Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet egy keresztény embernek...

Lehet egy keresztény embernek piercingje/tetoválása?

Figyelt kérdés

Van egy (szintén) hívő barátom, aki egy alternatív stílusú művészlélek, egészen konkrétan zenész, illetve költő. Mostanság (kamaszok vagyunk) lett egy olyan mániája, hogy szeretné kimutatni, hogy ő más mint a többiek. Szeretne egy orrpiercinget, azonban nem tudja, hogy hogy néznének ezután rá a társaink a gyülekezetben. Szeretnék neki segíteni, plusz, hogy őszinte legyek, ez a téma engem is mindig nagyon érdekelt, úgyhogy közvélemény kutatást tartok hívők körében. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ui.: Kérlek, ha véleményt írsz erről a kérdésről, indoklást is írj, hogy legyen mit végiggondolnunk! :)



2013. máj. 10. 22:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
82%
Miért ne lehetne? Amíg az egészséged nem károsítod, és nem paráználkodsz, azt művelsz a testeddel, amit akarsz.
2013. máj. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
Miért, a piercingekre meg a tetkókra is kitér a Biblia?:) Ha nem, akkor szerintem nem probléma:D
2013. máj. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalán, hogy felvetetted ezt a kérdést, bebizonyítja azt, hogy a vallás, korlátozza az emberek jogait. Persze csak elméletben. Am. sztem. lehet.
2013. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
56%

"Ne vagdaljátok be testeteket halottért, és ne csináltassatok magatokon tetoválást. Én vagyok az Úr."


III. Mózes 19:28

2013. máj. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
85%

Ha ő csak piercingel az orrában érzi magát különlegesnek, akkor nagy baj van. Én inkább ezt gondolnám végig.

Ráadásul ez is csak azért juthatott eszébe, mert ezt látja a világba és onnan meríti az ötletét. Csak a világi ember hiszi azt el, hogy ilyesmi szükséges ahhoz, hogy más legyen mint a többi, a hívő pontosan tudja, hogy ő egyedi és megismételhetetlen.

2013. máj. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
100%
Szerintem ebbe nem kell ennyi mindent belelátni...azért csináltatja az ember, mert tetszik neki, nem azért, mert többnek érzi magát tőle. Egyébként meg pl. egy tetkónál nagy esély van arra, hogy olyan helyen van, ahol csak az látja majd, akinek meg akarja mutatni, így nem is kell tudnia róla a gyülekezeti tagoknak.
2013. máj. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
56%

Nem nem lehet.


Miért?

Egyszerűen azért amiért az egyik válaszoló, már belinkelte azt a biblia verset ami erről szól.

Másrészt egy kereszténynek az az egyik azonosító jele, hogy nem a világ hóbortjával tart, hanem a szerény keresztény magatartással.


Jézus és az apostolok nem szaladtak a világ hóbortjai után, inkább igyekeztek nem részévé válni a világnak.

19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ.


Ugyan mi különbséget lehet látni a keresztény és a nem keresztény között?

(Malakiás 3:18) 18 Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt.”


Katy Weaver

2013. máj. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem attól lesz valaki igazán hívő, hogy öltönyben meg nyakkandőben járja a házakat és térítget mint a jehova tanui. Ha valaki igazán hívő, az belülről jön és a cselekedetei mutatják meg azt nem pedig az hogyan öltözködik, van e tetoválása vagy piercingje. Nekem is volt sokáig piercingem, mert tetszett és nem azért mert másoknak is volt. Ma már nem hordom, kinőttem ezt a hóbortot, de míg hordtam igenis megmutatta az embereknek hogy más vagyok. Arról, hogy valaki átlagosan öltözik még senki nem fogja látni, hogy hívő, vagy sem. Csak beleolvad a hétköznapi szürke besavanyodott emberek világába. Én is ebből akartam kitörni és sikerült is.


Válaszom pedig: Nyugodtan viselj azt amit akarsz, ettől még nem leszel rosszabb hívő mint aki átlagosan öltözködik. Az, aki emiatt elítél, na az akinek baj van a fejében, hisz tudod: Ne ítélj, hogy ne ítéltess! Vagy: Más szemében a szálkát sajátjában a gerendát sem veszi észre.

2013. máj. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 yuda ***** válasza:
63%

Ha azt kérdeznéd, hogy egy piercinges ember lehet e hívővé, azt felelném, hogy igen. Ha azt kérdezed, hogy egy hívő ember akarna e piercinget és tetoválást, azt mondanám hogy kizárt. ha valaki nvalóságosan, szívében megéli a hitét, nem akarja a testét világias módon átszabatni.

Ha valaki elakad, érdemes egy gyors tesztet végigfuttatnia. Jézus vajon hordana piercinget az orrába?

Jézust, vagy apostolokat el tudnád képzelni, hogy azzal akarjanak kitűnni, másnak mutatkozni, hogy piercingezzék és tetoválják testüket?

Kizártnak tartom.


Ha valaki unalmas ember, akkor ezzel csak képmutató lesz.Külső máz nem fogja eltakarni a belső ürességet. A máz marad máz. Ha izgalmas személyiség, akkor pedig eleve felesleges.

Ráadásul kizártnak tartom, hogy tetoválás miatt egy kamasz eldöntse, hogy 10 év múlva nem fogja bánni, szégyenébe takargatni a most készült tetkókat...öreg koráról nem is beszélve.

Kizárt, hogy egy kamasz tudja biztosan, hogy a mostani értékrendje 10 év, 20 év múlva ne változna óriásit.


Hívő lenne a barátod és költő?

Alternatív művészlélek? Ebben sem vagyok biztos, hogy ez tiszta dolog. Sőt abban is kételkedem, hogy egyáltalán hívő. Szinte biztos vagyok benne, ha le kellene írnod miben merül ki a kereszténysége, valami felszínes, semmit mondó dolgot írnál.

Keresztény az az ember, aki életét átadta Istennek, krisztusi életvitelt folytat.

Istennel személyes, mindennapi közössége van és szereti Őt teljes szívéből.

2013. máj. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel fülbevalót se hordhat, ne borotválja a lábát a keresztény nő, ne fesse ki magát, ne hordjon csicsás ruhákat...stb, van olyan Biblia vers, ami arról beszél, hogy a férfinak elvetendő dolog a hosszú haj, míg a nőnek a rövid, meg további hasonló dolgok... Felesleges ezekbe bele menni, hány keresztény tartja meg azt, hogy csak "tiszta" állatokat eszik, hogy nem rombolja a testét különböző bódító, illetve káros hatású szerekkel, ételekkel... Éljétek már az életeteket ne egy manipulatív szenny könyvet kövessetek!!
2013. máj. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!