Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak 25 éves Jehovist...

Mit csináljak 25 éves Jehovistává lett testvéremmel?

Figyelt kérdés

1-2 éve belement a Jehova vallásba.

Testvéremről tudni kell, ..(kellett), hogy ő egy nagyon makacs, az ilyen "hülyeségekben" nem hívő ember... ...és szép is volt, jó élete... aztán, találkozott kb. 5 éve egy fiúval... gyereke lett tőle... ő megszületett... 1-2 éve belementek ebbe a vallásba, jött még egy gyerek, összeházasodtak, csak a vallás miatt, meg is keresztelkedtek de ezt úgy, hogy 3-400 ezer Ft-os tartozásuk volt már akkor is... alig tudnak mit enni, a gyerekek vékonyak, állandóan betegeskednek, nekik is át lett mosva az agyuk, mert ha a mesében olyan tárgyat, objektumot, kifejezést látnak/hallanak, szólnak az anyjuknak, hogy ő nekik ez tiltva van, és nem nézhetik..

Tehát, szépen átmosták az agyukat, most azzal élnek, hogy "Jehova segít, és csak a mával kell foglalkozni, a holnappal majd holnap" vagy valami ilyen idiótaságot.

Becsavarodott, szerintem. Minden második szava: Jehova.

Nincs olyan mondat, melyben ne lenne benne... állandóan paradicsomról álmodozik... múltkor majdnem beszóltam neki telefonon keresztül, hogy menj ki a kertbe, szedd le, aztán költözz bele... Annyira de annyira nem jó ... ez nem a testvérem. Jehovisták albérletében él, kongresszusokra jár, erre a telephelyre még úgy is bemegy, ha 10-20km-t kell gyalogolni, mert buszra nincs pénze.. :\ Hogyan térítsem rá arra, hogy nem jó, amit csinál? Egyszerűen leírni nem tudom, hogy milyen fájdalmas ezt látnom.. :(

14/f (ja és a tesóm kb. 100-150km-re lakik innen);


2013. ápr. 19. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Kerüld el. Jó messziről.
2013. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Már semmit sem tudsz tenni.
2013. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
62%
Szörnyű ez. Egy osztálytársam is belekényszerítette az anyja ebbe a vallásba, amit én inkább szektának mondanék, és a gyerek is ilyen lett. A komoly barátságai tönkremennek az anyja miatt, de mivel jár ebbe a szektába, nem marad egyedül, hogy elgondolkodjon, mit ér el azzal amit csinál. Tapasztalat, hogy nem szeretnek erről beszélni. Ha nagyon akaratos leszel (bármilyen nehéz is megállni hogy ne legyél az) elfordulnak tőled, kellemetlenül érzik magukat. pedig szánalmad, hogy magyar ember létére nem képes végignézni egy március 15.-ei műsort, mondván, hogy ő nem hajlandó olyat ünnepelni, ahogy ennyien meghaltak. Talán meg kéne próbálnod visszacsábítani az ünnepek, pl. karácsony szeretetével. A meghittséggel amiből neki dacból és hülyeségből nem jut. Hadd hiányozzon neki a szeretet, a normális élet. Ahol a család együtt van, szeretetben, és mindenki szabadon gondolkodik. 14/L
2013. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

Hallgass zenét...

Így fognak feltámadni:

http://www.youtube.com/watch?v=0dfZ9BXaNyE

2013. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon sajnálom :-( Sajnos nem sokat tudsz tenni, főleg így 14 évesen. A fontos az, hogy ne viselkedj támadóan se Te, se a szüleid, ha a vallásáról beszél, mert a végén még elüldöznétek. Legyetek vele türelmesek, viseljétek el a dolgait, de az életetekkel mutassatok jó példát, hogy lássa: úgy is lehet ám tisztességesen, boldogan, erkölcsösen élni, ha valaki nem Jehova tanú. Hátha még észbe kap... legalább annyira, hogy a kevéske pénzét inkább a gyerekeire költse, mint jehovás dolgokra...
2013. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
46%
3.válaszoló vagyok, én is azt szerettem volna mondani kb mint az 5. de te szebben fejezted ki magad. a lényeg a példamutatás. ez a szó akkor nem jutott eszembe, pedig lényeges. azért túl sok reményt ne táplálj:(
2013. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Gyereknek én sem engedek megnézni minden fajta mesét. Pláne nem ezeket a modern Japánokat. Mesék is már egyre durvábbak, szerintem aki nézi ezt belátja.

Hogy védik a gyereküket, hát én is ezt teszem, pedig nem vagyok tanu.

Amúgy mindenki arról álmodozik amiről akar.

Vagy ha más álmodozik, neki is megjegyzed, hogy ne tegye?

Miért fáj kérdező, ha valaki 10-20 kilométert gyalogol?

Inkább sajnálom őt. Gyülekezetbe biztosan lenne egy hely még az autóban valahol.

Szerintem sokaknak elegünk van ebből a világból, mert látjuk, hogy ki van fordulva magából. Zűrzavar mindenhol, és szeretetlenség. Nemcsoda, ha egy szebb világról álmodik.

http://www.youtube.com/watch?v=W5cGOP-A2OA

2013. ápr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező!

Írod,hogy amikor megkeresztelkedtek már akkor is volt nagyon sok tartozásuk.Gondolom ez nem amiatt volt,hogy tanúk lettek!Akkor nem tudom,hogy milyen összefüggést látsz a kettő között,mert ha a régi életüket élték volna akkor is ugyanúgy megmaradt volna ez a tartozás.



Én tanú vagyok már jó pár éve és migsincs tartozásom,tehát nem azért van tartozásuk mert megkeresztelkedtek!Van négy gyermekem és orvos csak akkor látta őket amikor a kötelező oltásokra és kötelező vizsgálatokra vittem őket pedig már 9,15,16,24,évesek.Tehát ez sincs összefüggésben a tanúkkal!



Amikor még nem voltam tanú akkor is szelektáltam azokat a meséket és rajzfilmeket, amit olyannak ítéltem meg,hogy nem használ a gyerekeknek!úgy gondolom,hogy azok a rajzfilmek amelyekben csak öldöklést látnak nem hatnak egy gyermekre építőleg.Nagyon sok olyan gyermeket látok,sajnos amelyek ezeken nőnek fel és erőszakosak,mert amit ott látnak azt használják a mindennapi életükben.

Szerintem csak úgy fogod tudni megérteni,hogy mit csinál,ha próbálsz belelátni ezekbe a dolgokba és veszel annyi erőfeszítést,hogy jobban próbálod megismerni ezt a vallást,nem pedig megpróbálod elfordítani,mert azzal csak azt fogod elérni,hogy tőled fog elfordulni!Ennyit szerett volna írni neked.



3-as válaszoló:Miért is kellene végig nézni egy március 15.-ei ünnepséget?Azért mert magyar vagyok?Amíg nem voltam tanú akkor sem néztem végig sohasem,mert nem láttam értelmét az egésznek,és ráadásul nagyon sokszor szégyelnem is kellett azt ,hogy magyarország a hazám.Lehet,hogy most nagyon sokan felhördülnek,hogy:miféle magyar vagyok,de ez valahogy nem tud zavarba hozni! Aki tanú lett és az is maradt a szívében is ,biztos,hogy sohasem fogod visszacsalogatni a karácsonnyal,vagy más ilyen dolgokkal,mégpedig azért mert ezeknek az ünnepeknek nincs bibliai eredete,és egy tanú csak olyan dologról emlékezik meg amit Isten vagy Jézus kért tőle!!A szeretetet nem csak az "ünnepekkor" kell éreztetni,hanem életünk mindennapján,a "NORMÁLIS ÉLET" relatív,hogy kinek mit jelent,mert nem biztos,hogy az a normális amit te annak gondolsz!!!

2013. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

5.válaszoló!

Nem tudom mit értesz azon,hogy Jehovás dolgokra költik a pénzüket??Kérlek fejtsd ki jobban!

2013. ápr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%

A 8. válasz vége teljesen igaz. Rájuk nézve. Nem véletlenül állítják, nemcsak a mezei emberek, hanem a teológiát végzett emberek is, hogy veszélyes szekta.

Akik benne vannak, azok valószínűleg úgy kerültek bele, hogy semmit sem tudtak a hitről és még lehetett őket vezetni. Mivel csak a saját kiadványú Bibliájukat olvashatják, csak saját tanító taníthatja őket, különben kirekesztik és akár a családjuk is veszik emiatt, ezért nem fognak önállóan gondolkodni.

2013. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!