Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felnőttként megkeresztelkedhet...

Felnőttként megkeresztelkedhetek a katolikus egyházban? Megválaszthatom én a keresztszüleimet?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban csak névadóm volt, templomban nem lettem akkor megkeresztelve.

Később, 16 éves koromban keresztelkedtem meg bemerítkezéssel egy kisegyháznál. De onnan semmilyen keresztlevelet nem kaptam. Azután oda jártam évekig.


Majd elváltak útjaink, mert valahogy rájöttem, rózsaszín ködben próbáltak tartani. Olyan szinten bele akartak avatkozni az életembe, hogy meg akarták szabni, kikkel barátkozhatok, majd milyen szakokat nem vehetnék fel egyetemen (pl. filozófiát, biológitát és hasonlókat nem). Ezt most nem akarom jobban részletezni.

Ezután pár évig a magam útját jártam, betekintést nyertem különböző vallásokba (köztük keletiekbe is), de valahogy mégis a keresztény vallás az, ahol otthon érzem magam. Azon belül is a katolikus tanításokkal tudok jobban azonosulni. Ezért döntöttem úgy, hogy szeretnék ott megkeresztelkedni immáron felnőttként.


Van egy katolikus házaspár, akik a hétköznapi életben is gyakorolják a hitüket. Őket nagyon szeretem, és biztos, hogy sokat segítenének a lelki életben is. Én szeretném, ha ők lehetnének a keresztszüleim. Felkérhetem én őket erre?


Sajnos a családomban a vallásnak nincs túl nagy jelentősége.


Minden segítő választ köszönök szépen!


Legyetek szívesek a kérdésre válaszolni, és nem lehúzni egyik felekezetet vagy magát a vallást. Köszönöm szépen!


29/N



#katolikus #felnőtt keresztelő #keresztszülőnek felkérés
2013. ápr. 18. 16:11
 1/10 A kérdező kommentje:

Lehet, ez talán még fontos:

akiket keresztszüleimnek szeretnék, nem rokonok, de korban a szüleim lehetnének. :)

2013. ápr. 18. 16:25
 2/10 poet1 ***** válasza:
0%
lehet,bár nem javaslom. Őket hívják katekumeneknek
2013. ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Az első válaszadónak nagyon nincs igaza. A római katolikus egyház NEM SZEKTA! Soha senkit nem szeretne megtéríteni. A megtérés önkéntes és nem fognak befolyásolni, rád erőszakolni semmit. A Szűz Anyához való imádkozás ennél az egyháznál van előtérben. Csodálatos szép fohászok vannak.

Ha jó a kapcsolatod ezzel a házaspárral, akkor szerintem felkérheted majd őket a keresztszülőségre. A keresztség felvétele előtt hittanórákra kell majd járnod, meg kell tanulni imádkozni és általában felnőttek esetében a keresztelkedés után nem sokkal elsőáldozó is lehetsz. Ezzel magadhoz veheted az oltáriszentséget.

A fiam tavaly volt bérmálkozó. Az egyik osztálytársának a helyi plébánosunk vállalta el a bérmaszülőséget.

Ebből is megeshet, hogy egy ilyen tisztséget nemcsak családtagok, hanem az egyházközösség tagjai is elvállalhatják.

2013. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A nénivel sokat beszélgettem már hétköznapi életből vett dolgokról. Voltak hozzá kérdéseim, hogy mit volna helyes tennem. Ekkor vettem észre, hogy ő a hétköznapi életben is megéli a hitet. Továbbá, amikor neki volt/van kérdése, akor is a Biblia alapján akar eljárni.


Tehát nemcsak nekem "prédikál", miközben ő világias életet élne.


A férjével még nem beszélgettem mélyen. De az egymással való kapcsolatuk számomra példamutató.


Ők még nem tudják, hogy szeretnék megkeresztelkedni és őket felkérni. Sajnos, nem tudom, hogyan fogadnák ezt.


Egyáltalán hogyan hozhatnám fel ezt a témát és kérésemet úgy, hogy számukra ne legyen tolakodás és a választás természetesen az ő döntésük lenne?


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2013. ápr. 18. 16:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmondhatod neki, hogy arra az elhatározásra jutottál, hogy megszeretnél keresztelkedni és ebben segítsen neked. És innentől kezdve már könnyű lesz megkérni rá.
2013. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a magyarázatod, csak a kérdésre válaszolnék. Igen, megkeresztelkedhetsz felnőttként, és te választod a kereszt szüleid. Én 2 éve keresztelkedtem, mert a férjem katolikus, és így volt egyszerűbb a templomi esküvő, és keresztszülőnek is felkértek minket.

Keresd meg a helyi papot, ő tud ebben segíteni!

2013. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Természetesen igen, ez nincs korhoz kötve, akár 95 évesen is megkeresztelkedhetsz.

Ilyenkor viszont nem csak keresztelés van, hanem bérmálkozás és elsőáldozás is. Ez egyszerre, vagyis egymás után történik. Úgy tudom, hogy felnőtteknél már nincs keresztszülő, hiszen a keresztszülő feladata az, hogy ha a gyerek szüleivel történik valami, akkor kvázi ők nevelik. Tehát mivel a kérdező felnőtt, így ez már nem kell. Bérmaszülő kell, de az csak egy fő.

2013. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, megkeresztelkedhetsz, és sem keresztszülő, sem bérmaszülő nem kötelező felnőttként, de lehetséges! Akit írtál, különösen alkalmas lenne. :)

Beszélj egy pappal, járj felkészítőre és hajrá! :)

2013. ápr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Balu86MH ***** válasza:
Üdv a klubban kedves kérdező! :) Remélem, hogy nálad is szép Keresztény (lelki)élet fog kibontakozni, Isten segítségével és Jézus Krisztus tanítása által.
2013. ápr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaziból keresztszülő azért kell, hogy segítsen a gyermek vallásos nevelésében. Mivel téged már nem kell vallásra nevelni, hanem felnőtt fejjel magad odamégy, akkor neked már nem kell keresztszülő, mert minek? Már magadért vállalsz felelősséget. Gondolom nem lehetetlen, de már nincs rá szükség.
2013. máj. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!