Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Több kérdés Jehova tanúkhoz?

Több kérdés Jehova tanúkhoz?

Figyelt kérdés

Van jó pár kérdésem Jehova tanúkhoz a nevem fel is tüntettem. Azért kérdezek ilyeneket, hogy minél többet megtudhassak róluk és ha netán találkoznék egyikükkel akkor meg tudjam mondani nekik a tutit.


A kövező kérdéseim ebből a válaszból erednek amit az egyik kérdésemnél adtak:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


"Jehova Tanúi erősen hisznek a démonokban. Sőt, úgy tartják, 1914 óta a démonok sokkal intenzívebben tevékenykednek, akkor vettetett le ugyanis szerintük Sátán a Földre. Úgy tartják, a démonok tárgyakhoz kötődhetnek.


Pl. ha valaki Jehova Tanúja akar lenni, és volt mondjuk szentképe a falon, vagy egy kereszt, vagy régi énekeskönyve, ezeket mind meg kell semmisítenie, ha Tanúként akar megkeresztelkedni. (Szerintük „démonosak” lehetnek pl. az ilyen keresztény vallásgyakorlathoz köthető tárgyak!)"


Ezekkel a sorokkal kapcsolatban az 1. kérdésem:


Ha csak 1914-ben vettetett le a Sátán a földre akkor hogy a francba lehet az, hogy már előtte is volt bűn.


2. kérdésem:


Ha a démonok tárgyakhoz kötődnek, akkor miért van az, hogy egyes embereket meg tudnak szállni? (ezekről a jelenségekről tudomásunk van az Újszövetségből)


3. kérdésem:


A démonok mit esznek a keresztény tárgyakon? Úgy értem: ha tudják a démonok, hogy egy kereszténynek a tárgyak semmit sem érnek akkor miért pont azokba "költöznének bele"?


4. kérdésem:


Hogyan keresztelkedik meg egy tanú? Nem Jézus nevében? És ha igen, akkor ilyen alkalommal hogyan fordulnak Jézushoz? Hogyan néznek Ő rá?


5. kérdésem:


Ha a JT-k csak is Jehovához fordulnak mindenféle esetben akkor az általam említett 4. pont alapján mi jogon fordulnak egyszer csak Jézushoz, ha számukra Jézus csak egy jelentéktelen "angyal"? Mert az, hogy szerintük Jézus csak egy angyal én szerintem ezzel lenézik Jézust és jelentéktelenné teszik Őt szívükben.


A válaszokat és megértéseteket a sok JT kérdéssel kapcsolatban előre is köszönöm!



2013. ápr. 21. 13:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Feleslegesen tetted fel a kérdéseidet, a logikát nem ismerik a kedves tanúk. Majd idézgetnek minden szart és ennyi.
2013. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Csak van valami kiskapu az agyukban amit a Sátán még nem torlaszolt el nem?
2013. ápr. 21. 13:53
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

1. kérdés:

Ez egy tévtanítás, aminek semmilyen alapja nincs.

Csak meg kellett magyarázni, hogy miért nem lett világvége.

A Sátánnak egyáltalán miért van hatalma? Szerintem az nem lényeg, hogy hol van.


2. kérdés:

Attól, hogy a démonok bálványokhoz kötődnek, még megszállhatnak téged.

Na de mikor fognak megszállni és miért? Csak úgy, bármikor?

Én úgy érzem többen túlzásába viszik ezt a témát. Paranoiásak és babonásak egy kicsit az emberek.


3. kérdés:

Jehova tanúi szerint a keresztény tárgyak, pogány eredetűek. Mögöttük pedig okkultizmus van, mert bálványimádást sejtenek a dolog mögött.

Engem továbbra is az érdekel, hogy kik a démonok célpontjai és mi kell a sikerhez az elmebetegségen kívül.


4. kérdés:

Ezt nem tudom.

De a keresztelésnek csupán egy jelkép. Nem történik közben semmilyen okkult dolog.

Keresztény akkor leszel, ha Jézus mellett döntöttél szabad akaratodból és az ÍGÉ-t a gyakorlati életedben elsajátítod, melynek alapja a szeretet, igazság, emberségesség.


5. kérdés:

Nem lehet, hogy te nézed le az angyalokat?

Jehova tanú szerint imádni csak Istent lehet. Na de mit jelent imádni?

Mindent Istentől kell kérni, de ha közben járóra van szükség, akkor maximum Jézusról lehet szól (habár ő is Isten "része", csak emberibb).

Egyébként engem is érdekel a válasz, hogy mi Jézus funkciója.

2013. ápr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"Nem lehet, hogy te nézed le az angyalokat?"


Ezt egy soromban nem állítottam.

2013. ápr. 21. 14:06
 5/20 A kérdező kommentje:
Jézus funkciója pedig nyilván az, hogy csak is Ő általa mehetünk az Atyához +bűn bocsánat, szabadulás, stb. Ehhez márpedig feltétlen szükséges lenne olyan keresztény dolgokban hinni, amikben a JT-k nem hisznek.
2013. ápr. 21. 14:08
 6/20 anonim ***** válasza:

Ja köszi. Úgy értettem, hogy a tanúk szerint nem tudom, hogy mi a funkciója...

Engem egyébként jobban bosszantanak azok a szukák akik állítólag médiumok és halottakkal kommunikálnak.

2013. ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 eNerdzsy ***** válasza:
85%

"Azért kérdezek ilyeneket, hogy minél többet megtudhassak róluk és ha netán találkoznék egyikükkel akkor meg tudjam mondani nekik a tutit."


Kérdező! Te tényleg azt gondolod, hogy egy vita után majd azt mondja neked a Jehova Tanúja, hogy: "Felnyitottad a szemem, barátom! Bárcsak hamarabb találkozhattunk volna, hogy az igaz útra téríts!"

Ezek után pedig úgy járkálnál mint Penge a vámpírok között, hogy megtéríts minden eltévelyedett lelket... :)


Bele se kezdj mert semmi értelme!

2013. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Engem személy szerint azért bosszantanak jobban a JT-k, mert eretnekek.


Súlyos eretnekség nem hinni a szó szerinti 6 napos teremtésben (rés-elméletre hivatkozva) és nem hisznek a szentháromságban.

Nagyon tud az is zavarni, hogy Istent elmaradottnak nézik. Úgy gondolják, hogy az Isten által ihletett Bibliában hibák vannak és nem helyes mindenhol a nevét kihagyni stb, na ezzel pontosan azt feltételezik, hogy Isten képes hibát véteni, holott Ő tökéletes!

Egyszerűen az agyam eldobom, hogy egy emberi agy, hogy lehet ilyen sötét.

Legszívesebben egy fénygránátot dobnék a fejükbe.

2013. ápr. 21. 14:18
 9/20 A kérdező kommentje:

"Ezek után pedig úgy járkálnál mint Penge a vámpírok között"


Ezen nevettem egy jót köszi :D

Isten adná, hogy így legyen..

2013. ápr. 21. 14:20
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A JT-k nem gondolják, hogy a Biblia hibás, csak máshogy értelmezik azt.

Úgy gondolják, hogy az eredeti szöveget többen rosszul fordították le (az eredeti héber, arámi, ógörög nyelvekről) és több helyen kihagyták belőle Isten nevét is, hogy ezzel alátámasszanak pogány tanításokat.


Egyébként te nem jóban voltál egy Katy nevű tanúval még múltkor?

2013. ápr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!