Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik még olyan zsoltár...

Létezik még olyan zsoltár vagy ahhoz hasonló egyházi ének/vers/ritmikus szöveg ami még nincs megzenésítve?

Figyelt kérdés

Rengeteg zsoltárhoz már tartozik egy dallam, de én olyat keresek amihez még nincs. Vagy lehet hogy nem vagyok tisztában vele, és minden zsoltárnak van dallama, azért zsoltár, ezt nem tudom. De akkor ezek szerint egy már létezőt át lehet írni más dallamra? Akkor Bach és a többi neves zeneszerző is a saját dallamát kapcsolta a zsoltárhoz vagy a zsoltár eredeti dallamát vitte tovább zenekarra és énekkarra? Ugyanis zeneszerzéssel hobbi szinten foglalkozom és most ihletet kaptam hogy újra egyházi énekeket írjak, nagyrészt kórusra és orgonára.

Köszönöm szépen!



2013. ápr. 15. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
A zsoltároknak nem maradt fenn a dallama, újakat írtak rájuk - van, amire többet is. Szóval nyugodtan írhatsz rá egy újat is.
2013. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :). Esetleg ha van itt valaki aki kotta szempontjából is ért hozzá az írjon privát üzenetet és elküldhetem neki, érdekelne a véleményne!
2013. ápr. 15. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!