Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan, hogy igaz vallás,...

Van olyan, hogy igaz vallás, vagy igazi vallás, mert a világban olyan sok vallás van, hogy nem is tudom melyiket válasszam, mert komolyan gondolom az életem hátralévő részét. Pld. : a babtista az jó lenne? Vagy a sokat emlegetett jehova tanúi?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 20:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
36%
Mindegyik vallás azt állítja magáról, hogy ő az egyetlen igaz vallás.
2013. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%
Ha komolyan gondolod, akkor éld úgy, ahogy jónak látod, légy boldog, tegyél róla, hogy a környezeted is az legyen, és ne okozz kárt másoknak. Ne a vallásokba menekülj, az minden, csak nem komolyan gondolás... főleg, ha ennyire nem tudod, miben higgy.
2013. ápr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 yuda ***** válasza:
43%

Az Úr az Isten, egy Úr.

Nem kell neked vallást választanod, mit érnél vele?

Vallás még senkit nem tartott meg.

Üdvözítő vallás nem létezik, hanem üdvözítő Isten. :)

Istennel kell közösségbe kerülni, nem a vallással.


Jézus erről így beszél:

János:15:16 Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket..

másik helyen:

János:15:19 ... hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.

még egy:

Apostolok Cselekedetei:9:15 Monda pedig néki az Úr: Eredj el, mert ő nékem választott edényem...


Tehát mielőtt bárki azt gondolná, hogy maga választ Istent, nos..nem.

Isten választ! :)

2013. ápr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
14%
Ezt neked kell eldöntened, meg kell vizsgálnod, hogy melyik az a vallás, amelyik a legjobban a Biblia alapelvei szerint él. Én ezt már megtettem és kétségem sincs afelől, hogy jó helyen vagyok. Mellesleg Jehova tanúja vagyok.
2013. ápr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
0%
Miért pontoztatok le?
2013. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező.

ahhoz, hogy felismerd a hamis pénzt, nem kell az összes hamisat megvizsgálni.

Elég az igazit ismerni, és tudni fogod, melyik a valódi.


Ugyan így a biblia lapjain ha olvasod lehet látni, hogy kik azok akiket Jézus választott edényként felhasznál, és egységben egy népben irányít.


ezek közt az emberek között minden nemzetben szeretet van, egység, harmónia,még ha tökéletlenek és néha hibáznak is, de megteszik a kellő kiigazítást az életükben.


Mi nem dönthetünk helyetted.

Javaslom, hogy vizsgálódj.

Az általad említett egyháznak is járj utána, hogy a bibliában leírtak rájuk illenek-e mint világ méretű egységes szolgákra,

Ismerd meg mit tanítanak és az egyezik-e a biblia ill. Jézus tanításával.

Ugyan ezt javaslom Jehova Tanúi esetére is, és utána dönts,

A döntés joga a saját kezedben van nem másnak kell eldöntenie helyetted.


Tisztelettel

Katy Weaver(Jehova Tanúja)

2013. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyszerűen próbálj meg minél jobb ember lenni, örömet okozni másoknak, és segíteni az embereknek. Nem kell vallás ahhoz, hogy valaki jó életet éljen.
2013. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Tájékozódj. Látogass el minél több felekezetbe, figyelj az érzéseidre, és rendszeresen imádkozz azért, hogy az Úr segítsen megtalálnod a helyedet. Egészen biztos, hogy segíteni is fog.
2013. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
39%
Még egy jótanács: Az igaz ösvény megtalálása nem könnyű feladat, Sátán mindent megtesz, hogy félrevezesse az embereket. Valójában sokkal több embert vezet félre, mint ahányan az élethez vezető úton járnak, ezt maga Jézus is megjövendölte, tehát résen kell lenned.
2013. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
72%
Én a Hatvankettedik Próféta Követői egyház tagja vagyok, és biztosan állíthatom, hogy a miénk az egyetlen igaz vallás.
2013. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!