Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták miért nem hisznek...

Az ateisták miért nem hisznek már végre egy teremtőben?

Figyelt kérdés
Nem volt elég az eddigi gőgös elfordulás istentől? Szerintem ezt Isten nem nézi jó szemmel.
2013. ápr. 16. 15:31
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
74%
Manapság legtöbb ember szerintem egyszerűen nem foglalkozik a hittel... mondván hogy tudom én, hogy mi nekem jó, minek nekem Isten...
2013. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
89%

Majd ha a felhőről leinteget nekem egy ősz szakállú bácsi,és az épp áradó Tisza vizéből bort csinál,majd meggyógyítja az egyik haldokló rokonomat (aki megérdemelné,hogy ne hagyjon itt két kis árvát,bezzeg az alkoholista másik rokon él vigan,két kezeléssel eltűnt a rákja),akkor esetleg elgondolkodom.


Addig hiszek magamban és az evolúcióban.

2013. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
86%
Gőgös elfordulás? Minek higgyek olyasmiben amire nincs számomra bizonyíték?
2013. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Melyik teremtőben a sok közül? Vagy mindegy, csak legyen valami?
2013. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tűnt volna fel...Isten nem létezik.
2013. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
89%
Nincs semmiféle okom. Az pedig, hogy néhány idegen képzeletének terméke mit néz jó szemmel és mit nem, a legkevésbé sem érdekel.
2013. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 selender ***** válasza:
91%

"Az ateisták miért nem hisznek már végre egy teremtőben?

Nem volt elég az eddigi gőgös elfordulás istentől? Szerintem ezt Isten nem nézi jó szemmel."



Mivel az ateisták nem hisznek Istenben, ezért hiába fenyegetőzöl azzal, hogy ő nem nézi azt jó szemmel.

2013. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

épp áradó Tisza vizéből bort

csinál,majd meggyógyítja az egyik haldokló

rokonomat (aki megérdemelné,hogy ne hagyjon

itt két kis árvát,bezzeg az alkoholista másik

rokon él vigan,két kezeléssel eltűnt a rákja),akkor esetleg elgondolkodom. Addig hiszek magamban és az evolúcóban." Ezek a csodák mind meg is lettek, ha nem is teljesem ebben a formában, de ilyenekről tömegével ír a Biblia.

2013. ápr. 16. 16:26
 9/49 anonim ***** válasza:
91%

Nem sértés gyanánt, de egyszerűen nevetségesek az istenhívők.

Főleg a kereszténység istenében hívők.

Egy: mi az, hogy mindenható, amikor a mindenhatóság paradox dolog.

Kettő: már miért lenne szerető meg jóságos amikor még a Bibliában is végig egy kiszámíthatatlan, hirtelen haragú, kényére kedvére tömeggyilkoló, bosszúálló (ne soroljam tovább) személynek van ábrázolva, pedig ezt a könyvet állítólag Ő írta..

Három: tegyük fel létezik.. tegyük fel mindenható.. azt is, hogy szerető. Akkor biztos akadt valami jobb dolga mostanában, mert hogy a Föld nem úgy néz ki mint amit egy szerető és mindenható isten pátyolgat az hétszentség.

Négy: ismerem a Biblia világvége jóslatait amit egyesek napjainkra akarnak ráhúzni. Szerintük Isten egy ideig engedi a szenvedést és maaaajd egyszer közbelép. Ez is nevetséges, mert mi szüksége lenne a szerető mindenhatónak türelmi időre. Ezzel csak az elkeseredett hívők nyugtatják magukat. Ugyanúgy elhozhatta volna az ítéletnapot 1000 évvel ezelőtt is.. Sőt ezek a "próféciák" a 2000 évvel előttünk élőknek írták, azóta is csak várnak az istenhívők...

Öt: a világ keletkezése még tisztázatlan, de attól mert valamit még nem értünk, nem kell azonnal misztikus felfoghatatlan dologgal letudnunk. Nem biztos, hogy az evolúció teljesen helytálló elmélet, de nem sokkal elképzelhetetlenebb mint a teremtés elmélet.


De kíváncsi lennék egy hívő milyen okból olyan biztos az istenében..

2013. ápr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
89%

"Ezek a csodák mind meg is lettek, ha nem is teljesem ebben a formában, de ilyenekről tömegével ír a Biblia."


Hogy egyem a szádat te kis cukorborsó!Na menny vissza a homokozóba!


Szerinted az hogy egy könyv leírja azt amit bronzkori dűnelakók szájról szájra örökítettek tovább,a nevetséges ,meséiket,mennyire meggyőzőek,egy analítikus ,racionális,és exoterikus,de legfőbbképp objektív társadalomnak?


Segítek :SEMENNYIRE.


A Biblia azt is írja hogy valamikor nem volt prízmahatás,és a fényt nem lehetett bontani.Na innentől már nevetséges.


És hogy válaszoljak:Miért?Te nem félsz attól hogy mivel nem hiszel Zeuszban,Hádészban,Apollónban,Poszeidónban és hogy nőt is említsek Hérában,egy szép napon majd a tartarosz mélyére dugnak?Hisz a görögök meg őket tartották igenis létezőnek.


Szerintem akkor meg ő miattuk kel félni!


(zárójelben:Zeusz minimum kétszer királyabb a keresztény Istennél,de ez mellesleges)

2013. ápr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!