Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindenható Isten miért teremte...

Mindenható Isten miért teremtett a világ kezdetén tökéletlen lényeket (dinoszaurusz, előemberek), amiket később elpusztított?

Figyelt kérdés
Az egy Mindenható Istennek, aki idő feletti, mindent tudó és tökéletes mi célt szolgálhatott az, hogy a világ és föld teremtése után olyan tökéletlen lényeket alkotott, mint a dinoszauruszok és az elő "emberek"? Darwinisták és a hat napos teremtés történetet valló fanatikusok kíméljenek a válaszukkal!

2013. ápr. 7. 18:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%

Nem kíméllek.

Le van írva: Ádám által jött a halál. Nem olvasod a Bibliát?

Ha Ádám által jött, akkor előtte nem lehetett halál, sem pusztítás. Csak gondolkodni kellene.

2013. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%
És attól mert valaki hisz a Bibliában, még nem fanatikus. Vagy te mazsolázol belőle? Ami tetszik megtartod, amire nem tudod a választ, az hülyeség, és ami nem tetszik, azt nem tartod meg?
2013. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Frank N. Stein,


Ez pont a vallásosok kenyere, hogy kedvükre válogatnak belőle, és azt veszik figyelembe, ami éppen nekik tetszik...

2013. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ránk, keresztényekre gondolsz, akkor mondhatom, hogy nem mind ilyen. A többi vallásban meg nem vagyok jártas, mivel nem érdekelnek, így nem tudom, hogy ott van e szelektálás.
2013. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az OFF-ért de lenne egy javaslatom.Szerintem mostmár az a gyűjtőnév hogy "keresztény" túl tág,túl változatos,és már olyan széles az árnyaltsága hogy értelmetlen.Szerintem használjuk inkább a részletesebb besorolásokat,mint :


Órásmester hívők


Kreacionisták


rés elmélet hívők


klasszikus hívők


jehova tanúi hívő


evolúciót elfogadó hívők (teista evolúcionisták)


Mert a kereszténységen belül már túl sok a vállfaj.Különben még ez a próbálkozás is értelmetlen lenne mert a vitákban kiderül hogy szinte minden hívőnek egyéni,szubjektíven értelmezett elképzelése van a Bibliában írottakról (és persze mindig pont neki van igaza)


Ez most csak azért jött fel mert frankenstein elkezdte kérdezgetni a kérdezőt hogy ki számít a kérdés szempontjából kérdezettnek.Szterintem a pontosabb válaszadáshoz használjuk az én elképzelésemet.Mert ha egyetlen eg keresztény azt írja hogy a Föld 6000 éves akkor nem biztos hogy minden keresztény így vélekedik (és márpedig vannak akik elfogadják a tudományt)


És ON.Nem vagyok hívő,tehát nem tudok válaszolni,a tudományos választ meg nyílván ismered.

2013. ápr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Frank N. Stein!

Az emberiség hűtlen volt alkotójához és büntetése a kényelmes életének küzdelmessé változtatása, aminek a vége testi halál. Isten ezzel az emberiséget sújtotta, ami nem jelenti azt, hogy előtte nem volt pusztítás a világban. Például itt van a Földbe becsapódó nagy aszteroida esete, ami következtében kipusztultak a dinoszauruszok. Azért tettem fel a kérdést, mert nem értem, hogy egy világot alkotó Mindenhatónak mi célja lehetett a dinoszauruszokkal, illetve az előembereknek nevezett gnómokkal, mellőzve Darwin szépirodalmi

gondolatait.

2013. ápr. 7. 19:54
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle!
2013. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Hazardteam ***** válasza:
34%

"Például itt van a Földbe becsapódó nagy aszteroida esete, ami következtében kipusztultak a dinoszauruszok"


Mesélj. Engem meg ez érdekelne. Neve is van, dokumentálva/bizonyítva van? Hol található pontosan a becsapódás helye? Milyen összetételű volt az "aszteroida" amiről beszélsz? Nyilván, egy ekkora objektumnak, még a légkörben való felizzása és a becsapódás után is fellelhetők maradványai nem? Szóval melyik is ez (az "eset")?

2013. ápr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
23%

Gondold azt (én így szoktam) hogy ez a világ egy kitalált álomkép.

Pl. az idő, a tér és bármi ember által kitalált dolgok.

Isten csak a lelki fejlődésed akarja és azt, hogy a hited őbenne teljesen kibontakozzon.

Ami a világban van, erről a hitről és szellemiségről akarja eltéríteni a figyelmed (amit olvasol, amit mondanak, amiről meggyőződsz...) Minden emberben ott lapul a "hitetlen Tamás" Mindenki kételekdik és ez az erő távolítja el a embereket Istentől. Nézd meg szegény ateisták mekkora tagadásban léteznek és ők ezt nem látják és nem hallják mert ilyen formában léteznek. Ugye ez is benne van a Bibliában, hogy akinek van füle a hallásra az hallja meg, nem véletlenül...

A földi élet egy verseny (... igyekezzetek, nehogy a paráznák, gyilkosok Isten szemében kedvesebbek legyenek mint timagatok és megelőzzenek benneteket...)

A dinók is a megtévesztés varázsa, mit gondolsz Isten nem tudta-e ezt már eddig is, hogy léteztek és az idő melyet mi találtunk ki olyan távoli időpontba vetíti, amilyet mi akarunk.


UI.: ez a válasz teljesen evolúció és hat nap mentes :)

2013. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Semmiféle isten nem pusztította ki a dinoszauruszokat, meg az előembereket. Lejárt az idejük! Ha tudni akarod évente pusztulnak ki növények és állatok (olyanok, amikről talán még nem is hallottál), de keletkeznek helyettük más fajták. Itt a különböző állat és növény nemesítésre gondolok.
2013. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!