Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szegedi egyetemista srác...

Nardael kérdése:

Szegedi egyetemista srác vagyok. Olyan embereket keresek akik mernek Istenről gondolkodni és beszélgetni. Ismertek ilyet?

Figyelt kérdés
Igazából arra gondoltam, hogy érdemes lenne egy keresztény pappal beszélgetni, főleg reformátusra gondoltam, engem a szüleim katolikusnak neveltek, az egész családunk az. Szívesen beszélgetnék egy rabbival is, vagy vallásos zsidóval, a héber nyelv is érdekel

2012. nov. 29. 04:38
1 2
 1/13 Jézus :) ***** válasza:
18%

Ne pappal beszélj, hanem találd meg magadba az utat.

Ott legmélyen, ott az igazi Isten. Aki mindíg boldog és mindent szeret.


Szeretnél beszélgetni, irhatunk priv.

2012. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Református lelkészt tudok ajánlani ha érdekel.


És én is nagyon szeretek Istenről, vallásról beszélgetni úgyhogy ha levelezés is érdekel akkor írj. 36 éves családos férfi vagyok, katolikus.

2012. nov. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Te komolyan azt gondolod, hogy az emberek azért nem gondolkodnak istenről, mert _nem_mernek_? :D
2012. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
döncike: szerintem arra gondolt a kérdező hogy sokszor úgymond "ciki" vallásról vagy Istenről beszélni, aki ilyen témát hoz fel azt gyakran (pl. munkahelyen) egyből fanatikusnak, bigottnak, szektásnak, bolondnak bélyegzik.
2012. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
OK, így vili. :D Bocs a jötözködésért! :
2012. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Esetleg keresd meg őket:

Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség [link]

Szegedi Református Egyetemi Gyülekezet [link]

2012. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretek Istenről és a hitről értelmesen beszélgetni.Felnőtt megtérő vagyok, Istent (hitet) kritizáló előélettel.A lakhelyemen szolgálatot teljesítő atyákat bátran merem ajánlani, bár Szegedtől távolabb élek, Gödöllőn. 41 éves családos férfi vagyok.
2012. nov. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Altalanos tanacsot adva, szerintem erdemes lenne ellatogatnod tobb helyre, es szemelyes kapcsolatot felvenni gyulekezetekkel, aztan meglatod, hogy hol lehet a helyed.

En az ujszegedi reformatus gyulekezettel vagyok kapcsolatban, es jo szivvel tudom ajanlani barkinek.

[link]

Menj el egy Istentiszteletre, es ott tudsz kapcsolatba lepni a gyulekezeti tagokkal.

2012. nov. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Látogassál el ide,:


[link]


de tudom az alábbi magyar vallásfórumot is ajánlani neked, ahol én Istenkereső nickkel tevékenykedem:


[link]

2012. nov. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én meg szegedi egyetemista lány vagyok, református és merek Istenről gondolkodni és beszélgetni (bölcsész karon felmerül néha a neve :) ) nem gyakorlom aktívan a vallásom, de érdekel az ilyesmi
2012. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!