Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elképzelhető, hogy víz veszi...

Elképzelhető, hogy víz veszi körül az egész univerzumot?

Figyelt kérdés

"Dicsérjék őt az egek egei, még a vizek is ott fönn a Mennyek felett!"

Zsolt 148, 4


Mint tudjuk 3 ég létezik és itt az egek egeiről beszél, tehát kétség kívül az utolsó menny a 3 közül.


Mi a véleményetek erről?



2013. ápr. 12. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
A biblia mint tudományos mű?
2013. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

"Mint tudjuk 3 ég létezik"

Aztán kik azok akik tudják?

2013. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

""Mint tudjuk 3 ég létezik"

Aztán kik azok akik tudják?"


Atmoszféra, lángolás, megaláztatás.

2013. ápr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak létezett mikor Isten megteremtette a Földett volak a vizek a földön volt az égbolt és volt a föld körül egy vizburok.Ma azért nincsen mert Noé idejében ez a burok "eláztatta az emberekett" szóval az özönvíz.Szerintem az a burok most a tenger a földön.
2013. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudom, de amiről te beszélsz az a 2. ég én márpedig a 3. égről beszélek :)


1: ahol a madarak röpködnek

2: ahol a csillagok vannak

3: ahová Jézus is elragadtatott

2013. ápr. 12. 13:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudományos értelemben nincs értelme, mert nincs olyan, hogy az „Univerzum körül”. A tér teljes kiterjedésében az Univerzum része (illetve azonos vele), de még ha a második eget a látható Univerzummal is azonosítjuk („ahol a csillagok vannak”), az azon túl található anyagi rendszerek ugyanúgy az Univerzum részét képezik.


Ha a mi Univerzumunkat mondjuk valami magasabb dimenzióban víz töltené ki, akkor ez elég sok kérdést felvetne:

1.) Nincs neki semmi észlelhető nyoma;

2.) Hogyan került oda?

3.) Mi tartja ott?

4.) Honnan tudott róla Dávid?


Én mindezeket összevetve nem hiszem, hogy egy alapvetően lírai természetű mű elejtett szófordulatából messzemenő tudományos következtetéseket kellene levonni. Amit harmadik égnek neveznek, egyértelműen transzcendens természetű, így a tudomány érvényességén kívül esik. Másrészt a zsoltár az akkori ember világképét tükrözi, ami mai szemmel téves, még a zsidók és a Biblia esetében is. Harmadrészt ez egy zsoltár, egy Istent dicsőítő mű, nem pedig természetfilozófiai értekezés.

2013. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Halál után megtudjuk.
2013. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Dicsérjék őt (=a végső elvonatkoztatást) az egek egei, még a vizek is ott fönn a Mennyek felett!"
2013. ápr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ezzel mit szerettél volna kifejteni? :)
2013. ápr. 12. 23:06
 10/10 anonim ***** válasza:

A zsoltáros nyilván a föld felett levő vízzel teli felhőkre gondolt, amelyek időről időre eső formájában hullanak a földre és visszafolynak az óceánokba. Ez a körforgás elengedhetetlenül szükséges az élethez, és már a puszta létezése is a Teremtő dicséretére szolgál.


Mivel a föld és a felhők közötti légköri kiterjedésről úgy beszélhetünk, mint egekről, a zsoltáros a felhőkre mint egek feletti vizekre utalt.

2013. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!