Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy szól a gyónás állandó...

Hogy szól a gyónás állandó bevezetője és az utána való szöveg?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekel amit utána kell mondani

2013. ápr. 2. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

-Bemész, köszönés, keresztvetés

-Gyónos a mindenható Istennek és Neked, lelkiatyám, hogy utolsó gyónásom óta, mely ekkor és ekkor volt a következő bűnöket követtem el:

-a gyóntató tanácsokkal lát el, elmondja az elégtételt

-bánatima: "Teljes szívemből bánom minden bűnömet, mert azokkal a Jóistent megbántottam. Erősen fogadom, hogy Isten segítségével a jóra törekszem és a bűnt kerülöm.

-Keresztvetés a feloldozáskor


Esetleg a végén lehet egy "párbeszéd", de ez elmaradhat:

-Pap: Magasztaljuk Istent, mert jóságos hozzánk!

-Gyónó: Mert örökké szeret minket.

-Pap: Isten megbocsájtotta bűneidet, menj békével!

-Gyónó: Istennek legyen hála!

2013. ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*Gyónos=Gyónom
2013. ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Nem értem mire jó a gyónás templomokban ha Jézus megbocsájtja a bűneinket bárhol bármikor...
2013. ápr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mustafa33 ***** válasza:
52%

És a végén követed el a következő, meg nem gyónt bűnt.

mert hamisan ígérsz és fogadkozol, vagyis máris hazudsz. mert tudod, hogy újra paráználkodni fogsz, káromkodni, esetleg hazudni is, újra elköveted azokat, amiket újra és újra meggyónsz és újra meg újra megígéred, hogy többé nem teszed. Sőt lehet, hogy meg sem bántad valójában, mert életviteledhez tartozik.

Akkor inkább nem gyónok.

2013. ápr. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kiegészítés az első válaszhoz: én a bánatima végét így szoktam mondani: "Erősen fogadom, hogy Isten segítségével a jóra törekszem, és a bűnt, valamint a bűnre vezető alkalmakat kerülöm. Amen." Nekem így tanították, és szerintem fontos rész a "bűnre vezető alkalom" is!


mustafa33:

Szoktál aludni? Minek? Nem tudod, hogy úgyis megint álmos leszel?

Szoktál enni? Minek? Nem tudod, hogy úgyis megint éhes leszel?

A gyónáskor nem azt fogadom meg, hogy soha többé nem követek el semmilyen bűnt, hanem hogy a jóra TÖREKSZEM, a bűnt, és a bűnre vezető alkalmat KERÜLÖM. Vagyis harcolni fogok. És igenis meg lehet bűnöktől szabadulni, ha az ember tényleg akarja, Isten kegyelméből. Ha nem bánnám meg valójában a bűneimet, akkor meg érvénytelen lenne a gyónás.

"A szent élet abban áll, hogy harcolunk hibáink ellen. De hogyan lehetne harcolni ellenük, ha nincsenek itt? Hogyan lehetne őket eltávolítani, ha nincsenek a szemünk előtt? Ha ebben a harcban újra és újra megsebesülünk, ez nem jelenti azt, hogy legyőztek. Csak azt győzték le, aki életét föladta, vagy aki elveszítette bátorságát. Viszont mindenki győz, aki elhatározza, hogy folytatja a harcot."

2013. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Isten megbocsát nekem, ez a mestersége - Heinrich Heine
2013. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mustafa33 ***** válasza:
54%
95%-os (majdnem tökéletes ☺), igen szoktam aludni és tudom, hogy megint álmos leszek, de nem ígérem meg ugyanakkor térdenállva a templomban Istennek, hogy többé nem eszem! Ez a különbség. Éppen azért nem ígérem, mert tudom, hogy újra megteszem. Olyan ígéret, amiről már a kimondás pillanatában (vagy előtte) tudod, hogy nem tartod be, az rosszab bűn, mint egy véletlen rosz cselekedett amivel nem számolsz előre.
2013. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mustafa33 ***** válasza:
* nem teszem
2013. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

OFF


Kedves mustafa33!


Az első hozzászólásod ezt a "sémát" sugallta számomra:

Szoktál gyónni? Minek? Nem tudod, hogy úgyis megint bűnös állapotba kerülsz?

Erre írtam az alvós-evős kérdéseket :) Bocsánat, ha félreértettem, és csak és kizárólag a bánatima szövege elleni ellenvetés volt a részedről!


A hamis ígéretre-fogadkozásra írtam a további részt.


Ha már séma, akkor ezt követve:

ahogyan te nem ígéred meg térden állva a templomban Istennek, hogy többé nem alszol,

úgy én sem ígérem meg térden állva a templomban Istennek, hogy többé nem kerülök bűnös állapotba,

hanem azt ígérem meg térden állva a templomban Istennek, hogy a jóra törekszem (melyik magát gyakorló kereszténynek vallónak ne a jóra kellene törekednie?), és nem keresem, hanem épp ellenkezőleg: kerülöm a bűnt és a bűnre vezető alkalmat (vagyis nem elég, ha nem keresem aktívan a bűnt, hanem az "állóvízszerű", passzív hozzáállás sem elég, aktívan kell harcolnom, küzdenem ellene). Ha minden törekvés és küzdelem ellenére újra bűnbe esek, akkor újra őszintén megbánom, Isten bocsánatát kérem, és újra ígéretet teszek, hogy nem adom fel, minden erőmmel küzdeni fogok tovább, folytatom a harcot.

Szerintem ez a különbség :)


Egyébként nekem tetszett a "nem ígérem meg ugyanakkor térdenállva a templomban Istennek, hogy többé nem eszem!" verzió is ;)


Jó éjszakát:

a tökéletlen 95%-os :)

2013. ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!