Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok ehhez (torinói...

Mit szóltok ehhez (torinói lepel)?

Figyelt kérdés
[link]
2013. ápr. 8. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szóhoz sem jutok
2013. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem eddig is nyilvánvaló volt hogy nem lehet középkori hamsisítvány:


Boda László: A Torinói Lepel „életre-keltésének” kísérlete

[link]


(itt pl. szó van arról hogy a lepelben találtak olyan pollent ami csak Jeruzsálem környékén fordul elő)

2013. ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el! Nem találtak, hanem vélték felfedezni!Vélni lehet sokmindent!Én több mint 50 éve fotózom tudom mi a pozitív és negetív kép! Pozitívról pozitív lenyomat SOHA NEM KELETKEZIK!Elemi ismeret!
2013. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


A Torinói lepel nem más, mint média szenzáció. Aki jártas a keresztény teológiában, hisz a Bibliában, és a Jézus korabeli zsidóságról van némi fogalma, akkor tudja, hogy nincs valóságalapja.


Jézus testét nem egy lepelbe csavarták, hanem több lepedőbe. (Ján 19,40) A fejére pedig keszkenőt tettek (Ján 20.7). Mivel a torinói lepel ellentmond János apostol leírásának, ezért egyértelmű, hogy hamisítvány. Arról nem is beszélve, hogy a kereszténység nem ereklyékre épül, hanem hitre (Ján 20,29). Az pedig külön érdekes, hogy bizonyos vallásos emberek hogyan viszonyulnak ehhez a lepelhez. Lassan már-már ugyanazt csinálják, amit a zsidóság csinált a rézkígyóval, amit végülis Ezékiás király semmisített meg.(2Kir 18,4)

2013. ápr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még csak most jöttek rá? Kb. 3 éve hallgattam egy előadást, amit egy olasz egyetem kutató-professzora tartott: már ő mondta és több kutatással alátámasztotta, hogy nem középkori hamisítvány.

Azt, hogy valóban Jézus leple-e, azt nem tudjuk, valószínűleg 100%-ig soha nem lehet megmondani majd, tehát lehet hamisítvány, de nem középkori.

2013. ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%

Nagyon vicces, amikor egy gyakori kérdések pont hu felhasználó cáfolni akarja a tudósok (ez alatt tanult embereket értem, akiknek az a foglalkozása) több éves munkáját.

Szegények biztos annyira hülyék, hogy elemi ismeretekkel nem is rendelkeznek. Persze a 3as hozzászóló csöpp agyacskájában az fel sem merül, hogy ő téved.

2013. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

4esnek:

Vevék azért a Jézus testét, és

begöngyölgeték az lepedõkbe

illatos szerekkel együtt, a

mint a zsidóknál szokás

temetni.


Ezen nincs mit magyarázni. A te válaszod a hibás.

2013. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem hamarabb.

Tehát a 4es válaszolónak írtam volna még, hogy attól, mert több lepelbe tekerték, attól még azon ott maradhatott a test nyoma a legalsón, ami érintkezett vele.

2013. ápr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

annyira lényegtelen higy "hamisított", vagy eredeti...

egy ókorból származó, nem mindennapi tárgy akkor is, ha a vallásosságtól elvonatkoztatunk, úgy is értékes.

egyébként, ha abból indulunk ki, amit a Biblia is ír ,hogy másnap volt ünnep /szombat?/ és ezért a zsidók sietve temették el a testet, lazán lehet hogy a leplet amiben vitték le se szedték, hanem arra rakták rá a többit a kapkodásban

ezt már nem fogjuk megtudni

2013. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Frank N. Stein:


Akár maradhatott is volna, a probléma azonban az, hogy nem tudjuk, hogy hogyan is történt a begöngyölítés. Arról nincs információ, hogy egy nagy lepedőbe begönygölték, aztán arra rátettek még rétegeket. Mi van abban az esetben, ha mondjuk bizonyos testrészeit külön lepedőkbe göngyölítették be? Mi van akkor, ha hastól lefelé, már más lepedőt használtak, vagy egyéb válzotatok? Nem tudjuk pontosan, ezért nagy hiba tényként kezelni a témát. További kritikus pont az, hogy Jézust zsidó szokás szerint temették el. E szerint pedig a halott testét megmosták vízzel, a vértől, és a szennyeződésektől, és ezután göngyölítették lepedőkbe. A torinói lepel tartalmaz vérfoltokat mint köztudott, ez pedig a hitelessége szempontból problematikus. Ami azonban végképp érvénytelenné teszi a torinói lepel hitelességét számomra, az a lepelen található arc. A rendelkezésünkre álló információkból számomra nyilvánvaló, hogy a zsidó szokás szerint eltemetett halott arcát nem csavarták be a lepedőkbe, hanem külön keszkenőt tettek a fejére.


A torinói lepel teológiai és történelmi szempontból igen problematikus, így számomra döbbenetes, hogy némelyek tényként kezelik. Mindenesetre, tegyenek, ahogy jónak látják, én nem osztozom a véleményükben.

2013. ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!