Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Apáca szeretnék lenni! Segíten...

Apáca szeretnék lenni! Segítene nekem abban valaki, hogy interneten van-e lehetőség (esetleg e-mailon keresztül) beszélgetni egy apácával?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segítséget. És kérem szépen a rosszakarók kerüljenek el!
2013. márc. 14. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt nézted?

Ha jól emlékszem egyszer egy ismerősöm beszélt arról, hogy valahol északon (talán Gyöngyös-Miskolc) környékén van egy rend. Később mintha velük készült riport is elhangzott volna a rádióban. Kutass, és biztosan megtalálod őket.

2013. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Ezt az oldalt szokta látogatni egy apáca, tőle kérdezősködhetsz. Szerintem írni fog neked is, mert ahogy elnéztem az előző apácás kérdéseket, mindegyikhez adott választ.


Amúgy keresd fel a helyi plébánost és mondd el neki, hogy apáca szeretnél lenni,biztos segíteni fog. :)

2013. márc. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Hisztiből nem fog menni. Ha tényleg érdekelne annyira a vallás, hogy ezt az életet válaszd, tudnád, mit kell tenned, de ha mégis elakadnál valahol, nem a Gyakorin kérnél tanácsot.
2013. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Írtam privátot :)
2013. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Balu86MH ***** válasza:
100%
sok-sok rend létezik Magyaroszágon! Szokott lenni hivatástisztázó lelkigyakorlatos 7vége is, ha elmész egy ilyenre, ott a világtól elvonulva imádkozhatsz ezért a szándékodért, átgondolhatod azt és beszélgethetsz hasonlóan gondolkodó emberekkel, papokkal és apácákkal is.
2013. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Erre egyszerű lehetőségek vannak. Nézd, itt van minden Magyarországon megtalálható női szerzetesrend elérhetősége: [link]


Sokukkal interneten is fel lehet venni a kapcsolatot.


Ha gondolod, írj privátot, cseten könnyebben tudok segíteni. A hivatás felismerése nem könnyű feladat, jó, ha idejében jófelé irányítanak.


Isten áldjon!

2013. márc. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2. válaszoló, az orsolyita nővérre gondoltál? Ha még ott van, épp novíciátusát tölti számításaim szerint, akkor nem látogathatja az oldalt.


Vagy kire, hány százalékos? Megmutatod egy válaszát? :)


(netán rám?)

2013. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3-as, te milyen okos vagy! De tényleg, végül is minek jön ide egy csomó ember kérdéseket feltenni mikor a google-n is meg lehet találni a választ. Jaaa mert, hogy ez az oldal pont ezért jött létre??? Nemáán
2013. márc. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Akikről én hallottam, azok valami szeretet-házat vagy hasonlót működtetnek. Az mellett, hogy a világi élettől nagyrészt elvonultan élik az életüket, és elég sokat imádkoznak, stb. stb. azért nem csak a lelki-gyakorlatok végzése az életük egyetlen célja.

Tehát azért nem kell feltétlenül haszontalan, a hétköznapi élettől elrugaszkodott rétegnek beskatulyázni őket.

Többet tesznek az ilyen emberek másokért, mint közülünk nagyon sokan.

2013. márc. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget! :)
2013. márc. 15. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!