Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás az IGAZI? Miért?

Melyik vallás az IGAZI? Miért?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 17:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/135 anonim ***** válasza:
36%

Amelyikben hiszel..

Alapelveiben nekem talán az iszlám a szimpatikus.

Hangsúlyozom: alapelveiben...

2011. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/135 anonim ***** válasza:
25%
ez egy akkora hülyeség, hogy "amelyikben hiszel"! én nem tudom, melyik az igazi. de ha már feltesszük, hogy az egyik az, akkor nyilván nem lehet mindegyik az..:L
2011. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/135 anonim ***** válasza:
12%
a római katolikus az ősi vallás, szerintem az az igazi
2011. okt. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/135 anonim ***** válasza:
68%

" a római katolikus az ősi vallás, szerintem az az igazi"


megbocsáss de a zsidó az ősi vallás

2011. okt. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/135 anonim ***** válasza:
70%
nincs igazi vallás. Istennek egy egyháza van, de ez nem egy adott felekezet nálunk, tehát az igazi "egyház" sok különböző vallás igaz hitű embereiből tevődik össze.
2011. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/135 anonim ***** válasza:
68%

Az, amelyik leellenőrizhető.

Amelyik a vak hiten alapulnak, az hazug.

A Biblia ellenőrizhető a próféciákon keresztűl. A történelem igazolta, hogy mindazokat, amelyeket megprófétáltak, csak olyan valaki adhatta, ki ura az időnek.

Példa: Ha Jeruzsálemre ráköszönt a béke, akkor a Biblia alapja összeomlott. Amíg Krisztus el nem jön, Izraelben nem lesz béke "végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás". Ez az egyik 'kedvenc' (nem a tartalma miatt) próféciám, de rengeteget lehet felhozni, mely beteljesült prófécia.

2011. okt. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/135 anonim ***** válasza:
15%
Nem létezik olyan vallás.
2011. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/135 anonim ***** válasza:
71%
Az összes!
2011. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/135 anonim ***** válasza:
17%

"Melyik vallás az IGAZI? Miért?"


Ennek a kérdésnek a megválaszolása nagyon egyszerü.

Az a vallás az igazi, amit Isten Maga alapított.

Tudom, ez most sokaknak nem fog tetszeni, de ezek tények, és ez a római katolikus vallás.


Jézus ezt mondta Péternek: "Te vagy a köszikla, erre a kösziklára építem az egyházamat, amit soha, senki, az alvilág eröi sem fognak tudni megszüntetni, tönkretenni."

(most szabadon idézve.)


Ès utána ezt is mondta: "Menjetek el a világ minden irányába (végéig) és hirdessétek a "jó hírt", tehát az evangéliumot, miszerint nincs halál (mert megváltottalak benneteket töle, tehát a büneiteket magamra vettem), hanem feltámadás és örök élet van, ...stb."


Ezt Ö a halálával és feltámadásával (hetekig utána még megjelent és tanitotta a népet), ill. a Szentlelket is leküldte a taníványaira (érdemes elolvasni, milyen természetfölötti hatást váltott ez ki!!), be is bizonyította.


Minden más vallást valamilyen EMBER alapított (tehát NEM Isten), aki egyrészt nem halt meg a követöiért, másrészt nem jött visza a halálból újra a Földre, harmadrészt nem vezekelte le, nem vette magára az egész emberiség összes büneit.


Ezért "katolikus" a kat. vallás, mert ez a szó azt jelenti, hogy:

mindenkire, mindenhol (az egész világon) és örökérvényüen igaz.

2011. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/135 anonim ***** válasza:
68%

Csak EGY Isten van. Nem számít, melyik "vallást" választod, Isten ugyanaz, egyedüli, legfeljebb néha másképpen nevezik.

Ha komolyan tanulmányozod a különböző vallás-irányzatokat, akkor rájössz, hogy nagyjából hasonló ünnepek, böjtök és mindenféle egyebek fellelhetőek mindegyikben.

Isten csak egy van.

2011. okt. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!