Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell viselkedni egy...

Hogyan kell viselkedni egy barátnőnek a muszlim barátjával?

Figyelt kérdés
Miket nem szabad tenni a barátnőnek? Mit kell a barátjának megtenni? Milyen a tökéletes barátnő/feleség egy muszlim férfi szárára? ha pl a nő nem iszlám vallású. Kérlek mindent írjátok le.De ne hülyeséget. Sulis előadásra kell.
2013. márc. 30. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem szabad csókolózni sem, már az szexnek számít náluk.

A barátjának vigyáznia kell rá.

Egyébként a házias, engedelmes nőket szeretik.

2013. márc. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mustafa33 ***** válasza:
100%
Muszlim barátnő nincs. vagy menyasszony, vagy feleség, vagy mondhatod barátnőnek de az a muszlim szemében k.... szóval valami teljesen más (vagy nem is annyira?). Na persze ezt nem mondja meg neked, bolond lenne, hiszen ez neki így nagyon nagyon jó ☺. Majd később neked nem annyira ☻.
2013. márc. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mustafa33 ***** válasza:
40%

A feleség az más, az nagy tiszteletnek örvend. Azt kényeztetni kell. Persze viselkedni a muszlim törvény szerint kell, még ha keresztény is. Neki pedig kötelessége tisztelni az urát, vagyis a férjét és szót fogadni neki. Ha ezt nem teszi, akkor meg van engedve a jó útra térítés először figyelmeztetésel, de ha makacs, akkor kézel foghatóbb módon, nyomatékosabban. Ha a férj szereti nejét törődik lelki üdvével és asszonyi hírével és ennek érdekében nem szabad sajnálni az erélyesebb fellépést, még ha kellemetlen is. Ez a kötelessége a férjnek. Mert a férj a fej, ő az aki gondolkozni tud a családban és ő rá kell mindenkinek halgatni, mert másképp anarchia lenne és beférkőzne a családba az erkölcstelenség.

Na azért ez nem olyan szigorú egy alevi családban, ott előfordul olyan is, hogy egy férj elmosogat. Sőt olyan hír is volt, hogy némelyik kivasalta az ingjét.

2013. márc. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2013. márc. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
A én párom arab és persze muszlim.Náluk tényleg nincs olyan h.barátnő.A párom alig 2hét után elkérte aputól a kezemet.Nekem nem jelezte még "nyomatékosabban"ha én nem"engedelmeskedtem" mindent +lehet vele beszélni.A kis szeleburdi lánybol mellette igazi nővé lettem.Az tény ,hogy ő teszi a pontot a mondat végére de én döntöm el milyen színű az a pontocska. ;)
2013. ápr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mustafa33 ***** válasza:
3%
Akkor szerencsés vagy. De ha azt a pontot esetleg a szemed alá teszi és az lila szinű lesz, az is belefér a próféta (áldás és béke neki) által tolmácsoltakba.
2013. ápr. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Mohamed próféta nem tanította a túlzásokat, például a tetőtől talpig becsomagolást és a fátyolt. Szemérmes viselkedés nem ezt jelenti eredetileg. Ha egy muszlim férfi válni akar, köteles a volt feleségéről gondoskodni. Egy szál ruhában nem dobhatja ki. Ha megteszi, az asszonynak ad igazat a bíró.
2013. ápr. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Kedves mustafa33!

IGEN én is tudom,h.szerencsés vagyok.Köszi,hogy leírod a férjemet így ismeretlenül,mondjuk már lepereg rólam az ilyen vélemény mint a tiéd mivel elég gyakran hallom.Rengeteg az előítélet.De nem érdekel, mert Soha nem ütne meg a férjem.

2013. ápr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
55%

Nem a férjedet írom le. Ha ilyen jó minden, akkor gondolom te betartod az Írást és nincsen oka a konfliktusnak. Gondolom ismered a Quran, An-Nisá (A nők) fejezetét és annak a 15. és 34. verseit és azok szerint élsz.

Aki nem tudná, olvasson utána, főleg a 34. versnek :

"...Azokat (a feleségeket) akikről félitek, hogy szófogadatlanok lesznek, (azokat) intsétek (okos szóval, értelmessel), forduljatok el tőlük az ágyban, és üssétek meg (de csak annyira, hogy ne legyen belőle nagyobb viszály) de ha szót fogadnak ne keressetek utat ellenük."

Van fordítás ahol megütés helyett "lássátok el a baját" írnak.

Ehez a vershez fűződik a történet:

Egyszer volt, hogy egy asszony panasszal ment a prófétához (áldás és béke vele), mert a férje megpofozta, és ezért kérte a megtorlást. A próféta (áldás és béke vele) megígérte: -igen, lesz megtorlás. De ekkor leszált Gábriel angyal ezzel a versel és a próféta (áldás és béke vele) ezt válaszolta a feleségnek: - igen, akartam a férjed megbüntetni, de az Isten máskép akarta.

2013. ápr. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
55%
Kérdezőnek, mint "barátnőnek" ajánlom az Al- Nisá (A nők) fejezet 25. versét elolvasni, onnan majd látja, hogy "olyan barátnő" nincs.
2013. ápr. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!