Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor ez a sátán műve?

Akkor ez a sátán műve?

Figyelt kérdés

Lényeg a lényeg, egy 'vallási' kérdésben leírtam a tetoválásom 'történetét'. Nem szeretném még egyszer. A következő igeszakaszból két szót varrattam magamra: „Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy”. 'Enyém vagy'


Egy kommentelőtől megkaptam, hogy 'csakhogy Bibliát a Sátán is tud idézni,ez a sugallat pedig nem Istentől jött, biztos lehetsz benne.Tehát a Sátán íratta, hogy az enyém vagy. Gratulálok! '



Igaz ez?



2013. máj. 11. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem, ez Jehovuska műve :D
2013. máj. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pietrosol ***** válasza:
31%

Szia!


Sátán nem létezik! Ez a Sátánba vetett hit, arra való, hogy az ember a gondolatai feletti felelősséget, valami nem létező hatalomra háríthassa.


Semmi pánik!

2013. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Egy keresztény nem tetováltat, mert pontosan ismeri a bibliai parancsot, hogy ne varrasson a bőrére. Látványos többek lázadása, ez akkor is benne van a Bibliában.

Tehát ha a Biblia tiltja, ami Isten szava, akkor csak egy valaki marad, aki sugallhatta a tett helyességét.

2013. máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Ne aggódj, nem igaz! Ettől egészen biztosan nem lettél a Sátáné, eszedbe se jusson egy ilyen butaságot elhinni!


Tény, hogy a kereszténység éppenséggel nincs oda a tetoválásokért... ugyanakkor nem is kizáró ok, ha tetovált vagy, nincs jelentősége.

Gondolom, Te azért varrattad magadra ezeket az igeszakaszokat, mert ezzel is ki akarod fejezni, hogy elkötelezted magad Isten mellett, és NEM a Sátán mellett! Hogy jönne akkor ide a Sátán?

Bibliát idézni a Sátán is tud... na igen... ezt én azokra az esetekre mondanám, amikor egyes emberek olyan szinten kiforgatják a Bibliát, hogy ezáltal Isten igéje egy félelmet keltő, kegyetlen, értelmetlen maszlaggá válik, na olyankor (átvitt értelemben persze!) a Sátán idézte a Bibliát és használta fel rossz célokra. Ennek az égvilágon semmi, de SEMMI köze nincs a Kérdező tettéhez.

2013. máj. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Emberhalász ***** válasza:
46%

Ez nem a sátán műve, hanem a te műved. Mindenesetre tetoválás helyett javaslom inkább az Élő Isten Pecsétjét:

[link]

2013. máj. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az az igaz amit elhiszel.
2013. máj. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha a keresztényekre is érvényes lenne a tetoválás isteni tilalma, akkor még mindig törvény alatt lennénk. De nem vagyunk a törvény alatt.
2013. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Úgy látszik a 13. parancsolat a "Ne tetoválj!"

Nem is tudtam... :P

2013. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sátán? Már bocsánat a költői kérdésért, de honnan tudhatná egy ember, hogy van-e, vagy nincs?....-.-
2013. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mulder614 ***** válasza:

A 3Mózes 19:28-ban ezt olvashatjuk: „Ne vagdaljátok be testeteket elhunyt lélek miatt, és ne tetováljátok magatokat."


ennyi......

2013. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!