Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért örülnek az emberek...

Miért örülnek az emberek (vagy a hívők) az új pápának?

Figyelt kérdés
Úgy vélem, teljesen mindegy volt, hogy ki lesz a pápa, hiszen mindenkinek ugyanígy örültek volna. Bármilyen nevet mondtak volna az erkélyről, mindenki könnyes üdvrivalgásba tört volna ki, amint ahogy tört is. És azt is tudta mindenki, hogy mindenképpen megválasztják az új pápát. Mi volt tehát a tét? És mi az örömnek az oka?

2013. márc. 14. 12:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Katolikusoknak: új vezetőnk van, végre van pápánk, aki vezeti az egyházat.
2013. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Hazardteam ***** válasza:
18%
Mert akkor hamarabb leapad a téma és végre nem vele lesz tele a média
2013. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Persze, persze, ezt értem. De mindegy, hogy ki? Hiszen vezető volt eddig is, közben is, a Földön nincs még egy olyan multicég, amelyiknek annyi vezetője van. Országonként, egyházmegyénként, városonként, falvanként... szóval vezető óriási mennyiségben van, nincs a folyamat megakasztva, és ráadásul nincs is közben semmi olyan dolog, amiről csak egy ember dönthetne. Ráadásul nincsenek új törvények, a meglévők kb. 2000 éve változatlanok, nagy meglepetéstől nem kell tartani...
2013. márc. 14. 12:28
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
??? Milyen új pápa?
2013. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
2%
mert gerontofilok
2013. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ez a pápa valami modernitásokat fog bevezetni. Állítólag miatta Argentínában 40%-al nőtt a keresztények száma... lehet, hogy ezért (is)?
2013. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
16%
Szerintwm pedig ők maguk sem tudják. Nem is csoda,ha bedőlnek ennek az egyháznak nevezett parasztvakításnak is...
2013. márc. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
Hálelujja
2013. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Ugyan nem vagyok "pápista", de nem az egyházat vagy a pápát kívántam "fikázni" a kérdéssel, szóval, ha azért jönne valaki, hogy "beszóljon" a Pápának vagy a keresztényeknek, nem ez az a terep. Viszont még mindig nem értem, hogy emberek akiknek valószínűleg tökéletesen mindegy, hogy ki lesz a pápa a sok egyforma fekete és piros ruhás férfi közül, azok miért ácsorognak az esőben, miért utaznak oda ezer kilométerekről, csak azért, hogy egy számukra eddig (valószínűleg) ismeretlen albán, kurd, kenyai vagy éppenséggel svéd bácsit megkönnyezenek. Csak ezt szerettem volna tudni, semmi mást.
2013. márc. 14. 13:19
 10/22 Tyler913 ***** válasza:
100%
Szerintem pszichologiai oka van: egy uj papa valasztasa nagy dolog,vilagra szolo esemeny. Aki ott lehetett tegnap a Szt peter teren,kicsit a vilag kozepen erezhette magat. Ehhez add hozza a varakozas izgalmait,hiszen nem lehet tudni,melyik nap lesz sikeres a valasztas.
2013. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!