Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Egy kisgyermek...

Ms91 kérdése:

Jehova Tanúi! Egy kisgyermek valóban felelőssé tehető a szülők bűneiért?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés és szeretném ha megválaszolnátok ezt nekem.

Íme az előző kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


A válaszokat ide írjátok, ha kérhetem.



2013. ápr. 18. 15:11
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
88%

Mi ez a sok jehovista kérdès? Nagyon belehúztak a térítésbe, ha ilyen hirtelen ennyi ember foglalkozik velük.

Amúgy szerintem nem tehető felelőssé. Szemétség lenne ez nyilvánvaló.. De akkor ezzel bukik az édeni bűnbeesés mese ;)

2013. ápr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:

Igen, ilyesmi alapon nem tudom felfogni az eredendő bűn tanát sem, bár megemészthetőbb, mint amit Katy állít, ugyanis az már nem eredendő bűn, hanem konkrétan egy szülő bűne.

De ne térjünk el a tárgytól, nem kérek "kenyérforma-horpadás" magyarázatokat, mert ismerem, higgyétek el.

Ehelyett konkrét választ kérek.

2013. ápr. 18. 15:28
 3/58 anonim ***** válasza:
84%

Most biztos bőszen lapozgatják az útmutató könyveiket meg az őrtorony indexüket, mert zavarban vannak.

Aztán ha találnak valami hasonló témát, jön a 3 oldalas copy+paste :)


De mellesleg ez a kérdés vonatkozik más keresztény vallásokra is, mert mindnek az édeni bűnbeesés az alapja valamilyen szinten.

Bár egyik-másik nagyobb csoport mint pl az ortodox-provoszláv, azt tartja igenis egy csecsemő is felelőssé tehető a felmenők bűnéért. Sőt, tovább menve azt mondják ha születik egy fogyatékos gyerek, hogy egyik felmenője kimagasló bűne miatt lett fogyatékossággal sújtva.

2013. ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Természetesen jöhetnek más vallás híveinek válaszai is, a lényeg, hogy megértsem, miért hiszi el valaki, hogy a gyermek felelőssé tehető a szülő bűneiért. Mert ez számomra... hogy is mondjam, nem találom a megfelelő szavakat :D
2013. ápr. 18. 15:49
 5/58 anonim ***** válasza:
64%

Akikre gondolsz, ők úgy gondolják, hogy erre lett teremtve a gyerek, ez lett neki elrendelve valami okból kifolyólag, amit Isten jobban tud. Egy értelmesebb nézet szerint a szülők felelőtlensége miatt történt ez.


A nagy kérdés inkább, hogy miért születnek nem egészséges emberek mások hülyesége miatt, nem egyenlő esélyekkel.

Gondolom erre szeretnél elsődlegesen választ.


Senki nem tehető a másik helyett felelőssé.

Nincs olyan, hogy áteredő bűn meg hasonlók. Csak hajlam, amit le lehet győzni, ha egyedül nem is, Isten segítségével igen.

Azok akik nem tudják mi a rossz, nem vonhatóak felelősségre. Akik viszont látnak és hallanak, de gonoszak, ők ítéletben fognak részesülni.


Egyébként nem vagyok tanú.


És itt egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=-dbeGNKMJPM

Tök aranyos az a néni benne.

Van aki mégis megverné, leköpné és kicikizné.

2013. ápr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
Egyébként meg lehet már eldőlt az életed, most még csak leéled a következményét. De ez már nem annyira biblikus tanítás.
2013. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
81%

Keresztyén vagyok, és hallottam történeteket (videók is vannak youtube-n) akik a halál után visszatértek és éppen a menyben kóricáltak. Újraélesztés után vissza jött a lelkük az eredeti testükbe és mindenre emlékeztek odaátról.


Az ő vallomásuk és elbeszéléseik szerint a meghalt csecsemők (és embriók is abortusz miatt!!!) a menybe kerültek és nem csecsemőként (vagy embrióként) hanem felnőtt szellemi testben, mivel Isten már akkor ismerte és szerette őket amikor még meg sem születtek.


Nem volt joguk még eldönteni miben hisznek, viszont Istenhez tartoztak és ezért a menybe kerültek Isten feltétlen szeretetének köszönhetően.

2013. ápr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:

"Nem volt joguk még eldönteni..."


Lehet nem a jog-kifejezéssel kellett volna leírom ezt a mondatot, de szerintem érthető, hogy mit szerettem volna ezzel kifejezni :)


Nem tudtak még dönteni mivel nem nőttek még fel arra a szintre akkor inkább mondom így.

2013. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de egy kicsit pontosítok, mert úgy látom, hogy a témától kezdünk elmenni. Nem arra irányul a kérdésem, hogy ki, miért és hogyan születik, bár ez is érdekes, de már más témakör.


Emlékszem egy tanú-kiadványba olvastam (sajnos nem tudom, hogy pontosan hol, lehet könyv, de lehet, hogy folyóirat volt, kerestem az online könyvtárukba is, de semmi eredmény, viszont kristálytisztán emlékszem erre a cikkre, bemásolhatná valaki, ha tudja, hogy melyikre is gondolok)


A tisztítótűzről volt szó, hogy nem biblikus tanítás (és nem ez a lényeg, úgyhogy nem kell meggyőzni, hogy az-e vagy nem az) és említették, hogy a csecsemőkeresztelés is ezért alakult ki, hogy a meghalt csecsemők ne a pokolba kerüljenek, (mivel nem keresztényként haltak meg) hanem a tisztítótűzbe.

Emlékszem arra, hogy ott írták, hogy erre semmi szükség, mivel az ilyen csecsemők (illetve kisgyerekek) majd bizonyíthatnak az ezeréves paradicsomi állapotok alatt, mielőtt Sátánt újra elengednék, hogy akiket tud, eltérítsen Isten szolgálatától.


Erre meg tegnap azt kell olvasnom Katy-től, egy tanútól, hogy a kisgyermekek felelőssé tehetők a szülők bűneiért, tehát a vég idején ítéletet kaphatnak azért, ahogy a szülők élték az életüket.


Csak nekem tűnik ez ellentmondásnak? Tehát ami érdekel, az ez, és csakis ez, a kérdésem erre irányul és ha lehet, mellőzzétek a "3 oldalas copy-paste Őrtorony cikkeket", amik tök másról szólnak és nem a kérdésemről. Köszönöm

2013. ápr. 18. 16:45
 10/58 anonim ***** válasza:
53%

Olvastam én is ezt a véleményt az említett tanútól.

Ez azért nem helytálló, mert ha a gyermek (az ág) is ugyanazt a büntetést kapná, mint a szülő, akkor mindenkinek annyi lenne. Csak logikusan végig kell gondolni!

Ez akkora baromság, amit rég olvastam. Egy idióta, elmebeteg, degenerált Istenképet festenek le, holott ezekhez a jellemzőkhöz az Úrnak semmi köze!

2013. ápr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!