Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon mindenkinek előre el...

KZitus kérdése:

Vajon mindenkinek előre el van rendelve a 'halál ideje'?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm halála kapcsán került szóba az, hogy neki 'ennyi volt rendelve'. Szerintem ez nem logikus. A szeretet Istene nem adhat valakinek 1 napot(sem) valakinek meg sok évtizedet? Szerintetek?

Humor, vicc - kíméljenek.



#erendelve
2013. máj. 6. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Én úgy hiszem, igen, előre el van döntve a halálunk időpontja. Isten nálunk sokkal jobban tudja, kinek mennyi időt ad és miért pont annyit.
2013. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

Talán igen, hisz történnek csodák, hogy halál torkából menekül meg valaki és erre azt szokták mondani, hogy van még feladata.

De meg fogjuk tudni mi is és nem az élet a végállomás, sem a lényeg.

2013. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 munyamunya ***** válasza:
14%

Kedves kérdező!


A Mindenség Ura nem csak a szeretet Istene, hanem igazságos és hatalmas is, aki mindent a saját akaratának tanácsából cselekszik. Nincs, aki megfoghatná a kezét, és rászólhatna, hogy mit csinál! Te sem kérheted számon, mint előtted nem "logikus" dolgot, valakinek a halálát.


Istennél van minden bölcsesség, amit Ő cselekszik, az úgy van jól. Olyan sehol sincs megírva, hogy mindenkinek 100 évnyi boldog életet ad, merthogy Ő a "szeretet Istene". Olyan viszont igen, hogy a hajunk szála is számon van tartva Nála, annyi időre sem feledkezik meg rólunk, míg a nyálunkat lenyeljük. Bizony Ő szabja ki minden eseményét a sorsunknak, hiszen a születésünket sem mi kértük, nem mi gondoltuk ki, hogy melyik korban éljünk, hanem Ő dönti el minden ember születését és halálát. Továbbá Ő sebesít és Ő gyógyít, Ő öl és Ő elevenít. Mert Ő Isten, mi pedig teremtmények.

2013. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves munyamunya


Szörnyű istenkép él benned. Én soha nem szeretnék egy ilyen istennel szóba állni, főleg nem imádkozni hozzá naponta.

A Biblia elején az van írva, hogy Isten örök életre teremtette Ádámot és Évát. A bűn miatt kellett meghalniuk. Akkor hogyan van az, hogy szerinted Isten csak úgy osztogatja az embereknek az életidejét?

Az is írja a Biblia, hogy Isten nem személyválogató.

Ezért nem értem miért gondolsz ilyen rossz dolgokat Istenről.

2013. máj. 6. 21:06
 5/14 munyamunya ***** válasza:
10%

Kedves kérdező!


Bennem nem él semmiféle „istenkép”, hanem az a Szellem, amit a mennyei Atya adott újjászületésemkor. A válaszomban semmi olyat nem írtam, ami ne lenne benne az Írásokban, lehet, hogy te még nem olvastad ezeket, de ettől még igazak.


Semmi szörnyű nincs ebben a gondolkodásmódban, inkább a modern kereszténység az, ami elferdíti az igaz Isten ismeretet, és a kegyelem és szeretet kizárólagos túlhangsúlyozásával félre viszi az emberek elképzelését Isten jelleméről. Való igaz, hogy Őbenne teljes a szeretet és minden ember megmenekülése a célja. Ez azonban nem valami rózsaszín cukormázas atyala-patyala szeretet, hanem igazságos és mindent ítéletre előhozó törődés. Az apostolok is tisztában voltak azzal, hogy rettenetes dolog az Élő Isten kezébe esni.


Ha pedig nem a Mindenható szabja meg az ember életének idejét, akkor mitől függ? A véletlenen múlik, vagy az ember saját maga dönti el, netán az Ellenség csak úgy, kénye-kedve szerint veszi el az életet, minden korlátozás nélkül? Ezek egyike sem bibliai megközelítés. Az, hogy Isten nem személyválogató még véletlenül sem azt jelenti, hogy nem bánik különbözőképpen a teremtményeivel. Ez a kijelentés azt mutatja meg, hogy a Teremtő nem olyan, mint az ember, nem lehet semmivel megvesztegetni, nem néz sem ajándékra, sem az ember kiválóságára, vagy bármilyen tulajdonságára, nem lehet Őt befolyásolni az ítélethozatalban. Bizony az Ő saját döntése alapján adja meg kinek-kinek a sorsát, és ez ellen nem tehetünk semmit (jól is néznénk ki, ha a készítmény erősebb lenne az alkotójánál).

2013. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés él 120 év felett, biztos hogy őket sem szerette jobban az Isten, mint aki kevesebb ideig élt.

Szerintem senkinek sem szabja meg azt, hogy mely napon fog meghalni.

2013. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 lsandor ***** válasza:
KZitus@ igazad van. Ez nem lenne logikus. A Biblia nem támogatja az előre elrendelés gondolatát. Ez nem összeegyeztethető Istennel. Egy egyszerű példa: A Biblia szerint az izraeliták parancsot kaptak arra, hogy ügyeljenek a biztonságra. Például a házuk lapos tetején körbe egy alacsony falat kellett építeniük, nehogy valaki véletlenül leessen a tetőről. De miért adott Isten ilyen parancsot, ha egy személynek az volt a végzete, hogy leessen a tetőről és meghaljon? (5Mózes 22:8).
2013. máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 munyamunya ***** válasza:

lsandor kérdésére:


Ez a parancs, mint annyi más rendelése Istennek, nem azért van, hogy általa befolyásolja az Isten tervét az ember - ez képtelenség is - hanem kizárólag az azt megcselekvő személy saját értelmének, belátásának formálása miatt.


Magyarán, ha ezt a rendelést betartom, az által a saját magam engedelmessége növekszik, és ez által a belső emberem erősödik, megszilárdul az Istenhez való hűségem (ez amúgy minden parancsolatra igaz). Annyi történik, hogy én a magam részéről, amennyire belátást kaptam a Mindenható rendjére, igazodom ahhoz, és ez NEKEM jó. Ettől még ha valakinek az az elrendelt halálneme, hogy az én tetőmről essen le, akkor le is fog - átfordul a korláton, megreped a fal, akármi - ezt én semmiképpen sem tudom befolyásolni. Mégis megtettem a tőlem elvártat, ezzel tiszta vagyok a vétek alól.


Ugyanez igaz pl. a JT-k hirdetésére is. Beszélnek sok emberrel, elmondják a tanúságtételüket, de senki nem garantálja, hogy minden egyes megszólított személy hallgatni fog rájuk. Lesznek, akik megtérnek, lesznek, akik ellenkeznek. És ez nem azon múlik, hogy egy-egy tanú mennyire szépen tud beszélni, vagy milyen pontosan ismeri az igehelyeket. Ez kizárólag Isten elhívásán múlik, hogy Ő kiket választott el már a világ alapítása előtt. Így tehát a JT-k is megteszik a tőlük elvártat, és ha valaki mégis bajba kerül, az ilyen formán már nem az ő vétkük, nem kell naponta a nyakára járni annak, aki nem fogadja szívesen őket, hanem hagyni a maga útján menni. Avagy miért kell nektek végiglátogatni a világot, ha egyszer ki van jelentve, hogy lesznek olyanok, akik ellene szegülnek az Isten beszédének, és végleg elvesznek? Te meg tudod állapítani, hogy akivel beszélsz, az választott vagy sem? Ha nem, akkor te is úgy cselekszel, mint a háza tetejére korlátot építő izraelita: megteszed a tőled telhetőt, és mész tovább.


(megjegyz: egyáltalán NEM értek egyet a JT házról házra járós hirdetésével, de példának megfelel, hogy te is jól érthesd, mit szeretnék mondani)

2013. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen.Mikor megszületünk Isten már elöre megtervezi mennyi idöt töltünk a földön.Ez függ attól is hogy,milyen életet élünk,hogyan viselkedünk,és teljesitjük e amiért megszülettünk.
2018. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9-es hsz

Mivel tudnád az állításodat bizonyítani?

2018. júl. 7. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!