Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Manapság kb. mennyi hívője...

Manapság kb. mennyi hívője lehet a keresztény egyházaknak?

Figyelt kérdés
Tehát nem hány keresztény ember van a Földön, hanem mennyien vannak kb. akik hisznek is az egészben, és gyakorolják a keresztény vallások valamelyikét.
2013. márc. 13. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

"Tehát nem hány keresztény ember van a Földön, hanem mennyien vannak kb. akik hisznek is az egészben, és gyakorolják a keresztény vallások valamelyikét."


- Hogyan különböztetnéd meg a kettőt?

2013. márc. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, gondoltam talán vannak statisztikák.

Bár a keresztény egyházak szeretik azzal ámítani magukat (és az erre vevőket), hogy még mindig 2 milliárd hívőjük van.

2013. márc. 13. 20:59
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem azokról biztos vannak statisztikák mindenhol, hogy mennyien járnak a templomokba. szerintem ők azok, akik komolyabban veszik.
2013. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Balu86MH ***** válasza:

Ez földrészenként eltérő. Pl. Európában sok a megkeresztelt ember, mondjuk a lakosság 60-70%-a, de csak kb 20% az akinek ténylegesen mély hite van (Magyarországon is kb. ilyenek az arányok, de lehet kicsivel jobb). Ez az arány mondjuk Dél-Amerikában, vagy Afrikában (ha nem muzulmán ország) akkor 70-80%-os is lehet. Ázsiában is egyre nő a számuk, Dél-Koreában pl. 60%, de Kínában (!) is 10-15%-os a Keresztények aránya és nő. Ezek általában Római Katolikusok, mivel a 3. világ országaiban sok a misszionárius és az alapított rendiség. Észak_Amerikában kb a fele a lakosságnak. Oroszországban is növekszik az arányuk kb 40%-os, de ott az Ortodox egyház a jellemző.

Európában Lengyelországban és Olaszországban kimagasló a Katolikusok aránya (kb 80 és 60%).

2013. márc. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudtál beletörődni a ténybe, amit írtam és kiirtad kérdésbe. Nagyon gyerekes. Google-t nem tudod használni? Vagy a vitára gerjedsz és a sértegetésre? Az meg elég beteges.
2013. márc. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nefri ***** válasza:
100%

A népszámláláson magukat kereszténynek vallóak számában reális a 2 miliárd fő, amiből kb 1.2 milliárd a katolikus és a többi 800 milliónak a legnagyobb hányadát adják az ortodoxok, reformátusok és evangélikusok. Sajnos pontos statisztikát nem tudok.


Ugyanakkor ha a templomba járókat tekintjük jó kereszténynek (ami mellesleg egyáltalán nem elégséges feltétele a jó keresztény létnek, max az ateisták szemében), akkor ennél jóval alacsonyabb a keresztények száma. Magyarországon a lakosság 15% jár templomba, viszont mi közismerten nem számítunk különösebben lelkes keresztény országnak. Ha figyelembe vesszük, hogy az olyan országokban, ahol kisebbségben vannak én nincs történelmi háttere a kereszténységnek jóval nagyobb arányban járnak misére illetve a Latin-Amerikában, ahol a lakosság zöme keresztény nagy az arányuk én kb a magukat kereszténynek vallók 30%-át képzelem el hetente templomba járónak. Ami alapján nagyjából 600 millió főre tenném az első látásra vallásos keresztények számát a világban. Persze ez elég durva tipp, de valszeg utoljára a kommunizmusban készítettek dokumentációt a templomba járókról, így elég nehéz bármit is mondani.

2013. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!