Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért keveri szinte mindenki...

Ettro kérdése:

Miért keveri szinte mindenki a messiás és a megváltó fogalmakat?

Figyelt kérdés

A messiás politikai fogalom és csak egy nép javát szolgálja.

A megváltó viszont minden egyes ember javát szolgálja válogatás nélkül.

És tudjuk, hogy Jézus megváltó volt és nem messiás.



2013. ápr. 6. 23:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

ennyire ertetlen nem lehetsz!!!

a foltamasztom azt jelenti "megegyszer visszakuldom azt aki mar ott volt egyszer,elt es meghalt"!!

a tamasztom azt jelenti elkuldok egyet azok kozul akik meg neùm voltak ott sosem!

2013. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

#7

#12

#14

#17

#19

#21

-nek, eddig 49 %os hozzászólónak.



2Sám 7,12 Mikor pedig a te napjaid betelnek, és elaluszol a te atyáiddal, feltámasztom utánad a te magodat, mely ágyékodból származik, és megerősítem az ő királyságát:

1Krón 17,11 És lészen, mikor betelnek a te életed napjai, hogy a te atyáidhoz elmenj, a te magodat feltámasztom te utánad, mely a te fiaid közül való lesz, és az ő országát megerősítem.


VALAMINT -

Ézs 41,2 Ki támasztá fel azt keletről, a kit igazságban hív az ő lábához? A népeket kezébe adja és királyok felett uralkodóvá teszi, kardjával mint port szórja szét, mint repülő polyvát kézíve által!

Ézs 41,25 Feltámasztám északról, és eljött napkelet felől; hirdeti nevemet, és tapodja a fejedelmeket, mint az agyagot, és mint a fazekas a sarat tapossa.


ÉS ITT OLVASS:

1Sám 2,35 TÁMASZTOK azonban magamnak hűséges papot, ki kedvem és akaratom szerint cselekszik; és építek néki állandó házat, és az én FELKENTEM előtt fog járni mindenkor.


Fekete Bárány

2013. ápr. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

nem hiszem el hogy nem erted amit irok!!direkt vagy ertetlen??

az amit irsz egy a korai kereszteny egyhaz altal nakik teszore atirt valtozat!!semmi koze az erdeti szovegekhez amelyek bizony joparszor eppen az ellenkezojet mondjak el annak amit ma olvashatsz!!

2013. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

# 19 - Kérdés:

Az úr nevét nem lehet fizikailag kimondani. Akkor milyen formában nem tett eleget Moihe - Mózes ?


F. B.

2013. ápr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

F.B.

olyan formaban hogy nem mondott aldast elotte,nem kerte az UR segitseget hozza,hogy vizet fakasszon!

2013. ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 munyamunya ***** válasza:

23-as válaszoló!


Ezek szerint létezik a héberben két külön szó/kifejezés, ami egyértelműen mást jelent a fent idézett igehelyeken? Továbbá szabad tudni, te milyen "eredeti" kéziratok alapján állítod, hogy nem helyes a fordítás?

2013. ápr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

eredeti keziratok!

Sefarim h'Qmran!!

-(Qmran-i tekercsek)-

de ott vannak az eredeti O-Heber,es Arami nyelvu keziratok is,mint pl,; a Zohar-(Kabbalah)-,a Talmud Babli,a Talmud Yirusalmi,a Midrash,a Mishne Torah,az Igueroth Iyevamoth,az Igueroth Kodesh,stb-stb!!soroljam meg,vagy egyenlore eleg lesz ennyi is!

mùindegyik irat tobb mint 2500 eves!!

2013. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 munyamunya ***** válasza:

Sem a Talmud sem a Zohar, sem a Tóra ismétlése, meg a többi, amiket említesz, nem szent irat, nem Istentől ihletett tartalmú szöveg, és még csak véletlenül sem 2500 éves.


A qumráni tekercsekből kiindulhatunk. Mutasd meg, kérlek, azt az igehelyet, amire hivatkozol, hogy "feltámasztva" lesz Izrael megmentője, akit a Mindenható küld, és ha lehet, mutass rá a különbségre is az ott olvasható héber szó, és mondjuk az itt szereplők közt:


""Én támasztottam //felkelt, ébreszt// őt fel igazságban, és minden útait egyengetem, ő építi meg városomat, és foglyaimat elbocsátja, nem pénzért, sem ajándékért, szóla a seregek Ura!""


vagy:

""És prófétákat támasztottam //felállít, elindít// a ti fiaitok közül és nazirokat ifjaitok közül. Nem így van-é vajjon, Izráel fiai? ezt mondja az Úr.""


Előre is köszönöm.

2013. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

#7

#12

#14

#17

#19

#21

#23

#27

- eddig nagyra értékeltem válaszaidat, Most összeomlott mind ez.

Miért? Mert az általad említett iratok -

"O-Heber,es Arami nyelvu keziratok is,mint pl,; a Zohar-(Kabbalah)-,a Talmud Babli,a Talmud Yirusalmi,a Midrash,a Mishne Torah,az Igueroth Iyevamoth,az Igueroth Kodesh,stb-stb!"

- szinte kivétel nélkül (bele-)magyarázatok.

Egyedül hiteles forrás a BIBLIA HEBRAICA.


De lényegesebb visszatérni az eredeti - cím - kérdéshez. (Az alkérdésekre már reagáltam.)

A MESSIÁS = FELKENT fogalmában a kérdező is keveri a fogalmat.

Messiás lehet - (felkent)

1. emberkéz által

2. az előbbit nélkülözve

Az Úr Jézus "felkenetése" az angyali üdvözlet (kijelentés) és a galamb képében leszálló Szent Lélekkel egy időben elhangzó "fiúvá fogadás" adoptációja.

Ehhez hasonló az ÓT-ben is van. Erre hívja fel a figyelmet a Zsolt. 2,7.


Fekete Bárány

2013. ápr. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

edesjoistenkem!!ennyire hulye hogy lehet egyedul valaki??

"egyeduli hiteles forras BIBLIA HEBRAICA"-

te szegeny szerencsetlen!!

az hogy "biblia hebraica" az + azzal hogy a SEFER TORAH!!

maskent mondva,; Sefezr Hamisha b'Moishe!!

2013. ápr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!