Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidóknak pontosan milyen a...

A zsidóknak pontosan milyen a vallásuk?

Figyelt kérdés

A zsidók a mi istenünkbe hisznek csak jézusba nem hisznek???

Vannak olyan zsidók akik hisznek jézusba de nem fogadják őt el messiásnak???

Kik az istenünk ha nem a mi istenünk az ővéük???

Értelmes válaszokat kérek!

A válaszokat előre is köszi :))))



2013. jan. 4. 22:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Inkább mi hiszünk a zsidók istenében... Jézusban pedig mindenki hisz, hiszen létezett, csak ők nem isten fiaként tekintik. Közös istenünk van, ami eredetileg az ővék volt. A keresztény sztori szerint Jézus meghalt az emberek bűneiért, az apostolok megírták az evangéliumokat, az újszövetséget.

A zsidó sztori szerint Jézus nem volt isten fia, és továbbiakban is él az ószövetség. További tanítások nekik a Talmudban vannak, amiket számos rabbi írt és sok helyen ellentmondásos, és egyébként szerintem még ember nem olvasta át az egészet.

2013. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Az előző jól írja: inkább a keresztények hisznek a zsidók Istenében (Ábrahám istenében, ha úgy tetszik, és így ismerős).

Jézus (meg úgy az egész Újszövetség) meg egyszerűen nem része a zsidó vallásnak, így nem is foglalkoznak vele.


Te foglalkozol Mohameddel?

2013. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De akk biblia sincs náluk?És akk mire tanítja őket a vallásuk?
2013. jan. 4. 23:11
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A bibliájuk a Tóra, amit a keresztények ószövetségként ismernek. Ezen kívül van még a Talmud, ami amolyan csináld magad enciklopédia, van benne mindenféle tanács a mezőgazdaságon át a magánéletig.
2013. jan. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

Hát nehéz a választ erre a fura kérdés sorozatodra megadni, de próbálkozom, hogy értelmes legyen.


Én 22 éve foglalkozom a "vallásokkal".


Nos valójában az eredeti tekercsek szerint a Teremtő Istent Jehovának, vagy Jahvénak hívják, hívták az ókori Izraeliták, mivel a teremtő ezt a nevet adta magának, bár sokan nem értenek egyet ezzel mert csak a tetragamma mássalhangból áll, és a magán hangzókat nem tudjuk.

H V H J: VISSZA FELÉ OLVASVA


Igen eredetileg mindenkinek ugyan azt az Istent kellene imádni, hiszen a Zsidó nemzet mint egykor kiválasztott nép, mondhatta el magáról, hogy az egyedüli Igaz Istent szolgálják. Sőt a körülöttük élő más nemzetek is nem egyszer ismerték el, hogy Jehova az Igaz Isten miután szemtanúi voltak a Jehovától jövő eseményeknek, s voltak akik csatlakoztak a zsidó nemzethez.


Jehova velük kötött szövetséget de sajnos az idők folyamán számtalanszor rúgták fel az ígéretüket, amit tettek Istennek.A pohár akkor telt be az Istennél velük kapcsolatban amikor a kiválasztott messiást aki ráadásul a saját fia volt Istennek, megölték, és mai napig sem fogadják el, sőt várják, hogy egyszer eljön.Ezzel tulajdonképen megint hátat fordítottak az Isteni elrendezésnek.

A teremtő úgy döntött, hogy mint nemzettel végzett, most már mint egyéneket néz, nem nemzeti hovatartozást.


Ezt Jézus is megerősítette amikor megmondta a Zsidóknak, hogy a nekik szánt kiváltságokat elveszik tőlük és nem ők lesznek a kiválasztott királyi papság...


(Máté 21:43) 43 Ezért mondom nektek, hogy az Isten királyságát elveszik tőletek, és olyan nemzetnek adják, amely megtermi gyümölcseit.

Most már minden nemzetből jönnek a kívánatos kincsek, vagy is azok az emberek akik szeretnének Isten akarata szerint élni önként.Isten kívánatos kincseknek nevezi őket.


(Aggeus 2:7) 7 »Megrendítem a nemzeteket mind, és minden nemzet kívánatos kincsei bejönnek, és megtöltöm e házat dicsőséggel« — ezt mondja a seregek Jehovája.

Mára a teremtő Jézus, mint kinevezett király vezetésével egybe gyűjti egységes imádatra, imádatba azokat akik őszinte szívvel szeretnének Isten Királyságának alattvalói lenni, mielőtt eljön az a nap mikor ítéletre hívja az emberiséget.


Talán ennyi, valószínűleg nullázni fognak. de leírtam ami a bibliában van...

2013. jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat! :)))
2013. jan. 4. 23:20
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

"Talán ennyi, valószínűleg nullázni fognak. de leírtam ami a bibliában van..."


leírtál dolgokat az Újszövetségből, ami nem része a zsidó vallásnak....

Ez olyan, mintha egy kereszténységgel kapcsolatos kérdésre a Koránból kezdenének el idézni.

2013. jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 mustafa33 ***** válasza:
90%
5-ös, te nem vallásokkal foglalkozol 22 éve, hanem a "jehova tanúi" vallásal, és más vallások cáfolásával. Nem a te vallásodról kérdezett a kérdező.
2013. jan. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%

Ha ez bánt téged akkor itt van az az idézet ami evvel kapcsolatos...


(Jeremiás 31:31, 32) 31 „Íme! Jönnek napok — ez Jehova kijelentése —, és új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával. 32 Nem olyan szövetséget, amilyet ősatyáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Egyiptom földjéről. »Azt a szövetségemet ők megszegték, noha én férjuruk voltam nekik« — ez Jehova kijelentése.”


A törvényszövetségnek számos nagyszerű célja volt, melyek mind azzal a nemzettel voltak kapcsolatosak, mely várta a megígért Magot, aki által sokan áldást nyernek majd (1Móz 22:17, 18). Amikor az izraeliták elfogadták a törvényszövetség feltételeit, Isten ’különleges tulajdonává’ váltak. Amíg a törvényszövetség volt érvényben, Lévi törzsének tagjai szolgáltak papokként. Amikor Jehova szövetséget kötött a néppel a Sínai-hegynél, ’papok királyságáról és szent nemzetről’ beszélt Izraelnek, azt viszont nem részletezte, hogy mikor és hogyan alakul majd meg ez a nemzet (2Móz 19:5–8). De addig is a törvényszövetség egyértelművé tette, hogy az izraeliták nem képesek teljes egészében betartani a Törvényt. Vagyis megmutatta, hogy bűnösök. Ezért a Törvény arra utasította őket, hogy mutassanak be rendszeresen áldozatokat Istennek a bűneik elfedezése végett. Nem is volt kérdéses azonban, hogy ennél többre van szükség: egy tökéletes áldozatra, amelyet nem kell újra meg újra felajánlani. Igen, égető szükség volt arra, hogy a bűnök végleg meg legyenek bocsátva (Gal 3:19–22).



17 Ahhoz, hogy teljes mértékben beteljesüljön Isten ígérete, Isten különleges nemzetének még így is hűségesnek kellett lennie. De nem volt az. Igaz, voltak izraeliták, akik rendkívül hűségesek voltak (Zsidók 11:32—12:1). Ennek ellenére a nemzet sokszor pogány istenekhez fordult, anyagi hasznot remélve (Jeremiás 34:8–16; 44:15–18). Az emberek rosszul alkalmazták a Törvényt, vagy egyszerűen csak figyelmen kívül hagyták (Nehémiás 5:1–5; Ésaiás 59:2–8; Malakiás 1:12–14).


Tessék, itt van az amit Jézustól idéztem, az ó szövetség alapján de ez hosszabb, mint Jézus kijelentése.

2013. jan. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Mustafa.


Igen tanú vagyok, de a dolgom ép ezért az, hogy össze hasonlítsam a biblia leírását a létre hozott vallásokkal, egyeznek-e a leírtak abban amit a biblia tartalmaz.

Ha ezt nem tenném, akkor igazad lenne nem foglalkoznék,

De a konfucionizmustól kezdve a különböző zeneken át a 47000 féle keresztény vallásig utána járok a vallásoknak.


S ez azt jelenti, hogy foglalkozom a vallásokkal.Pál apostolról is akkor ellehetett volna mondani, hogy cáfolta a más vallásúak vallását, amikor megmondta nekik, hogy helytelenül gondolkodnak az Isten imádattal kapcsolatban.

2013. jan. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!