Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a megválasztott...

Szerintetek a megválasztott pápa lesz az utolsó?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Utolsókból lesznek az elsők. (vagy sem)
2013. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Jó lenne a pénzt amit erre a hececáréra szánnak sokkal értelmesebb dolgokra lehetne költeni.
2013. márc. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hollófernyiges ***** válasza:
Nem római és nem Péter.
2013. márc. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 kzs ***** válasza:

Szerintem ők sem hisznek annak a bizonyos "Malakiásnak" a jövendölésében, hogy a mostani pápa lesz az utolsó.

Persze az is lehet hogy eddig hittek és már nem hisznek ebben. Franc se tudja...

Mindenesetre ez a mostani nem Péter lett, hanem Ferenc...


De hogy válaszoljak a kérdésedre, szerintem lesz még pápa.

2013. márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pl. Milyen értelmes dolgokra gondolsz?
2013. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Malakiásnak jövendölésére gondolok.
2013. márc. 14. 23:05
 7/13 anonim ***** válasza:

A Tv híradó tegnapi adása szerint, igen. A Pápa beszéde, vagyis a szinkron szerint.

"Engem választottak meg a világvégére". Valahogy így hangzott. Furcsa kijelentés.

2013. márc. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Malakiás soha nem a nevükön nevezte a pápákat. Így nem kell római Péternek hívni. Ami viszont meglepő, hogy jezsuita, tehát a Jézus korabeli időknek a kitartó képviselője. Szegénységben élnek, szigorúan a jézusi tanításokat követik, tehát mondhatjuk azt, hogy a korabeli Szent Péter mintáját hordozza magában. És most nem Rómában van :) A többi érsek nagyon szeretheti őt, biztos nagyfokú alázatról tesz bizonyságot és nagy benne a szeretet.
2013. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Érdekelnének még a válaszok.
2013. márc. 15. 12:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyesek szerint bejött a Petrus Romanus név, mert a neve Bergoglio: Berg az hegy vagy szikla, ami a Péter név jelentése is. A másik meg, szerintem belemagyarázás már hogy az Oglio meg a Romanusnak felel meg, merthogy ez egy folyó arrafelé. Hát annyira arrafelé hogy Észak Itáliában van, ami azért nem igazán római....
2013. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!