Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ábrázolják Szent Mátét...

Miért ábrázolják Szent Mátét lándzsával, Szent Júdás Ttádét alabárddal, Szent Jánost kígyóval?

Figyelt kérdés
2013. márc. 15. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában ezek az attribútumok a vértanúság eszközét ábrázolják. Szent Mátét a hagyomány szerint hátulról lándzsával leszúrták, viszont Júdás Tádét úgy tudom, hogy doronggal agyonverték. De lehet, hogy más legendában alabárd van.

Szent János nem lett vértanú, viszont méregkelyhet itattak meg vele, de túlélte. Talán a méreg miatt van a kígyó. De én több olyan ábrázolását láttam, hogy tollal a kezében, mellette egy sassal, mint evangélistát ábrázolják.

2013. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hazardteam ***** válasza:
0%
Gondolom hasonló okból, mint Szent Attilát kézigránáttal: [link]
2013. márc. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Júdás attribútuma nem alabárd (az olyankor még nem létezett), hanem fejsze. Vértanúhalált halt, egy bunkóval agyonverték, és a holttestét lefejezték.


Szent János apostolról szól egy legenda, hogy mikor megáldotta a mérgezett bort, a kupából a méreg kígyó képében emelkedett ki.

2013. márc. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!