Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tanít a buddhizmus/szamurá...

Mit tanít a buddhizmus/szamuráj erkölcs arról, ha valaki provokálni akarja az erőszakot, fizikai "támadás" nélkül?

Figyelt kérdés

Másokkal tiszteletlenül viselkedik, de fizikailag még nem kezdeményez harcot, nem lefog, csak pl elállja az utam, és pl kérésemre nem reagál, sőt sérteget is engem, hogy én "kezdeményezzem" az erőszakot, és ő "csak védekezzen". Ráadásul nem csak velem teszi ezt, hanem akár nála vagy nálam gyengébb emberekkel is.


Mi ilyenkor a helyes teendő/reakció?

Ez kimeríti mások szabadságának korlátozását a törvény szerint, és feljogosít arra, hogy erőszakkal kényszerítsem az illetőt viselkedésének/helyének megváltoztatására?



2013. márc. 30. 07:26
1 2
 11/11 feketepeter ***** válasza:
Mondhatja, de csak az számít, hogy te milyen tudattal cselekszel. Önmagában a lökdöséstől meg nem lesz senkinek semmi baja.
2013. ápr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!