Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus karizmatikus...

A katolikus karizmatikus közösségeknél valóban be / alá szoktak merítkezni vízben?

Figyelt kérdés

Párom, akivel 2 éve vagyunk együtt, Ő karizmatikus már 4 éve, és azt mondta, hogy ott bemerítkezés van. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz és mi értelme van? Amit ő mondott, az számomra nem elfogadható, az, hogy nem elég a szenteltvíz általi keresztség nekik, szerintem meg épp elég az, hozzáteszem, én (is) katolikus vagyok, csak eddig nem ismertem a karizmatikus ágazatát, s nem igazán értem mi ennek a lényege, bár utánaolvasgattam, de még mindig nem értem... Légyszi segítsetek ebben! Valóban be kell merítkezni ott és miért? Előre is köszi! :)


27/N



2013. ápr. 14. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező!


Valóban alámerítkezés van ezeknél a gyülekezeteknél, mert azt vallják (köztük én is), hogy a keresztség felvétele egy nagyon komoly és felelősségteljes döntés, amit sem egy csecsemő, sem egy már nagyobb gyermek nem tud meghozni!

2013. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Katolikusoknál NINCS bemerítkezés, csak a szektáknál. Ott viszont nincs keresztelő.

Azért merítkeznek be, mert Jézus is 30 évesen merítkezett be a vízbe. De ez nem azonos a megkereszteléssel.

2013. ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Erről így még nem hallottam, pedig vannak karizmatikus ismerőseim.

Egy magánvélemény: én azt vallom, hogy EGY keresztség van, amit ki is mondtunk a hitvallásban. Tehát nincs szükség felnőtt korban semmi ilyesmire, illetve ott van a bérmálkozás, amikor betöltekezünk a Szentlélekkel és az Egyház teljes jogú, felnőtt tagjai leszünk. Kicsit úgy érzem a karizmatikusoknál, hogy próbálnak a katolikusokon belül egy külön, kissé felsőbbrendűnek gondolt csoportot kialakítani, és minden csak arra irányul, hogy azt mutassák, hogy különbek másoknál. Ezt nem tartom jónak, de ez az én véleményem.

2013. ápr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A baptisták nem szekta, mégis ott is felnőtt keresztség van bemerítéssel.

Jézus 30 évesen keresztelkedett, valóban. Ha érne bármit is a gyerek keresztség, vagy a gyermekbérmálkozás, akkor ő sem ezt az utat választotta volna, hanem már csecsemőként megkeresztelték volna és tíz évesen bérmálkozik.

De nem így történt! Ez is csak egy katolikus kitaláció.

2013. ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, eléggé megoszlanak a vélemények. :)
2013. ápr. 15. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom, hogy nem mostani a kérdés, de azért válaszolok.

Én katolikus karizmatikus vagyok.

Nincs nálunk bemerítkezés! Bemerítkezés csak a gyülikben van.

Mivel mi katolikusak vagyunk, ezért elfogadjuk a szenteltvízzel való megkeresztelést. Ezért is vagyunk katolikusak, mert mi nem merítkezünk be. Szerintem a párod nem tudja pontosan, hogy miket beszélt. Esetleg "hagyományos" katolikus lehetett, de valamelyik karizmatikus közösség befogadta,mivel nemcsak a katolikusok karizmatikusak, hanem elsősorban a pünkösdi gyüli , ill Hit gyülisek, Omega gyüli stb.

2022. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!