Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van realitása annak, hogy...

Van realitása annak, hogy létrejön egy 21. századi eszméket hirdető vallás, amely elfogadja a homoszexualitást?

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 15:20
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem, de ha mégis, az nem ebben a régióban. Itt még simán el kell telni 30-50 évnek.
2013. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%
*Habár az is 21. század. xD
2013. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
95%
de hisz tőlünk nyugatra elfogadjak az evangelikusok és a protestánsok is.
2013. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
81%

Valami mozgalomféle lehet, de vallás nem igen, hioszen már nem olyan fontos az emberek életében a vallás, mint 2-300 éve volt, nem hiszem, hogy épp most találnának ki egy újat.


Különben meg úgyis fölösleges lenne, nem egy vallási irányzat követőinek kellene elfogadni a homoszexualitást (+ még sok minden mást is), hanem az embereknek, úgy ahogy vannak.

2013. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
64%
A 21. században már eleve nem kéne vallás. Legalábbis olyan amibe valami felsőbbrendű mindenható lényt éltetnek. Már rég kinőtte a világ a humbugokat...
2013. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
14%

Ha ilyesmi történne a teremtő elfogja pusztítani,

És nem is fogadja el.

Itt nem emberek döntik el mit jelent kereszténynek lenni, hanem a teremtő, és a másság nem keresztényi, és a Teremtő sosem engedi, hogy ilyen élet örökké fenn maradjon.

Az Ő új rendszerében csak azok mehetnek be akik az Ő akarata szerint tisztán élnek, soha nem fogja megengedni, hogy felüsse bármilyen tisztátalanság.

Inkább javaslom, hogy kezdj el változtatni, a gondolkodás módodon mert ez Istennek nem tetszik és halálos ítélet jár érte.

Bocsi de nem akarom, hogy hazugságban maradj.

2013. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
84%

Na nem kell agresszívoskodni.


Az a baj a kereszténységhez hasonló vallásokkal, hogy durván lehet fanatizálni velük az embereket. Látod, hogy 32% is mit írt. Meg engem is hogy lepontoztak. xD

Persze van akit már eleve így neveltek, azt már nem igen lehet változtatni.


Na de lényeg a lényeg: ne a vallásosság alapján ítélkezz a homoszexualitásról (főleg ha te is az vagy) mert abban semmi realitás nincs. Amúgy is: azon, hogy két ember szereti egymást, nincs semmit elítélni való.

2013. febr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
76%
Igen, részben. Vallás nem hiszem, hogy ki fog alakulni, mert ez az évszázad már nem a vallásoké, de egy új, toleráns generáció igen is felnő, akik már sokkal toleránssal lesz.
2013. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
14%

Kedves válaszadók. Hiába pontoztatok le, ez a ti néző pontotok.

Ja és nem vagyok agresszív.

Azt nem értem mire számítotok. Ezt a parancsot nem ember hozta, Istennel száltok szembe, Ő pedig ezen sosem fog változtatni.

ha az emberek meg is engednék, Ő sosem fogja.

S ezt a Biblia írja ami a Teremtő szavát tartalmazza,

Nem emberek találták ki, s ezt nem tudod eltörölni.

S nem vagyok agresszív.

Csak leírtam amit a teremtő határozottan megmondott,


tudjátok egyet nem értek.

Miért gondoljátok azt hogy az élet forrása megváltoztatja a szentség fogalmának jelentését?


A szent szóba nem fér bele ez az élet stílus, ha Tóth ágast is álltok, csak magatokat csapjátok be vele. Elaltatjátok a lelkiismereteteket


S ezt nem bántásként írtam, hanem ez az igazság ha fáj is

már pedig az igazság mindig fáj annak aki ellene megy.

2013. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
17%

Ja és még annyit, hogyan gondolhatjátok, hogy Isten tiltását emberek megváltoztathatják.


Jézusom a teremtővel szálltok szembe...

2013. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!