Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tényleg szerető és...

Isten tényleg szerető és irgalmas?

Figyelt kérdés
Akko miért pusztítja el a saját teremtményeit? Például a bukott angyalokat akik nem álltak ki egy próbát és nem akartak szolgálni. Lehet hogyha már nem tudja őket kihasználni akkor eldobja őket mint egy használt zsebkendőt sőt meg is öli őket? Vagy az embereket a pokolban kínoztatja.

2012. aug. 5. 16:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésedre a válasz igen. Irgalmas és szerető.

A többi részen nincs értelme vitatkozni, mert az emberi Isten nem létezik, amiről beszélsz és egyébként sem tudjuk a pontos tényeket, mert "élünk". De abban biztos lehetsz, hogy nem csicskásnak kell lenned és nyaliznod egész nap. Ez emberi gondolkodás csak és elég ostoba.

Inkább képzelj el egy olyan életet, ahol nincs szenvedés, bűn, halál, nem szúrnak téged hátba, nem létezik a rossz.

Isten szerető és irgalmas. "Lucifer" ezt használta ki. Ő is így gondolkodott, hogy bármit megtehet ezért. Meg is lett az eredménye. Megvádolta Istent, hogy igazságtalan és kegyetlen. Minek hozta létre, ha nem élhet úgy ahogy ő akar. Élhet, de a mennyek országából távoznia kellett, mert tönkre tett volna mindent.

Az embereknek volt lehetőségük választani, hogy kire hallgatnak. Istent vagy a bűnt fogják választani? Elbuktak. De megkapták a lehetőséget rá, hogy újra Istennel lehessenek. Te döntöd el, hogy mit teszel és kit választol? A szeretetet vagy ezt ami most van, esetleg rosszabat.


Hát, kicsit mesés lett és nem túl biblikus. De gondoltam írok neked egy picit:)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


A #6 -os választ olvasd el, mert nagyon jó és igaz.

Foglalkozz az élőkkel és legyél becsületes.


Legyen szép életed!

2012. aug. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy ez a pokol, csak te kérted Isten, hogy ide jöhessél segíteni a bukott lelkeknek. Csak nem gondoltad, hogy ennyire nehéz lesz...
2012. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom igazad van-e, de az Isten feltétlen engedelmességet vár el. Hogy alá legyenek vetve teljesen az ő akaratának, még azt is ő akarja eldönteni hogy kivel házasodjon meg valaki. Te biztos csak azért beszélsz így mert nem tudod milyen érzés úgy élni hogy mindig más dönt helyetted, az hogy te mit akarsz az magasról le van szarva. Neked nyilván soha nem kellett így élned, vagy ha igen maximum gyerekkorodban de akkor is ott volt neked a remény, hogy majd ha felnősz elköltözöl és saját életed lesz, és te magad hozol döntéseket az életedről.

Nem tudom miért olyan jó az Istennek ez, a Földön a szülők is önállóságra nevelik a gyerekeiket.

Amúgy én szívesen lennék engedelmes, Istennek is, de szerintem nem jó hogyha nem érdekli hogy mit akar az ember, mert nekem is lehetnek vágyaim.

2012. aug. 5. 18:44
 4/26 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Mi a valódi bajod? Mert tuti nem Isten ordibál épp a füledbe, hogy: "Azt teszed amit mondok, vagy pokolra jutsz!" Szóval ki húzott fel milyen istenes szöveggel?
2012. aug. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tényleg szerető és irgalmas. A Biblia aranymondata szerint: "úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, ha valaki hisz őbenne el ne vesszen, hanem örök élete legyen." Isten senkit sem kínoz vagy kínoztat sehol, a pokol a Szentírásban a sírt a halottak tartózkodási helyét jelöli. A halál a bűn következménye.


Üdv. Péter

2012. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Végre Péter!

Hol voltál eddig?


Gyalázat milyen embertelen rágalmakat zúdítanak a teremtőre.

2012. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Először arra válaszolj, hogy te képes lennél úgy élni hogy nem te döntesz az életedről hanem aláveted magad más akaratának és a te akaratod le lenne szarva.
2012. aug. 5. 19:35
 8/26 A kérdező kommentje:
És több keresztény oldalon is írnak a pokolról, ahol az az egyik legrosszabb hogy Isten ott nincs jelen és írtak lángokról meg szörnyű kínokról is. Meg volt aki azt állította hogy ott látta II. János Pált is. Hát ez nem tudom hogy igaz-e de nagyon sajnálom őt ha ott van.
2012. aug. 5. 19:40
 9/26 A kérdező kommentje:
Sajnálom nem akartam gyalázkodni csak félek a rabszolgaságtól.
2012. aug. 5. 19:43
 10/26 anonim ***** válasza:

Nem leszel rabszolga, ne butáskodj:)

Istentől nem kell retegni. Rá tekinthetsz úgy, mint a szerető atyádra, akinek fontos vagy.

Vele szívből kell beszélgetni, ha úgy érzed szükséged van rá. Nem várja el tőled, hogy bemagolt szövegeket mondj, nem erölteti magát rád és nem gyűlöl téged.

Ő nem a templomban és a gyülekezetekben található. Ott csak összegyűlni szoktak az emberek a tanítás miatt, a közösségi élet miatt stb...

A kulcs mondat ami a fejdben járjon mindig, hogy bármit megtehetsz, ami másoknak nem árt.

Persze vannak dolgok, amiket nem célszerű a saját érdekedben megtenni és elhanyagolni a másik embert sem szép dolog.

Szabad vagy, bármit tehetsz! Isten ezt soha nem tiltotta! Csak annyit vár el, hogy úgy szeressük egymást, ahogy ő szeret bennünket. Ha te úgy érzed rabszolga vagy, mert nem rúghatsz bele másokba, nem kínozhatsz embereket, akkor szomorú leszek én is. De nem hiszem, hogy neked ez az ígényed, hogy másokat bánts.

Tökéletes ember nincs. Mindenki követ el bűnt, nap mint nap. Kissebeket nagyobbakat.

De ha szívből megbánod és törekszel ellene, akkor meg lesz bocsátva. De tényleg szívből kell jönni, nem csak úgy, hogy na megbántam és kész, majd holnap is megbánom.


Fogalmam sincs, hogy mi van halál után, de nagyon érdekel. Személyes véleményem meg rengeteg fajta van. De most csak a keresztényt írom le. Mindenki meghal, csak akik képesek szeretetben együtt élni, azok támadnak fel. Neked van lehetőséged eldönteni, hogy szeretetben akarsz-e élni vagy sem.

Szeresd Istent és az embereket, ez a legföbb parancsolat. Erre épül minden, az egész tanítás. A Jézus Krisztus is megmondta ezt.

Aztán lehet ha meghalsz, azt kapod amit érdemelsz. Lehet önmagaddal kell majd együtt élned, önmagad ítéled el és átérzel majd mindent amit másoknak adtál. stb..


Te azzal házasodsz össze akivel csak akarsz. Hidd el. Személyes véleményem, hogy ha nem házasodsz, sem követsz el bűnt, akkor sem ha szexuális kapcsolatot létesítel közben valakivel.

Csak a szex nem játék és a párod sem az. Ennyit kell csak tudni, mert halál és fájdalom lehet belőle.

Lehetnek vágyaid, soha nem dobd el őket! Csak mások kárát ne kívánd!

Nyugodtan lehetnek álmaid, gondolataid, bármid!


"de akkor is ott volt neked a remény, hogy majd ha felnősz elköltözöl és saját életed lesz, és te magad hozol döntéseket az életedről. "


Neked miért nincs erre reményed?

Ki dönt helyette mindig és miért engeded ezt?:(

2012. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!