Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy félig cigány származású...

Egy félig cigány származású emberből lehet Hungarista? (nem tudom hogy mennyire illik ez a valláshoz de végül is ez is egy eszme vallás nem? )

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 19:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez semennyire nem vallás :D

Egyébként igen, lehet, ahogy zsidók is szép számmal vannak köztük, sokan maguk se tudják, hogy saját magukat utálják :D

2013. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 sándorjános ***** válasza:

A vallás nem egyenlő az eszmékkel:

Az eszme főként utópia, ideál és az ahhoz vezető számodra helyesnek vélt útirány szabja meg az eszmédet.

A vallás inkább magyarázó ok, vagy rendező elv. (amit a csodák, megismerhetetlen - a halálon túl - és egyéb dolgokra találtak ki.)


Ha a hungarizmusról beszélünk el lehet felejteni az ostoba

és felesleges önbíráskodó erőszakszervezeteket, meg alapjában véve a skinhead mozgalmat, ahogy a rasszizmus sem tesz senkit hazafivá (az egyenlő lenne a "Bántottál egy ilyen-olyan embert, most aztán nagy magyar vagy!" -felfogással). A patriotizmus egyenlő az igazi hungaristák eszményével. Az megtűr mindennemű etnikai változatosságot. A lényeg, hogy szeresse az országot, a múltat, ápolja a hagyományokat. (szerintem ezerszer többet

érnek, mint némelyik magát hungaristának nevező szájhős.)

2013. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Eszme meg a vallás nem ugyanaz. A vallás az ember hitéhez tartozik, az eszme inkább a politikai beállítottság. Én már láttam olyat, hogy félig cigány és fúl hungarista. Az egész szerintem hozzá állás kérdése bár, aki jobban ismeri a Hungarizmus világát, úgy már nem lesz olyan vonzó, hiszen egy teljesen központosítót államot akartak csinálni, mint a Rákosi-rendszer, csak ott a nemzeti töltet és az antiszemitizmus. A Horthy-korszakban úgy hívták őket, hogy "zöld inges bolsevikok".
2013. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Megtörtént eset:

13-14 éves forma lányka megy haza, otthon bejelenti, hogy mától skinhead lesz. DURR, egyből két pofon az apától.

Kolompár Bettikének hívták...

2013. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Lehet, igen.

Ha megfeledkezik a származásáról, vagy a saját családját kivételnek, nem igazi cigánynak tekinti.

2013. márc. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Sándorjános jól leírta. A többi vagy hülyeség, vagy mint az utolsó egy oltári nagy baromság. Elég sajnálatos, hogy a sok agresszív, árpádsávos zászlót lengető, gyökereket tekintik sokan hazafinak. Szóval nyugodtan le lehet vetkőzni szerintem, ezt a sztereotípiát és a hazafikat nem összekeverni az agyhalott "nácikkal" és focidrukkerekkel. És a skinheadeket pedig ténylegesen annak látni amik, hiába viselnek karszalagot, Nagy Magyarország kitűzőt és hiába tagjai a Magyar Gárdának, ezektől senki nem lesz magyarabb a másiknál. Ill. elég szegénységi bizonyítvány, ha valaki ilyen agresszívan viselkedik.
2013. márc. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 mustafa33 ***** válasza:

☺ hazamegy Rómeó kopaszon.

kérdezi az apja: - mit te Rómeó vagy kopasz?

Rómeó: - szkinhed vagyok

A dade erre lekever Rómeónak egy nagy pofont.

erre Rómeó: - még csak egy órája vagyok szkinhed, és máris hogy útálom a cigányokat. ☺

2013. márc. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Ozmium42 ***** válasza:
Nem lehet, mert a hungaristák ellenzik a "fajkeveredést", és a cigányokat... hogy is mondják? Azt hiszem "tájidegen", "nem talajgyökeres", "nem honképes" fajnak nevezik. Hungarista hatalomátvétel esetén irány India!
2013. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Kedves hatos válaszoló! A hülyeséget melyikre mondtad? Amit én leírtam az nem a mai neonáci, skinhead fiatalokra utalt, hanem a 30-as, 40-es évek Hungarista mozgalmáról, mert alapból az volt a kérdés, hogy Hungarista. A válaszomba azt fejtem ki, hogy a mai szélsőséges fiatalok mennyire nem tudják miről beszélnek. A hazafiassággal(patriotizmussal) nincs semmi bajom, de a szélsőséges (sovinizmus) nacionalista eszméket túlzásnak tartom. A válaszomba még azt fejtettem ki, hogy mennyire hasonlítanak a szélsőséges eszmék egymásra, ahogy van rá egy mondás az egyik barna a másik vörös színben van,de a módszerek ugyanazok.
2013. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ozmium42!

És kiknek irány India, te platinafémek közé tartozó, igen magas olvadáspontú, kékesszürke, kemény, rideg fém? A hungaristáknak meg a hozzád hasonló álkeresztény fajgyűlölőknek? Merthogy mi, cigányok biztosan nem fogjuk elhagyni a szülőhazánkat, bárki is kerüljön hatalomra ebben az országban. Remélem, olvasod ezt a kommentet és eljut a kis tudatodig a mondanivalója. Ha mégsem, akkor iratkozz be egy IQ fejlesztő tanfolyamra, hátha sikerül feltornáznod magad egy olyan szellemi fokra, ami legalább részben megközelíti mondjuk egy 10 éves gyermek értelmi szintjét.

2013. márc. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!