Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus testvérek! Szerintet...

Katolikus testvérek! Szerintetek "A szürke ötven árnyalata" c. regény?

Figyelt kérdés
Paráznaság bűnébe esik az, aki elolvassa? Kérem, hogy a nem keresztény emberek ne válaszoljanak, nem szeretném, ha elviccelnék ezt a kérdést.
2013. márc. 24. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem ismerem a regényt.

Viszont gondolkodni, elemezni, álmodozni, átélni különböző érzéseket nem bűn. Semmilyen formában sem.

Abban pedig nem hiszek, hogy az információ átmossa az agyam vagy pedig démon ugrik belém.

Azért, mert olyat olvasok, ami esetleg nem helyes, még nem leszek gonosz és nem fogom bűncselekmények sorozatát elkövetni tömegesen.

Szóval akit minden megkísért és mindennek enged, az előbb utóbb magától is elveszik.


Ha bűn lenne az, amit megfogalmaztál a kérdésben, akkor a világban élni is bűn lenne.

Az pedig nem megoldás, hogy becsukod a szemed vagy betegesen menekülsz a másik ember gondolataitól.

Ha nem érted a másik embert, akkor nehezen lesz közös nevezőtök, szerintem.


Persze kinevezheted a véleményed igazságnak és egyértelműnek, de szerintem nem az a legjobb megoldás.


Az emberek viselkedéséből, érzéseiből, motívációiból sok mindent lehet tanulni és sok mindenre lehet következtetni.


Ha esetleg paráznaságról olvasol, akkor azt is nézni kell, hogy miért teszed azt.

Ha azért, hogy magadat felizgasd sokak szerint bűn.

Szerintem nem. Csak gondolat megemlítem a másik felet is.

2013. márc. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Katolikus vagyok, nem ismerem a könyvet, így nem tudok reális véleményt mondani.

Szerintem ha csak elolvasod, akkor még nem leszel bűnös, csak ha olyan a téma, akkor vágyakat kelt benned, amivel még önmagában baj se lenne, csak az ember elveszti a fejét sokszor. Én azt mondom, hogy biztos vannak jobb olvasmányok is (szórakoztató irodalomban is, nem kell egyből arra gondolni, hogy csak a "szentfazék" könyveket szabad olvasni). Vagy ha annyira érdekel, akkor lapozd át azt, ha olyan részhez érsz.

2013. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok katolikus, de még vallásos sem. Viszont a könyvet megpróbáltam elolvasni, így szeretnék hozzászólni.


Szerintem paráznaság ide vagy oda, csak időpazarlás. Nincs rá jobb szó, ez egy igénytelen ponyva szexregény, nulla erkölcsi vagy jellembeli fejlődéssel, tanulság nélkül. Egyetlen célja a perverzitás, a szexuálisan túlfűtött, eltúlzott és realitását vesztett jelenetek leírása.


Ha jót akarsz magadnak, nem kezdesz bele. Pénz és időveszteség.


És elnézést, hogy nem vallásosként válaszoltam, remélem, hogy a könyvre való rálátásom a hasznodra lesz ennek ellenére.

2013. márc. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!
2013. márc. 25. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!