Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel érdemes kezdeni a...

Mivel érdemes kezdeni a Bibliat? Rögtön kezdjem az elején?

Figyelt kérdés
A valaszokat ellore is koszonom:)

2013. máj. 4. 09:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
26%
Vagy kezd a Genezisnél, vagy a Jelenések könyvénél. Ha elolvasod... és értelmezve olvasod, akkor rájössz, hogy mekkora nagy baromságról van szó!
2013. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Uj szövetséggel kezd, az jobban érthetőbb egy világinak. A Jelenések könyvét az ostoba azért nem érti, mert csak belenyúl valamibe, ami lépésről-lépésre fel van épitve, és természetes, hogy nem érti, hiszen egy csomó hiányossága van.
2013. máj. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Ateistaként nekem is azt tanácsolta a tiszteletes úr, akitől ajándékba kértem-kaptam egy bibliát, hogy ne az Ószövetséget, hanem az Újszövetséget kezdjem el olvasni!


Gondoltam én: mekkora baromság egy könyvet a közepén kezdeni!

Igaza volt! Semmit nem értettem belőle, és egy év múlva is (pedig minden nap tisztességgel olvastam belőle), még csak a 40 éves vándorlásnál tartottam. :)))


Aztán éttértem az Újszövetségre, a 4 evangéliumra, és nagyon sok minden a "helyére került" a fejemben.

Sőt, azt mondom, hogy amikor azt olvasod, és vannak visszautalások kis számokkal egyebekkel az Ószövetség egyes részeire, akkor lapozz vissza oda, és ha akkor olvasod el azt a részt, teljesen tiszta és világos lesz!


Olvasd végig legalább az Újszövetséget!

Nem feltétlenül kell ettől a perctől kezdve u.n. templomi hittel bírnod, de Jézus tanításai között bizony (ha figyelmesen olvasod) nagyon sok olyat találsz, amely a mai életre, a mai világban való eligazodásra is jó útmutatóként.

2013. máj. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
21%

A Jelenések könyve kb ilyen handabandázásról szól:

És lőn három... azaz három, nem kettő és nem is egy hétfejű sárkány, meg a piros ruhás prostituált, akit nyolc angyal követ és kiöntik a kohóban a hörcsög köcsögét!

Nagyjából ilyen szintű az egész könyv. Ennyi erővel elolvashatod Alaister Crowley: Törvények könyvét is.

Nagyjából annyit ér, mint a Biblia.

2013. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Csak, hogy kicsit több ismeretre tegyél szert:


A Bibliában leirt több száz próféciából, már csak 3 db az ami nem következett be. Az előző pápa lemondás is megtalálható benne.Pl.


Ugy hogy ha okosat nem tudsz, ostobaságot ne irj.

2013. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
*Az előző pápa lemondás is megtalálható benne.Pl. Pedig hány ezer éve is íródott? és mióta is van Pápaság?:DD
2013. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú, ha a Bibliából pont a Jelenések könyvét kezdted el olvasni, mert azt még a képzett biblia-kutatóknak sem sikerült megfejteniük. De ugyanez elmondható akár Nostra-Damus, vagy bármely más jeles jövendőmondó munkáira is!


Kedves Kérdező!

Ha csak a jövendölésekre vagy kíváncsi, ne sanyargasd magad a Biblia olvasásával! Az kb. annyit ér, mintha a maja jövendöléseket akarnád eredetben, az ő hátramaradt írásjeleikkel olvasni és megérteni, megfejteni.


Ha a Bibliában szereplő Jézusi tanításokra vagy kíváncsi, akkor igen, de azokat nem a Jövendölések-ben, hanem a 4 evangéliumban találod!!!! (Máté evangélium, stb. stb.)

2013. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Én Jób könyvével fogok indítani:D
2013. máj. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%

Vagy ott van Jónás könyve, akit megevett a hal... aha!

Utána meg elment pihenni egy óriás tök árnyékába, de az isten elszárította.

Jó nagy tök, aki ezeket elhiszi.

2013. máj. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Mulder614 ***** válasza:
A Biblia összes könyve összhangban van. Nekem az Új szövetség tetszik nagyon. Jézus élete vagyis az evangéliumok, és az első századi keresztények bemutatása. Cselekedetek, Róma...stb
2013. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!