Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tetoválás a kereszténységben...

A tetoválás a kereszténységben bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Nekem van pár... De ettől nem lennék jó Keresztény? Én nem érzem magam kevesebbnek tőle , vagy hogy nem szeretném úgy az Úr-at teljes mindenemből mint más , akin nincs... Igazából egy olyan ember mondta nekem , hogy nem Istentől származik ezért ez nem jó , aki megtért stb... És el hiszem neki, sőt tudom is. De ez tényleg bűn lenne? Ha valaki mondana nekem erről valami jót , azt előre is köszönöm!
2013. ápr. 23. 17:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Miért lenne bűn? Szimplán csak marhaság.
2013. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kereszténynek sem áll jogában a másikat megítélni. Van olyan ige a Bibliában, ami azt írja, hogy ne varrassunk a bőrünkre semmit és a testre vigyázni kell, de ezzel majd az számol el Isten előtt, aki megtette. Egyetlen halálos bűn van, a Szentlélek megcsúfolása.
2013. ápr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
30%

"Ne vagdaljátok be testeteket halottért, és ne csináltassatok magatokon tetoválást. Én vagyok az Úr."


II. Mózes 19:28


Ha korábban tettél ilyet akkor kérj bocsánatot Jézustól és ne csináld többet.

2013. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem bűn, főleg nem halálos.

Egyébként a bálványimádás miatt és a magadnak okozott kockázat és versengés miatt nem helyeselték.

2013. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
38%
Mózes III. könyve nem II. elnézést.
2013. ápr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
38%

#4


Légyszíves olvasd el a III. Mózes 19:28-at!

2013. ápr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

tattilaboy :

Az Ószövetségben azt is megtalálod, hogy ha egy hajadon lányt megerőszakoltál, akkor a szüleinek kártérítést kell fizetned és el kell venned a lányt.

2013. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

És kitudja? Lehet vannak még ilyen nép csoportok ahol ezt betartják.


De ahogy felvélem fedezni az írásodban van egy feltételezés mégpedig az, hogy nem kell már ragaszkodnunk az Ószövetséghez.


Már pedig sok pontja van az Ószövetségnek amit be kell tartanunk nekünk, keresztényeknek.


Jézus mondta: Nem azért jöttem, hogy a törvényeket eltöröljem, hanem hogy megtartsam azokat?


Kétségbe szeretnéd vonni Jézus szavát kedves barátom?

2013. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Jézus mondta: Nem azért jöttem, hogy a törvényeket eltöröljem, hanem hogy megtartsam azokat!


Felkiáltó jellel a végén, nem pedig kérdőjellel ezt elírtam, elnézést.

2013. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a betartassam vagy a megtartsam-al fejezte ki magát, de szerintem egyértelmű az Úr akarata.
2013. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!