Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szoktatok imádkozni?

Szoktatok imádkozni?

Figyelt kérdés
És ha igen, mennyire érzitek fontosságát?

2013. ápr. 22. 20:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Ha a falnak beszélek több az esélye, hogy valaki aki arra jár esetleg meghallja és teljesíti amit kérek. Erre se sok az esély, de még mindig több mintha magamba imádkoznék egy képzeletbeli baráthoz..
2013. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező.

A kérdésed igen fontos és lényeges téma.


Nos ha Jézus fontosnak érezte, hogy az atyjával beszélgessen, akkor mennyivel inkább nekünk szükségességét kell hogy érezzük.Ő mindent megbeszélt vele, soha nem a maga gondolatai vezérelték, hanem az atyjára támaszkodott útmutatásáért. Ha próbák érték, akkor is kérte Atyja segítségét imában.


Ha nem rendszeres, az imánk, vagy ha nem beszélgetünk soha vele, akkor az történik, hogy soha nem fogjuk valós személynek tekinteni, és igen messze távol maradunk tőle.

Nagyon fontos, hogy mély és szoros kapcsolatot alakítsunk ki égi Atyánkkal,

az ő Telefonja sosem foglalt. Bármikor bármit elmondhatunk neki, és a megfelelő időben a megfelelő módon meghallgat minket és válaszol is rá.


2 Az ima Istenhez intézett tiszteletteljes beszéd. Lehet kérés formája, például amikor kérünk valamit Istentől. De kifejezhet hálaadást, köszönetet és dícséretet is (1Krónika 29:10–13). Akkor lehet jó kapcsolatunk égi Atyánkkal, ha rendszeresen imádkozunk hozzá (Róma 12:12; Efézus 6:18). A tőle kért és kapott tevékeny erő annyira megerősíthet bennünket, hogy képesek leszünk Isten akaratát cselekedni, Sátán és egész világa részéről ránk zudított bajok és kísértések ellenére is (1Korinthus 10:13; Efézus 3:20).


Jézus pedig azt javasolta, hogy jó, ha személyes imánkat félreeső helyen mondjuk el, ahol nem látnak az emberek (Máté 6:6).

Az ima hozzátartozik imádatunkhoz

Felfedezel bármiféle arra utaló jelet Jézus szavaiban, hogy az imája személytelen vagy gépies lett volna? Biztos, hogy nem.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%

Katy mond már el mikor kaptál választ egyszer is az imáidra?

Lefogadom mindegyik esetbe csak te beszéled bele, hogy "Isten volt, éreztem"...

Jehovistákat meg még ha létezne sem hallgatna meg xD

2013. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Vallási okokból kezdtem el, de már pszichológiai okokat is tudok sorolni, mért hasznos az imádság.

Fontos, de sajnos nem eleget teszem.

2013. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A 4. válaszoló nem kati voltam! nehogy itt összekeverjetek! :D
2013. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, este lefekvés előtt olvasok egy részt a Bibliából, és hozzá a magyarázatot (Református Bibliaolvasó Kalauz) és imádkozom... Ez amolyan 5 perc, amikor csendben magamba fordulok, és rendezem a gondolataimat... Fontosnak tartom, igen :)
2013. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Katy Weaver

"Élj örökké" könyv, 27. fejezet, 2. bekezdés..

Befejezhetnéd már a copy-paste magyarázatokat. Egyszer az életben próbálj saját gondolatokat gyártani, ne csak ismételgesd amit beléd sulykoltak mint egy gép...


Bár el kell ismerni most nagyjából rendben van amit bemásoltál. ;)

Én is rendszeresen imádkozok, egyszerűen csak az érzés miatt. Kérni semmit nem szoktam, csak köszönni.

2013. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen.Például ma, mikor lerobbantam az autóval pusztaröcsöge határában, akkor imádkozni kezdtem a sokadik sikertelen indítási kísérletre, hogy Add Uram, hogy csak egy szervizig el tudjak menni. Beültem és pöccre indult. El tudtam menni hazáig, azóta sem moccant.
2013. ápr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én is szoktam. Nekem már rengetegszer volt hasonló élményem mint az előzőnek.

24F

2013. ápr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon jó dolog.Én valahogy érzem, hogy egy létező személynek imádkozom, és ez Isten.100%-ban hiszek benne, így majdnem minden nap elmondok egy imát.

Én nem tudom, mit éreznek azok, akik nem hisznek ebben.Talán ürességet, reménytelenséget.Egy biztos, nem az emberekben kell keresni a reményt.

2013. ápr. 22. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!