit tegyek és értitek ha kicsit furán is fogalmazok....

2013. febr. 20. 19:20
 6/24 KZitus ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Dicséretre méltó, hogy keresed a Teremtődet és Alkotódat. Minden embertől várja, hogy ezt tegye. Ha olvasod a Bibliát, gyakran találkozol majd Isten kérésével, vagy felhívásával, amikor kéri az embereket, hogy keressék és ismerjék meg Őt, ha boldog, békés céltudatos életet szeretnének élni.

De -

Találkozol majd a Jézus tanításaiban olyan elvárásokkal, amelyeket eddig nem tettél, illetve olyan dolgokkal, amelyeket eddig tettél, de a Isten megtiltja azokat.

Isten nem megnehezíteni akarja az életünket. De hosszú távon sokkal jobb az amit ő mond, mint az, amit pillanatnyilag nekünk mi szeretnénk tenni, de tudjuk Isten azt nem helyesli.

Egy ilyen helyzettel kerültél most szembe. Találtál egy isteni elvárást, de az pillanatnyilag nem illik bele az életedbe, illetve a párkapcsolatodba.

A problémáddal kapcsolatban Jézus egyértelmű tanácsot ad neked: "Senki sem szolgálhat rabszolgaként két úrnak; mert vagy az lesz, hogy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az, hogy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti.".(Máté 6:24)

Döntened kell, vagy kiigazítod az életedben azokat a dolgokat, amelyeket Isten nem helyesel, és akkor áldását élvezheted a döntéseiden, éled az életed saját vágyaiddal, Istent kizárva az életedből. Na erre mondta Jézus, hogy csak két út van. Az egyik széles, ott mindent tehetsz, a másik keskeny, mert ott nem mindent tehetsz. Nincsen harmadik út.

Minden rajtad, a döntéseden múlik.

2013. febr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Csatlakozom KZitus Testvérem hozzá szólásához.


az életedet Isten menti meg nem a párod.Bocsánat ha ezzel fájdalmat okozok érzelmileg, hiszen bizonyára szereted Őt

Az orális szex nem tartozik a tiszta szexuális élethez.


A Héberek 13:4 és az 1Korintusz 6:9 kimondja, hogy Isten elítéli mind a házasságtörést, mind a paráznaságot (görögül por·nei′a). Ez utóbbi mit foglal magában? A görög kifejezés magában foglalja a nemi szerveknek akár természetes, akár perverz használatát buja vágyak kielégítése végett. Magában foglalja az Írás szerinti házasságon kívüli, meg nem engedett szexuális kapcsolat valamennyi formáját. Tehát ide tartozik az orális szex is, annak ellenére, hogy szerte a világon sok tizenévesnek azt mondták, vagy saját maga jutott arra a következtetésre, hogy az orális szex elfogadott.

Az igaz keresztények nem hagyják, hogy a gondolkodásukat és a tetteiket „a hasztalan beszédű és az elmét ámító” személyek véleménye vezesse (Titusz 1:10). A Szentírás magasabb értékrendjéhez tartják magukat. Ahelyett, hogy igazolni próbálnák az orális szexet, inkább megértik, hogy a Szentírás szerint az orális szex paráznaság, por·nei′a, és ezzel összhangban képzik a lelkiismeretüket (Cselekedetek 21:25; 1Korintusz 6:18; Efézus 5:3).


Nos csak ennyit mert nem szeretnélek megterhelni, most hirtelen.

egy a lényeg eredetileg soha nem volt természetes az a fajta szexuális élet amit most annak vesznek eme Sátáni világban.

2013. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ahogy az előttem szóló 2-es is írta, a tudatlanságból, megtérés előtt elkövetett bűnöket, mégha nagy és sok is, megbocsátja Isten.

Eféz.

2,1 Titeket is megelevenített, a kik holtak valátok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,

2,2 Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a levegőbeli hatalmasság fejedelme szerint, ama lélek szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik;

2,3 A kik között forgolódtunk egykor mi is mindnyájan a mi testünk kívánságaiban, cselekedvén a testnek és a gondolatoknak akaratját, és természet szerint haragnak fiai valánk, mint egyebek is:

2,4 De az Isten gazdag lévén irgalmasságban, az Ő nagy szerelméből, melylyel minket szeretett,

2,5 Minket, kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal, (kegyelemből tartattatok meg!)


Ha szeret Téged a barátod, meg kell értenie, ha változtatni szeretnél.

Ha valaki megtér a kereszténységhez, a durvább bűnöket el kell azonnal hagyni (gondolok itt, mások bántalmazására, lopásra, csalásra, stb). Azt nem tudom megítélni, hogy ez a konkrét dolog mennyire súlyos. Olvassál még utána a kérdésnek, itt a Gyakori Kérdéseken is több helyütt foglalkoztak már ezzel, ahogy látom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2013. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Először is nagyon örülök hogy meg szeretnél térni Istenhez :) Jól döntöttél, ha kitartasz ebben akkor meglátod majd hogy Istentől nagyon szépen átalakítja majd az életedet.


"Mindig is hittem Istenbe de bevallom Jézusról sajnos nem sok mindent tudtam és még mivel a Bibliát nem olvastam végig nem is tudok."


Nem kell az egészet elolvasni, szerintem nagyon kevés ember van aki elejétől-végéig végigolvasta volna. Olvasd el az evangéliumokat és az elég a kezdethez. Aztán ha még marad időd akkor az ószövetségben is van sok érdekesség, ezeket is érdemes elolvasni, de ne akard egyből az egészet elolvasni mert ezzel csak egy nagy akadályt helyezel magad és Isten közé.


Ha meg akarsz térni akkor először is kérd a Szentlelket hogy mutassa meg hogy eddig mivel bántottad meg Istent. Amit írtál az együttléttel kapcsolatban az szerintem bűn, de lehet hogy tévedek. Az nem baj ha nem tudsz ettől megszabadulni egyedül. A lényeg hogy imában őszintén kérd Istent hogy ha ez bűn akkor szabadítson meg tőle. De bízd ezt rá és ne ragaszkodj semmihez. Ha ez tényleg bűn akkor hosszútávon a vesztedet okozná ezért nem szabad hozzá ragaszkodni. Isten bármilyen bűn kötelékéből meg tud szabadítani, akkor is ha te úgy érzed hogy ez lehetetlen. Istennek semmi se lehetetlen és minden emberi lélek nagyon fontos Neki ezért neked nincs más dolgod csak kérni kell a segítségét.

Erre a lelkiismeret-vizsgálatra szánd rá az időt és gondold át hogy eddig milyen bűneid voltak életed során. Amit tudsz azt próbáld is helyrehozni. Ezután pedig kérd Istent hogy bocsásson meg.

Aztán meg kellene keresztelkedned, majd össze kellene házasodnotok. Fontos lenne az is hogy keress egy jó közösséget és egy lelki vezetőt.


Ez így lehet hogy nehéznek tűnik de hidd el megéri. Nagyon jó dolog úgy élni hogy tudod hogy a mindenható Isten melletted áll, támogat mindenben, amit csinálsz abban (az esetek nagy részében :)) örömét leli.


Én privátban is szívesen segítek ezekben ha van még további kérdésed.

2013. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Megbocsátás létezik, és a bűnbánat első lépését már meg is tetted: felismerted, hogy mik azok a dolgok, amelyeken változtatni kéne. A bűnbánat nem könnyű, sőt. Rengeteg lelki erőt, kitartást és imát igényel. A megoldás elméletben roppant egyszerű: amíg össze nem házasodtok, ne szexeljetek (nem, NEM kiskapu a petting!).

Tudom, ezt a gyakorlatban roppant nehéz megvalósítani, de LEHETSÉGES. Ismerek nem is egy párt, akik ugyanebben a cipőben jártak, aztán összeházasodtak, és most már nagyon boldogan élnek. Amíg nem vagytok házasok, addig bizony nincs szex, ha tetszik, ha nem.

2013. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!