Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ószövetségen belül hol...

Az ószövetségen belül hol jelenik meg a szerető Istennek a képe?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 25. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Sehol?
2013. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

" az Úr a te Istened, féltőn-

szerető Isten vagyok" 2Móz 20,5

2013. ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Mózes V. könyve:7:7 Nem azért szeretett titeket az Úr, sem nem azért választott titeket, hogy minden népnél többen volnátok; mert ti minden népnél kevesebben vagytok;

Mózes V. könyve:7:8 Hanem mivel szeretett titeket az Úr, és hogy megtartsa az esküt, amelylyel megesküdt volt a ti atyáitoknak; azért hozott ki titeket az Úr hatalmas kézzel, és szabadított meg téged a szolgaságnak házából, az égyiptombeli Faraó királynak kezéből.


Ézsaiás könyve:45:4 Az én szolgámért, Jákóbért, és elválasztott Izráelemért neveden hívtalak el, szeretettel szólítálak, noha nem ismerél.


Jóel könyve:2:18 Erre buzgó lőn az Úrnak szeretete az ő földe iránt, és kegyelmezett az ő népének.


Mózes II. könyve:20:5 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.

Mózes II. könyve:34:14 Mert nem szabad imádnod más istent; mert az Úr, akinek neve féltőn szerető, féltőn szerető Isten ő.

Mózes V. könyve:4:24 Mert az Úr, a te Istened emésztő tűz, féltőn szerető Isten ő.

Mózes V. könyve:5:9 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen, akik engem gyűlölnek;


Mózes V. könyve:23:5 De az Úr, a te Istened nem akarta meghallgatni Bálámot; hanem fordította az Úr, a te Istened az átkot néked áldásodra, mivelhogy szeretett téged az Úr, a te Istened.


Példabeszédek könyve:15:9 Utálat az Úrnál az istentelennek úta; azt pedig, aki követi az igazságot, szereti.


Példabeszédek könyve:3:12 Mert akit szeret az Úr, megdorgálja, és pedig mint az atya az ő fiát, akit kedvel.


Ezt pár perc alatt szedtem össze :)

2013. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

"Most hát ezt mondja az Úr, a teremtőd, Jákob, az alkotód, Izrael: Ne félj, mert megváltalak; neveden szólítalak: az enyém vagy. (...) Mert drága vagy a szememben, mert becses vagy nekem és szeretlek."

Iz 43, 1-4.

2013. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen, akik engem gyűlölnek"


Ja, árad a szeretet.

2013. ápr. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hós 11,4 - Emberi kötelekkel vontam őket, a szeretet kötelékével. Úgy bántam velük, mint mikor valaki arcához emeli gyermekét: jóságosan enni adtam nekik.
2013. ápr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

" "Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen, akik engem gyűlölnek"

Ja, árad a szeretet."


Ne keverd össze a szeretetet a hálivúdi nyállal, amit a romantikus filmekben láthatsz. Ha ma egy gyereket fegyelmezni merészelnek, akkor megsértik vele a gyerek jogait. De fel sem merül senkiben, hogy éppen azért fegyelmezem a gyereket, mert szeretem, és azt akarom, hogy javára váljon, megtanulja, hogy az életben mindennek következménye van, és ne egy majom legyen, mire felnő.

És természetesen nem verem véresre szíjjal minden nap, mert a fegyelmezésbe ez nem fér bele- viszont vannak fokozatai attól kezdve, hogy rászólsz, egészen addig, hogy esetleg egy fülest kap (ahogy én apámtól életemben kétszer kaptam! mindkettőt megérdemelten).

2013. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
5%

A Bibliából lévő isten egy agyszülemény. Az ószövetségi részben kimondottan egy szar alakról van szó. Mindenkit megbüntet, aki nem zsidó és aki nem imádja. A Babilóniában fogságban voltak a zsidók, elkezdték átkozni Baalt. Utána Egyiptomban is fogságban voltak, elkezdték utálni az egyiptomi isteneket. Ezután jöttek a rómaiak... igen, ők se szerették az izraelitákat (ne legyen benne annyi szóismétlés), de mivel jobbat nem tudtak tenni megvetették a rómaiak isteneit. Jöttek a keresztes hadjáratok... mit ne mondjak, IV. Béla és a zsidó törvényei. Később Mária Terézia törvényei ellenük. Később a II. világháborúban a III. Birodalom törvényei ellenük. Holokauszt után megsajnálták őket (persze csak a háború után) és kárpótlásul megkapták Palesztina területéből egy jó adagot (a palesztinok nagy örömére).

Az USA az, mellyel elég jól kijön, de hogy miért azt nem tudom? :)

Kezdem azt hinni, hogy valóban ők a kiválasztott nép! Csak még nem tudjuk, hogy mire...

Habár az a fenomenális könyv arról is ír, hogy 144000 zsidó fog a mennybe jutni... komolyan!

2013. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ááá... de fáj, leszavaztak! Most valaki biztos elégedett magával.
2013. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Na, utolsó, ne szomorkodj. A lepontozás is Isten és a hívek szeretetének egy formája.
2013. ápr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!