Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a pápaságről a...

Mit gondoltok a pápaságről a papokról? Mit ír róluk a Biblia?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nem tartom őket Isten földi helyartójává.

Szerintem tele vannak bálvány imádással és képmutatással.Jézus azt mondja aki nagy akar lenni alázza meg magát.Szerintem ők felmagaztalják magukat és az embereket vagy megtévesztik vagy Isten ellen fordítják őket.Mert ha látják a hitetlenek őket az mondják ez a kereszténység akkor kösz nem.Egyszer olvastam róluk,hogy az Illuminatusokhoz tartoznak.



2013. ápr. 12. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

Jeremiás 5

21

Halljátok csak, te bolond és esztelen nép, akiknek szemeik vannak, de nem látnak; füleik vannak, de nem hallanak!

22

Nem féltek-é engem? ezt mondja az Úr. Az én orcám előtt nem remegtek-é? Hiszen én rendeltem a fövenyet a tenger határának örök korlátul, amelyet át nem hághat, és ha megrázkódtatják is habjai, de nem bírnak vele, és ha megháborodnak, sem hághatnak át rajta.

23

De ennek a népnek szilaj és dacos szíve van; elhajlottak és elmentek;

24

És még szívökben sem mondják: Oh, csak félnők az Urat, a mi Istenünket, aki esőt, korai és késői záport ad annak idejében; az aratásnak rendelt heteit megőrzi számunkra!

25

A ti bűneitek fordították el ezeket tőletek, és a ti vétkeitek fosztottak meg titeket e jótól!

26

Mert istentelenek vannak az én népem között; guggolva fülelnek, mint a madarászok; tőrt hánynak, embereket fogdosnak.

27

Mint a madárral teli kalitka, úgy vannak teli az ő házaik álnoksággal; ezért lettek nagyokká és gazdagokká!

28

Meghíztak, megfényesedtek; eláradtak a gonosz beszédben; az árvának ügyét nem ítélik igaz ítélettel, hogy boldoguljanak; sem a szegényeknek nem szolgáltatnak igazságot.

29

Hát ezeket ne büntessem-é meg, ezt mondja az Úr; az ilyen nemzeten, mint ez, avagy ne álljon-é bosszút az én lelkem?

30

Borzadalmas és rettenetes dolgok történnek e földön:

31

A próféták hamisan prófétálnak, és a papok tetszésök szerint hatalmaskodnak, és az én népem így szereti! De mit cselekesznek majd utoljára?!

2013. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 yuda ***** válasza:
29%

Fejből idézem, mert olyan elcsépelt, hogy már ki sem akarom keresni. :D

Péter mondott egy olyat Jézusnak, hogy Ő Krisztus, az élő Isten fia.

Jézus azt mondta, hogy ezen, -vagyis a Péter által mondott kijelentésen építi fel az anyaszentegyházat.

Katolikusok szerint pedig Péteren :D

Szerintük Péter a pápák elődje, bár ez a szó nem is meglepő módon nem szerepel a bibliában, mint ahogy az sem, hogy legyenek ilyen papok.


Ószövetségi papok úgy kivágták volna őket a templomból..szentképeikkel, festményeikkel, Jézus és más szobraikkal együtt.

Nagyon szigorúan vették az Isten ábrázolásának tiltását.

Ráadásul a katolikusok, hogy ez ne legyen olyan feltűnő első látásra, kivették a tízparancsolatból az Isten ábrázolásának tiltását, de hogy mégis meglegyen a tíz, egy másikat kitaláltak hozzá. :D

Kabaré.

Nem tudom nevessek, vagy sírjak, annyira keserves az erőlködésük.

Gyakorlatilag semmit nem úgy csinálnak ahogy a biblia írja, de ezt akkora mellénnyel teszik, mintha ők találták volna fel a kereszténységet.

2013. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Balu86MH ***** válasza:
55%

Kedves kérdező, szerintem beszélgess el néhány pappal, mielőtt hülyeségeket beszélsz.

Egyébként pedig a papok tulajdonképpen a mai kor apostolai, úgy ahogyan a Bibliában az ApCselben az akkori apostolok. Ezt az apostoli jogfolytonosság is igazolja. Ha nem tudod ez mit jelent akkor:

[link]

2013. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Ezt az apostoli jogfolytonosság is igazolja"

Ez pontosan mit is foglal magába?

2013. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Balu86MH ***** válasza:

Miután az apostolok megkapták a Szentlelket, ők nem tartották meg maguknak, hanem tovább adták annak aki arra érdemes volt és kérte. Ugye ez benne van az Apostolok cselekedeteiben. Aki megkapta a szent lelket és maga is apostollá vált, az ugyan úgy tovább adhatta azt és így tovább. A ma élő Katolikus papokat amikor felszentelik, megkapják a Szentlelket. Aki a papot felszenteli, azt is felszentelte valaki azelőtt, és azt is felszentlelte valaki és ha így megyünk szépen sorjában vissza az időben, akkor vissza lehet vezetni a felszenteléseket és a Szentlélek átadását valamelyik őskeresztény apostolra. Tehát a ma élő felszentelt papok egy folyamatos "felszentelési vonal" alapján azt a Szentlelket kapják meg ami anno az apostolokra szállt láng formájában.

Ez az apostoli jogfolytonosság közérthetőbb története :)

2013. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves Balu úgy meg vagy verve vaksággal ahogy illik.

Hogyan lehetnek Isten földi helytartója ha a cselekedeteik Isten ellenesek.A több száz vagy millió embert öltek meg és égetek el máglyán.Ha alázatott nem ismerik magukat felékesítik és telle vannak bálvány imádással.Hogyan lehet ilyen embereken a Szent lélek.Vigyáz a szádra nehogy Szent lélek káromló legyél.Vissza fog jönni Jézus és ők szorulni fognak.És azok is akik bennük bíznak.

2013. ápr. 12. 23:15
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Mint katolikus hiszem, hogy a pápa Krisztus földi helytartója, Szent Péter utódja, a kulcsok őrzője, aki hitbeli és erkölcsi kérdésekben tévedhetetlen, ami szentírási alapon áll. Hiszen hogy a Szentírás és a Szenthagyomány ugyanúgy Isten kinyilatkoztatásának köszönhető és egymástól el nem választhatóak.

A papság a szentségek kiszolgálója és apostoli munkájával a hívők lelki gondozásában segít.


A katolikusok nem bálványimádók, ezt több zsinat is kimondta, világosan bizonyítva van a Biblia által. A képeket, szobrokat nem imádja senki, azok azért szerepelnek a templomokban is, hogy emlékeztessenek az azokon szereplő a személyekre, eseményekre. Ez nem bálványimádás.

Dan Brownál olvashattál esetleg az illuminátusok és a pápa kapcsolatáról, ezzel pedig mindent el is mondtam hitelesség szempontjából. A pápák határozatai kimondják, hogy aki ilyen szervezetnek tagja, az automatikus kiközösítés alá esik. Ezzel azt hiszem ez a butaság is megvan cáfolva.

2013. ápr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Balu86MH ***** válasza:
50%

"A több száz vagy millió embert öltek meg és égetek el máglyán"

Kik??? A papok?? :D mondj már egy darab papot is aki ilyet tett ... szerintem előbb beszélgess el személyesen is pár pappal, mielőtt véleményt nyilvánítasz róluk, mellesleg hülyeséget. Ja meg ez a bálványimádás .... ezt nem tudom h kik és miért mondják, de ezt ha még 10000x is leírjátok attól még baromság marad. ( [link] )

az apostoli jogfolytonosság pedig egy tény, létező dolog.

2013. ápr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Wáoo wáoo wáoo.Minek beszélgesek velük.Nézetek inkább ti a körmükre.De bírom mikor az emberek
2013. ápr. 13. 00:32
 10/16 A kérdező kommentje:
Az emberek elsősorban földi hatalomba vetik hitük mintsem Isten igazságába.Ez alatt értem a vatikánt meg az őrtornyot.Ki ragadnak egy részletett a Bibliából és egy óriási hazugságot épitenek rá.A papok miatt vannak a muzulmánok.Küldtek Mohamedhez egy apácát aki kitanította csak pehükre ellenük fordultak.Nézz utána nem hazudok.Ráadásul a bűnök feloldását nem,hogy nem lett volna szabad nekik hanem egyenesen pénzért csinálták ki szabták milyen bűnt mennyiért oldanak fel.Nézzetek csak utánna ha nekem nem hisztek.
2013. ápr. 13. 00:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!