Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezeket miért tiltják a valláso...

Ezeket miért tiltják a vallásos iskolákban? Vagy miért próbálják tiltani a vallásos embereknek?

Figyelt kérdés

ez a kérdés onnan merült föl, hogy egyik ismerősömnek jártam tegnap az iskolájában, ami egy katolikus iskola és hát valahogy szóba került a piercing és hát mondta, hogy náluk be van tiltva a lányoknak a köröm festés, a műköröm, illetve csak alkalmakkor festhetik ki magukat és senki nem hordhat piercinget se tetoválást, nameg fültágítót.

sok helyen hallottam azt, pl hittan órán, hogy egy hívő lány ne fesse magát meg ne hordjon műkörmöt..


de én ezt komolyan nem értem, végig néztem az összes parancsolatot, illetve azok részleteit, és sehol nincs meg tiltva az, hogy az ember adjon egy kicsit a külsejére ha akar, most akkor ez mi?


akkor ütközne törvénybe ha magamnak vagy másnak szúrnék piercinget, mert akkor veszélyeztetem magam vagy mások egészségét avval, hogy kellő ismeretek hiányában eltalálhatok egy pontot amivel bajt csinálok.

de amúgy alapvetően nem bűn az, hogy ha valaki kifesti magát, vagy befesti a körmét, vagy műkörmöt rakat fel és az se ha valakinek piercingje vagy tetkója van.


akkor megértem, hogy ha valaki vallásnak akarja szentelni az életét mint pl a papok, az alapjáraton az egész életét Istennek szenteli és nem a külsejével fog foglalkozni, de én mint mondjuk egy átlagos hívő miért ne hordhatnék fültágítót vagy pc-t?


(mert amúgy hívő ember vagyok, volt fültágítóm kb fél évig, de utána anyám kibalhézta, hogy ezt egy vallásos embernek tilos, persze azóta is hordom néha sunyiban.)



2012. dec. 2. 21:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Ezt én sem értem, én is vallásos vagyok és tele vagyok tetoválva....(most kérem senki ne jöjjön a tetoválás állítólagos ószövetségi tilalmával, ami csak a levita papokra vonatkozott, mert az egy másik kérdésben ki lett vesézve).


Szerintem ezek emberi szokások és emberi hagyományok, nem sok közük van a valódi teológiához....

2012. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%

Én állami iskolába jártam, mégis ugyanez a szabályzat volt.

Nem a vallás a lényeg hanem, hogy egy tizenéves ne fesse magát, lövessen piercinget vagy bármi hasonlót. Ateista vagyok és ezzel egyetértek, én se engedném a gyerekemnek. Felnőtt korban persze már más a helyzet.

2012. dec. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

Mert feslettséget sugároz.


Nem vagyok vallásos, de szerintem sem tartozik az iskolába se a pirszing, se a smink, se a tetoválás, az undorító fültágító meg pláne nem. Én nem hiszem el, hogy ezekkel ne tudna várni az ember 18 éves koráig. Én elhiszem, hogy húdemenő és cukkermukker, de legyen már bennük ennyi érettség.

2012. dec. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus hívő vagyok, de teljesen egyetértek az ateista 2. válaszolóval. :)) Iskolában ne ezek alapján tűnjünk ki. Amúgy általában azok ellen szoktak fellépni, akik nem a jó ízlés határain belül csinálják ezt. És nagyon jól is teszik, az iskola egy munkahely, alkalmazkodni kell a közösségi szabályokhoz is.
2012. dec. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
NA most látom kicsit félreértettem a kérdést, én már felnőtt vagyok, az alapján írtam...iskolába viszont tényleg nem való! (1. voltam)
2012. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Minden válasz helyes. Én még azt tenném hozzá, hogy egy igaz hívő nem foglakozik a külsőséggel, mert már megértette, hogy nem ez a fontos.
2012. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
oké hogy azt mondjátok hogy felnőtt korban más a helyzet, de mi számít felnőtt kornak? csak mert 18 évesen még javában középiskolába jár az ember.. persze ez sok mindentől függ, van aki 18 évesen végez, van aki 20.
2012. dec. 2. 23:46
 8/23 anonim ***** válasza:
56%

Én kérdeznék valamit, mert tényleg érdekel: a fültágítónak van bármi értelme azon felül, hogy ezzel lázadsz a társadalmi normák ellen?

A gyerekeim ki szokták röhögni az ilyen látványt és én is tudok rajta mosolyogni, meg ha már túl nagy, akkor felfordul a gyomrom.

Mi értelme van kinevettetni magad?

2012. dec. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%
Talán mert egyesek nem másoknak akarnak megfelelni hanem saját maguknak.
2012. dec. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Vallástól függetlenül teljesen egyetértek ezekkel a szabályokkal, ahogy a második válaszolóval is: a saját gyerekemnek sem engednék tetoválást, fültágítót, testékszert és társait 18 éves kor alatt. Utána azt csinál a testével, amit akar, de amíg én felelek érte, holt biztos, hogy nem. Az iskola nem divatbemutató, hogy műkörömmel, vagy neonszínűre festett karmokkal járjon az ember, tinédzserként még mi is körberöhögtük azt a pár embrt, aki több centis műkarmokkal mászkált, pedig az nem volt olyan régen. A többiről (tetkó és társai) meg csak annyit, hogy legális bizniszben 18 alatt csak szülői beleegyezéssel csinálhatnának, nem legális forrásokhoz fordulni pedig nem veszélytelen.
2012. dec. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!