Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Apácáknak miért kell szüznek...

Apácáknak miért kell szüznek maradniuk?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert erre tesznek fogadalmat. Ahogyan a papok is a cölibátusra.
2013. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert ők ezzel teljes életüket Istennel szentelik és nem foglalja le őket a család.
2013. ápr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*Istennek
2013. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
apácáknak nem kell feltétlenül szűznek lenni, ismerek olyat is, aki évekig élt párkapcsolatban, utána tért meg, és lett apáca. Viszont, azután, hogy belép tisztasági fogadalmat (is) tesz, ami azt jelenti, hogy onnantól kezdve megtartóztatásban él. Aki meg addig is szűz volt, az szüzességben.
2013. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

"Apácáknak miért kell szüznek maradniuk?"


Mert kitalálták a katolikusok.


Természetesen ilyen nincs a Bibliában, sőt az a feladatunk, hogy népesítsük be a földet. Ha egy katolikus pap azt mondja, hogy Isten akarata az, hogy szűz legyen egy apáca akkor az vagy tudatlan és nem olvasta el a Bibliát vagy pedig hazudik.

2013. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

"Mert kitalálták a katolikusok.


Természetesen ilyen nincs a Bibliában."


"Férj nélkül az asszony is, a szűz is arra gondol, ami az Úré, hogy testben és lélekben szent legyen; aki azonban férjnél van, arra gondol, ami a világé, hogy tetszék férjének. (...) Aki tehát férjhez adja hajadon lányát, az is jól teszi, de aki nem adja férjhez, az még jobban teszi." (1Kor 7, 34-38)


Ja, de nyilván csak egy "katolikus hülyeség", ami sebaj, hogy egyébként több mint ezer éves hagyomány, hiszen a női szerzetesi közösségek nagyjából egyidősek az első férfi rendekkel.

2013. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert ők nem mennek férjhez, szex pedig csak a házasságban lehet, tehát...
2013. ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A szüzesség nem csak a szexuális szüzesség, hanem az erkölcsi tisztaság.
2013. jún. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Edurnezuri válasza:

A Biblia egy hasznos, életmentő útmutató volt abban a korban. Aki házasságon kívűl szeretkezett, védekezés nélkül, az teherbe eshetett házasságon kívül, minden betegséget elkaphatott...


Az apácák tisztasága nem a házasságon kívűli szexben rejtőzik. És a mai napig fontos.


Egy apáca nem lehet szerelmes. Nem nézhet máshogy egy álompasira, mint egy leprásra. Nem befolyásolhatja az ítélőképességét, külső, vágy, flört.


Én szeretem Istent, és kacérkodom a gondolattal, hogy bevonuljak. De lássuk be, amíg nem teszem, addig (azon kívűl ,hogy sokat kéne tanulnom arról, hogy engedelmesen szót fogadjak, és ne bíráljam (és szándékomban se álljon) a rangban felettem álló döntéseit)(Ez amúgy marha nehéz, úgy értem, nem végiggondolni, Én mit döntöttem volna, és hogy az jobb lett volna-e, és ezért végsőkig küzdeni könnyű)


De itt, nem Jézus befolyásolja a döntésem melyik lépcsőn menjek fel az otthonomba, hanem a szimpatikus alsó szomszéd) Akkor is ha csak látásból ismerem, és nem érzek iránta semmit. (szexuális vonzalmat sem)


És egy férfi nem versenyezhet Jézussal a figyelemért.

2014. jan. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!