Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért is bálványimádók a...

Miért is bálványimádók a katolikusok?

Figyelt kérdés

Katolikusként nem egy nagyon is közeli protestáns barátom van(Holnapra is várok egyet vendégségbe),akiktől soha nem hallottam ilyesmit, sőt tisztelettel vagyunk egymás hite iránt, anélkül, hogy a sajátunkat feladnánk. Itt ezen a fórumon viszont rengeteg gyűlölködővel "futok össze", aki legszívesebben már a pokol fenekén látna minket. (Bár az ilyenfajta víziók szerint, ha csak a katolikusokat és a nagyon hasonló dogmákat valló ortodoxokat nézzük, igencsak tele lesz a pokol, a mennyország viszont jó szellős hely lesz a maradék felekezetek részvételével:)))


Abban, hogy a katolikusok "bálványimádók", mindenképpen a vallási "türelmetlenséget", egyfajta demagógiát és mindenképpen a katolikus dogmatika ismeretének teljes hiányát látom.

Kérdésem nem provokatív, bár tény, hogy sértőnek tartom a gyalázkodó "bálványimádó, stb." szövegeket. Ezzel t.i. nemcsak személy szerint engem minősítenek, hanem azt a Jézus Krisztust, akit valóban imádok, bálványnak titulálják. Szeretnék értelmes "beszélgetést" kezdeni, ha lehet.

Szeretném kérni, hogy csak keresztények írjanak, ne az vigye el más irányba a kérdést, hogy Jézus Isten is volt-e vagy sem.

Köszönöm!


2013. ápr. 4. 12:46
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Szeretném kérni, hogy írjatok felekezeti hovatartozást a kommentjeitekhez! Köszi!
2013. ápr. 4. 12:51
 2/42 anonim ***** válasza:
94%

A bálványimádás egyrészt a szentképekre, szobrokra vonatkozik, mint olyan TÁRGYAKRA, amiket imádnak, másrészt meg arra, hogy nemcsak Istenhez imádkoznak, hanem a szentekhez is - akikhez a többi keresztény felekezet szerint nem szabadna, mert ugye "Istenedet imádjad" és a szentekröl (meg Máriáról) szó sincs.


Amit meg emlitesz, Jézust egyetlen keresztény vallás sem nevezi bálványnak, csak a keresztet, mint tárgyat. (Akik meg nem ismerik el Jézust Istennek, azon nem keresztények.)


Mellesleg itt a legtöbb gyülölködö vagy nem vallásos, vagy valamelyik fanatikus szekta tagja.


(katolikusként nevelödtem, tizenéves koromtól református és evangélikus környezetben éltem, sokat foglalkozam a katolicizmussal és a reformációval, ma nem nevezem magam vallásosnak)

2013. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
63%

A katolikusok bálvány imádók már pedig azért, mert tele van a templomaik és még a vatikán is tele vannak hányva szobrokkal. Jézusról, angyalokról és egyéb személyekről pedig bálványokat készíteni bűn.


Keresztény vagyok, megtértem Jézushoz, Ő elmosta vérével a bűneim ettől vagyok keresztény.


Persze nincs semmi baj sem a bálványokkal, azzal mocskolja be magát az ember amivel akarja csak az a baj, hogy én is voltam már úgy kiskoromban kb. 7-8 évesen, hogy bementem a templomba és imádkoztam egy mária szoborhoz, én azt hittem hogy ez jó és láttam hogy más is ezt csinálja egy KATOLIKUS templomban.


Hogy ezzel mi is volt a probléma:


1: Bálványhoz imádkoztam (nem is tudtam hogy bűn követek el, de akkor is bűnös lettem hiába nem tudtam róla) és ugyan így másik több 100 kis gyerek és ezek csak a gyerekek!

"És ha valaki is megront egyet ezen kicsinyek közül, annak nagyobb büntetésben lesz része" ~Jézus


2: Jézus azt mondta továbbá: Csak is Tőle várjunk bármilyen segítséget és csak is Ő hozzá imádkozhatunk valamint az Atyához mert rajtuk kívül senki, de SENKI MÁSTÓL nem várhatunk segítséget imáinkban!



Csupán csak ezekért lennétek bűnösök és bálványimádók.


19/F

2013. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
55%
Előre leírom, hogy Jézus szerintem volt, tehát nem a kételkedők közé tartozom. Istenhívő vagyok, annak érzem magam. Viszont nem faragok-festek szobrocskákat, képecskéket Istenről, és egy kicsit komikusnak is gondolom ezt a megközelítést, hogy valaki az "imádást" valami fatárgy, gipsz, olajfestmény stb. közvetítésével élje át. Ebben van valami tényleg idétlen és gyermeteg. Nem is tudnám máshol hasonlítani, csak egy szoba falán kötelezően függő Rákosi-fényképre. Mert mi a különbség?
2013. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki tanított Téged szoborhoz imádkozni, de nem jól tette. Én például (bár vérkatolikus:)) vagyok), soha nem imádkoztam még szoborhoz. Az hogy egy gyerekkori élményből/vagy egy rossz hitoktató példájából rögtön az egész egyházra vonatkozó következtetést vonsz le, t.i., hogy mindenki szoborhoz imádkozó (mert te ezt tetted anno), az egy eltúlzott és hamis általánosítás, de ezt betudom fiatal korodnak.


Én a vallásilag nem túl művelt nagyanyámtól láttam ezt, hogy hol a Fatimai, hol a Lourdesi Szűzanyánál térdelt, de az ő viselkedéséből még nem vontam le következtetéseket az egész egyházra, sőt egy egész hittani rendszerre.

2013. ápr. 4. 13:21
 6/42 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

"A bálványimádás egyrészt a szentképekre, szobrokra vonatkozik, mint olyan TÁRGYAKRA, amiket imádnak, másrészt meg arra, hogy nemcsak Istenhez imádkoznak, hanem a szentekhez is - akikhez a többi keresztény felekezet szerint nem szabadna, mert ugye "Istenedet imádjad" és a szentekröl (meg Máriáról) szó sincs."


Bár a kérdést itt már kismilliószor kibeszéltük, de azért újra elmondom. Mi, katolikusok nem faragunk bálványokat és nem imádunk szenteket. Valóban díszítjük tempolmainkat a számunkra kedves események és személyek képeivel és szobraival, de nincs katolikus, aki a templomban lévő szobrot imádná.

Nézz bele a táskádba, tárcádba. van nálad fénykép a gyerekedről-szülődről-házastársról stb? Az bálványimádás? Az én képernyővédőmőn a gyerekeim vannak. Az bálványimádás? Ha pl. Kalkuttai Szent Teréz képét tenném a helyére, akit rendkívül becsülök és tisztelek, az bálványimádás lenne? Az a baj, hogy nem akarjátok meglátni a különbséget, mert egyszerűbb azt mondani, hogy a katolikusok bálványokat imádnak, mint elgondolkodni azon, amit mondunk.

Ami a szentekhez való imádkozást illeti, valóban, gyakran fordulunk hozzájuk közbenjárásukat kérve. Ezen lehet vitatkozni, hogy kell-e, szükséges-e. De ez nem jelenti azt, hogy imádattal fordulnánk bármelyik szent felé is.

2013. ápr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
17%
De az Isten szerelmére nem az a lényeg hogy velem mi történt ki nem sz#rja le? Az a lényeg, hogy amíg nem pucoljátok ki a templomaitokat addig nevezhetitek Isten Hatalmas és Fenséges Házának, az akkor is egy rakat trágyatelep marad ahová a nagymama megy a nyugdíjából meghalni. Kb ennyi, most pontozhattok le.
2013. ápr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Én ebben az egész "képeket festünk, szobrocskákat faragunk", hozzájuk imádkozunk dologban megint csak egy betanult demagógiát látok. Én -és nemcsak én-nem Jézus képéhez, hanem az élő Krisztushoz imádkozom, függetlenül attól, hogy van-e ott kép vagy nincs.

Mellesleg az evangélikusoknál is vannak oltárképek, ott is ábrázolják Jézust, pedig ők protestánsok...

2013. ápr. 4. 13:27
 9/42 anonim ***** válasza:
16%

Mentegetőzhettek azzal, hogy nem imádkoztok hozzá, de akkor is Jézus világosan megmondta, hogy: NE CSINÁLJATOK BÁLVÁNYOKAT. Aki nem érti vagy direkt nem akarja felfogni még mindig arra hivatkozva: Há' de mi nam imaadkozunk minekünkne' csak kedves dógok ezekee te tudatlaaan'!

-Azokat még sajnálni sem tudom. Ilyen hülye valaki akkor az maradjon meg annak.

2013. ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es, éppen hogy a katolikusságban nem ez a LÉNYEG! Szerintem túl keveset tanultál katolikus hittanból, ahová meg most jársz ott empátiából és felebaráti szeretetből. Ha nem tudsz értelmesen, higgadtan, nyitottan, odafigyelve a másikra kommentelni, akkor -javaslom- inkább keress másik kérdést. Ellenvéleményt kifejteni kulturáltan, megkockáztatom-krisztusian is lehet.
2013. ápr. 4. 13:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!