Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek Jehova tanúja, miközbe...

Lehetek Jehova tanúja, miközben keresztény vagyok?

Figyelt kérdés

2013. márc. 11. 13:23
1 2
 1/16 KZitus ***** válasza:
27%
Szerinted Jehova Tanúi kik?
2013. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező, ha esetleg nem értenéd: a jehovisták is keresztények.
2013. márc. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

A válasz: NEM.


Egyrészt: Jehova tanúi NEM keresztények. Nem vallják a Szentháromság tanát, tehát nem azok.


Másrészt: keresztényként egyszerre csak egy vallásod lehet. Sőt, Jehova tanújaként is.

2013. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%
A Jehova tanúi keresztény egyház. És az eszed biztosan megvan hozzá, hogy belépj hozzájuk.
2013. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 KZitus ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező!


Akkor lehetsz keresztény (és Jehova Tanúja), ha megfelelsz a Szentírás erre vonatkozó alapelveinek(követelményeinek).


Ahhoz, hogy keresztény lehess, szót kell fogadnod Jézus Krisztusnak, akinek követőjévé kell válnod:" Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt amit parancsoltam nektek". Máté 28:19,20

Nos figyelmesen olvasd el és lépésről lépésre tedd azt, amire itt utasít Krisztus. Ha megteszed, biztosan jó keresztény leszel és utadat Isten áldása fogja kísérni.

2013. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Ezt Jézus a tanítványainak mondta, nem a Tanúknak.
2013. márc. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha keresztény vagy, miért akarsz Jehova Tanúja lenni?
2013. márc. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem, mert mint ahogy már írták: a Jehova Tanúi nem keresztények, mivel tagadják a Szentháromságot.
2013. márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

Persze,hogy tagadják a szentháromságot,mert a Bibliában nincs is szó ilyenről.Egy kicsit utána kellene nézni a keresztény szó jelentésének,ami azt jelenti,hogy Krisztus követője.Kérdezném,hogy ki az,vagy melyik vallási felekezet az amelyik a legszorosabban követi Krisztus utasításait????

Meg kell vizsgálni először ezeket a dolgokat és ezekután kell nyilatkozni ilyen kérdésekben!

2013. márc. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 KZitus ***** válasza:
29%

Annyit szeretnék még hozzátenni a kérdezőnek és a fölöttem válaszolónak, hogy egyetlen keresztség van, amit mind Jehova, mind Krisztus elismer, az, amelyik a föntebb idézett Máté 28:19,20 versében van leírva.

Kereszténnyé lenni sokféle képen lehet, ahogyan látod is a környezetedben.

A kérdés az, hogy saját lelki szükségletedet szeretnéd kielégíteni, vagy szeretnél Istennek tetsző életet élni?

Ha a második az igaz, felesleges olyan dolgokról vitázni, amit a Biblia egyértelműen leír. Azokat vagy elfogadod, vagy sem. Alakíthatod a saját igényed és nézeted szerint Jézus tanításait (mint láthatod a válaszokból is), de mi értelme, ha azt Isten nem fogadja el. Képzeld el, ha Istennek kellene a sok milliárd emberhez alakítania az elvárásait. Ő tartja fönn az életünket minden nap, jogában áll irányadó mértéket szabni az embernek. De senkit nem kényszerít rá. Mindenki azt tesz, azt hisz, amit akar. De mindenért számadással tartozik Istennek.

Ezért van szükség pontos bibliai ismeretre, ha tanulnád a Bibliát 2-3 hónapig, már nem merülne föl benned a kérdés amit föltettél.

Egyébként senkit nem szabad megkeresztelni a Máté 28:19,20 szerint, ameddig nem tudja a választ arra, mit jelent megkeresztelkedni (bibliai értelemben) az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében.

Egyetértek a fölöttem lévő válasszal, Krisztus a tanítványképző parancsot tényleg a tanítványinak adta, én is annak vallom magam már sok-sok éve és boldog vagyok, hogy Krisztus az Uram, parancsolóm, örömmel vettem föl az igáját (üldözésekkel, gúnyolódásokkal, hazugságokkal, megvetésekkel együtt), mert az tapasztalatból mondom, tényleg gyönyörűséges, és mindig Jehova áldása kísér, és Ő ahhoz "nem ad ahhoz fájdalmat"(Példabeszédek 10:22)


Tehát ha Jehova Tanúja szeretnél lenni, a legboldogabb életutat választod, na meg el kellesz viselned az olyan kritikákat, amelyeket itt is olvashatsz. De hát Krisztust a papok végül is megölték. Jézus pedig azt mondta"a szolga nem nagyobb az Uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak". Ennek ellenére ez a legjobb életút!

Sok sikert hozzá!

2013. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!